Kilpailun tulokset

11.07.2021 Harjavalta Kyykkä, Harjavalta

Miesten mestaruussarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Veli-Pekka Ehoniemi Kylmäkosken Kyykkä 28
2 Antti Eronen Oulun Kyykkä 26
3 Miika Sorvali Tammer-Kyykkä 24
4 Heikki Mikkolainen Tammer-Kyykkä 22
5 Antti Kukko Tammer-Kyykkä 21
6 Mika Hakala V-S Kyykkä 18
7 Mika Äikiä V-S Kyykkä 17
8 Mika Kuparinen KSS Helsinki 16
9 Reima Hyvönen Kuopion Ks 15

Miesten A-sarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Anssi Valtonen Kylmäkosken Kyykkä 24
2 Pekka Tähtinen Ruoveden Karj. 20
3 Roope Miettunen Oulun Kyykkä 20
4 Sami Mäkipää Tammer-Kyykkä 17
5 Antti Peltotalo Tammer-Kyykkä 17
6 Kimmo Kuikka KSS Helsinki 17
7 Pekka Sahla V-S Kyykkä 16
8 Aapo Lehtosaari Oulun Kyykkä 16
9 Janne Rahko Tammer-Kyykkä 15
10 Pasi Sahla V-S Kyykkä 14
11 Tuomas Himmanen Tammer-Kyykkä 14
12 Vesa Kujanpää Tammer-Kyykkä 13

Miesten B-sarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Tommi Linnamaa Helsingin Suoj. Seura 22
2 Janne Lehtimäki Tammer-Kyykkä 15
3 Valtteri Yli-Karro Tammer-Kyykkä 13
4 Hannu Harju V-S Kyykkä 6
5 Jussi Heikkinen Tammer-Kyykkä 5
6 Tommi Nikula Tammer-Kyykkä 5
7 Kimmo Lastunen Tammer-Kyykkä 4
8 Olli-Pekka Hannukainen Rauman Karjalaiset 1
9 Veeti Ahvonen Tammer-Kyykkä -3
10 Jarmo Kapli Ruoveden Karj. -4
11 Jami Kettunen Rauman Karjalaiset -4
12 Sakari Karvo Tammer-Kyykkä -5
13 Antero Matikka Rauman Karjalaiset -6
14 Kari Seppälä Rauman Karjalaiset -9
15 Vesa Tuuli Rauman Karjalaiset -14
16 Reini Velijosi Salonen Rauman Karjalaiset -17
17 Ville Venetjoki Tammer-Kyykkä -17
18 Jouko Kapli Ruoveden Karj. -19
19 Aaro Pitkä Keravan Karj. -35

Miesten veteraanisarja

SijoitusNimiSeuraIkähyvitysTulos
1 Erkki Nissinen Kuopion Ks 6.5 26,5
2 Kauko Rupponen Kylmäkosken Kyykkä 8 20
3 Hannu Haikonen Kylmäkosken Kyykkä 1.5 11,5
4 Markku Seppänen Ruoveden Karj. 5 7
5 Erkki Kiviniemi V-S Kyykkä 7.5 5,5
6 Tarmo Vajavaara Harjavallan Karj. 6 3
7 Juhani Jetsonen Ruoveden Karj. 4.5 2,5
8 Ismo Kautonen V-S Kyykkä 5 -7
9 Tapio Leino Rauman Karjalaiset 3 -9
10 Keijo Nurmi Rauman Karjalaiset 4.5 -14,5
11 Keijo Pitkä Keravan Karj. 12.5 -15,5
12 Taisto Ketolainen Rauman Karjalaiset 9 -16
13 Eero Peippo V-S Kyykkä 8.5 -23,5

Naisten mestaruussarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Inka Seppälä Tammer-Kyykkä 6

Naisten A-sarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Julia Bondarchik Tammer-Kyykkä 12
2 Tiina Mikkonen Tammer-Kyykkä 2
3 Emma Tuominen V-S Kyykkä 1
4 Maisa Sahla V-S Kyykkä 0
5 Hanna Leino Rauman Karjalaiset -8
6 Minna Lukala V-S Kyykkä -22
7 Kristiina Laine Rauman Karjalaiset -78

Naisten veteraanisarja

SijoitusNimiSeuraIkähyvitysTulos
1 Eira Kekola Ruoveden Karj. 7.5 11,5
2 Mirja Kiviniemi V-S Kyykkä 5.5 10,5
3 Tarja Mikkonen Ruoveden Karj. 6 4

Juniorit - Pojat 10v

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Valle Valtonen Kylmäkosken Kyykkä 2

Miesten parikilpailu

SijoitusJoukkuePelaajat
1 Kylmäkoski 1 Veli-Pekka Ehoniemi, Anssi Valtonen
2 Tammer-Kyykkä 1 Miika Sorvali, Heikki Mikkolainen
3 Seka 2 Aapo Lehtosaari, Pekka Tähtinen
4 V-S Kyykkä 2 Pekka Sahla, Pasi Sahla

Naisten parikilpailu

SijoitusJoukkuePelaajat
1 Tammer-Kyykkä Inka Seppälä, Tiina Mikkonen
2 V-S Kyykkä Maisa Sahla, Emma Tuominen
3 Rauman karjalaiset 1 Hanna Leino, Emma Aitavaara
4 Rauman karjalaiset 2 Kristiina Laine, Ulla Aitavaara