Kilpailun tulokset

11.09.2021 Knypylkyykkä, Rauma

Miesten mestaruussarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Veli-Pekka Ehoniemi Kylmäkosken Kyykkä 26
2 Heikki Mikkolainen Tammer-Kyykkä 23
3 Mika Hakala V-S Kyykkä 19
4 Reima Hyvönen Kuopion Ks 18
5 Antti Kukko Tammer-Kyykkä 18
6 Mika Äikiä V-S Kyykkä 10

Miesten A-sarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Pekka Tähtinen Ruoveden Karj. 23
2 Kimmo Kuikka KSS Helsinki 18
3 Tuomas Himmanen Tammer-Kyykkä 18
4 Pasi Sahla V-S Kyykkä 17
5 Lasse Köngäs KSS Helsinki 17
6 Antti Peltotalo Tammer-Kyykkä 15
7 Jussi Heikkinen Tammer-Kyykkä 13
8 Valtteri Yli-Karro Tammer-Kyykkä 12
9 Tommi Nikula Tammer-Kyykkä 8
10 Pekka Sahla V-S Kyykkä 6
11 Juha Mikkonen Ruoveden Karj. 2

Miesten B-sarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Kari Seppälä Rauman Karjalaiset 8
2 Jarmo Kapli Ruoveden Karj. 4
3 Jami Kettunen Rauman Karjalaiset 0
4 Olli-Pekka Hannukainen Rauman Karjalaiset 0
5 Sakari Karvo Tammer-Kyykkä -2
6 Hannu Harju V-S Kyykkä -8
7 Jouko Kapli Ruoveden Karj. -9
8 Antero Matikka Rauman Karjalaiset -11
9 Aaro Pitkä Keravan Karj. -20
10 Vesa Tuuli Rauman Karjalaiset -22

Miesten veteraanisarja

SijoitusNimiSeuraIkähyvitysTulos
1 Kauko Rupponen Kylmäkosken Kyykkä 8 23
2 Hannu Haikonen Kylmäkosken Kyykkä 6.5 15,5
3 Erkki Nissinen Kuopion Ks 6.5 15,5
4 Tapio Leino Rauman Karjalaiset 3 13
5 Markku Seppänen Ruoveden Karj. 5 11
6 Hannu Orava V-S Kyykkä 5 8
7 Erkki Kiviniemi V-S Kyykkä 7.5 6,5
8 Markku Saarinen V-S Kyykkä 9.5 4,5
9 Ismo Kautonen V-S Kyykkä 5 2
10 Juhani Jetsonen Ruoveden Karj. 4.5 -3,5
11 Tarmo Vajavaara Harjavallan Karj. 6 -4
12 Jaakko Jokela V-S Kyykkä 10.5 -11,5
13 Taisto Ketolainen Rauman Karjalaiset 9 -31
14 Keijo Pitkä Keravan Karj. 12.5 -34,5

Naisten mestaruussarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Julia Bondarchik Tammer-Kyykkä 9

Naisten A-sarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Maisa Sahla V-S Kyykkä -7
2 Hanna Leino Rauman Karjalaiset -8
3 Emma Tuominen V-S Kyykkä -9
4 Emma Aitavaara Rauman Karjalaiset -18
5 Minna Lukala V-S Kyykkä -40
6 Kristiina Laine Rauman Karjalaiset -80

Naisten veteraanisarja

SijoitusNimiSeuraIkähyvitysTulos
1 Eira Kekola Ruoveden Karj. 7.5 14,5
2 Mirja Kiviniemi V-S Kyykkä 5.5 13,5
3 Tarja Mikkonen Ruoveden Karj. 6 -19
4 Ulla Aitavaara Rauman Karjalaiset 6.5 -25,5

Juniorit 15v

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Katri Mikkonen Ruoveden Karj. -17

Miesten parikilpailu

SijoitusJoukkuePelaajat
1 Tammer-Kyykkä 1 Heikki Mikkolainen, Julia Bondarchik
2 Ruoveden Karj.1 Pekka Tähtinen, Juha Mikkonen
3 Kylmäkosken Kyykkä Veli-Pekka Ehoniemi, Kauko Rupponen
4 Tammer-Kyykkä 2 Tuomas Himmanen, Valtteri Yli-Karro

Naisten parikilpailu

SijoitusJoukkuePelaajat
1 V-S Kyykkä Maisa Sahla, Emma Tuominen
2 Rauman Karjalaiset Emma Aitavaara, Hanna Leino
3 Ruoveden Karj. Eira Kekola, Katri Mikkonen