Suomen Kyykkäliitto
Kilpailukalenteri Yhteystiedot Dokumentit Ennätykset Säännöt Ajankohtaista
Kilpailutuloksia Jäsenseurat Pelaajarekisteri Historia Linkit Kyykkäkuvia
-

Kilpailutuloksia 2005


2009 2008 2007 2006 2004 2003

Suomen Kyykkäliiton valtakunnalliset turnaukset

  • SM-Hallikisat - Kuopio 15.1.2005 Tulokset
  • Boris Karppelan muistokilpailu - Helsinki 7.5.2005 - CUP Tulokset
  • Hukin ja Ykin kilpailu - Turku 14.5.2005 Tulokset
  • Raunon malja - Sauvo 14.5.2005Tulokset
  • Sulo Juvosen muistokilpailu - Ruokolahti 21.5.2005 Tulokset
  • Väinön kyykkä - Äänekoski 28.5.2005Tulokset
  • Kuusankoski 4.6.2005 - CUP Tulokset
  • SM-esikisat - Kuopio 11.6.2005Tulokset
  • Porvoonmitta - Porvoo 12.6.2005Tulokset
  • Miesten SM-joukkuekilpailu - Lahti 18.6.2005Tulokset
  • Naisten SM-parikilpailu - Lahti 18.6.2005Tulokset
  • Nääs-kyykkä - Tampere 2.7.2005 - CUP Tulokset
  • Brahea-turnaus - Lieksa 3.7.2005 Tulokset
  • Lieto 3.7.2005 Tulokset
  • Reino Puoskarin muistokilpailu - Juuka 9.7.2005 Tulokset
  • Bomba-turnaus - Nurmes 10.7.2005 - CUP Tulokset
  • Imatran Impi - Imatra 16.7.2005 - CUP, MOTulokset
  • Valassin kyykkä - Pielavesi 23.7.2005 - CUP, MO Tulokset
  • Karjalaisseurojen Kuopion piirinmestaruus - Pielavesi 24.7.2005 Tulokset
  • Etelä-Karjalan piirinmestaruus - Viisiottelu - Imatra 3.8.2005Tulokset
  • SM-viisiottelu - Viiala 6.8.2005 - CUPTulokset
  • Miesten SM-parikilpailut - Viiala 6.8.2005Tulokset
  • Niilo ja Kalevi Konosen muistokilpailu - Helsinki 7.8.2005Tulokset
  • Etelä-Karjalan piirinmestaruus - Henkilökohtainen - Ruokolahti 10.8.2005Tulokset
  • SM-henkilökohtainen - Kuopio 13.8.2005 - CUP, MOTulokset
  • Karjalaisseurojen Tampereen piirinmestaruus - Ruovesi 14.8.2005Tulokset
  • Karjalaisseurojen Salon piirinmestaruus - Sauvo 20.8.2005Tulokset
  • Varsinais-Suomen Karjalaisseurojen piirinmestaruus - Henkilökohtainen - Raisio 20.8.2005Tulokset
  • Uudenmaan Karjalaisseurojen piirinmestaruus - Helsinki 21.8.2005 Tulokset
  • Pohjois-Karjalan Karjalaisseurojen piirinmestaruus - Juuka 21.8.2005Tulokset
  • Varsinais-Suomen Karjalaisseurojen piirinmestaruus - Viisiottelu - Raisio 23.8.2005Tulokset
  • Karjalaisseurojen Keski-Suomen piirinmestaruus - Laukaa 24.8.2005 Tulokset
  • Santun Seiska Grand Prix - Kuopio 27.8.2005 - CUP Tulokset
  • Vitospari - Kuopio 28.8.2005Tulokset
  • Karjalaisseurojen Kymenlaakson piirinmestaruus - Kuusankoski 1.9.2005Tulokset
  • Savonlinna 4.9.2005 - CUPTulokset
  • UKK-kilpailu - Tampere 10.9.2005Tulokset
  • Laukaa 17.9.2005Tulokset
  • Markkina-kyykkä - Ruokolahti 8.10.2005Tulokset
  • Karjalaisseurojen Mikkelin piirinmestaruus - Pieksämäki 9.10.2005Tulokset

Merkkien selitykset: CUP = cup-osakilpailu, MO = maaottelukarsintakilpailu, SM = suomenmestaruuskilpailu


Joukkue- ja parikilpailu 2005 - CUP - Lopputulokset

Tulostettava PDF
Miesten joukkuekilpailu
#   Seura                                 pisteet    
1.  Imatran Kyykkä I                      46   ( 6+10+10+ 6+ 8+  + 6)
2.  Kuusaan Latu I                        42   ( 5+ 5+  + 4+10+10+ 8)
3.  Kuopion Kyykkäseura                   24   (  + 8+  +  + 6+  +10)
4.  Tammer-Kyykkä I                       22   (10+ 4+ 8+  +  +  +  )
5.  Juuan Kyykkäseura I                   14   (  +  +  + 8+  + 6+ 5)
6.  Nurmeksen Kyykkäseura I               17   (  +  +  +10+ 4+ 3+  )
7.  Helsingin Suojärveläisten Seura I     12   ( 8+ 3+ 1+  +  +  +  )
8.  Pielaveden Karjalaiset I              11   (  +  +  + 3+  + 8+  )
9.  Tupla-0 Laukaa                         9   (  + 2+  +  + 5+ 2+  )
10. Raision Karjalaiset I                  8   ( 4+  + 4+  +  +  +  )
11. Karjalan Sivistysseura, Helsinki I     8   ( 3+  + 2+  + 3+  +  )
12. Kuusaan Latu II                        6   (  + 6+  +  +  +  +  )
12. Liedon Karjalaiset I                   6   (  +  + 6+  +  +  +  )
14. Iis-Kar Kyykkä I                       5   (  +  +  +  +  + 5+  )
14. Juuan Kyykkäseura II                   5   (  +  +  + 5+  +  +  )
14. Turun Uusi Karjalaseura I              5   (  +  + 5+  +  +  +  )
17. Pielaveden Karjalaiset II              4   (  +  +  +  +  + 4+  )
17. Savonlinnan Seudun Karjalaiset I       4   (  +  +  +  +  +  + 4)
19. Imatran Kyykkä II                      4   (  + 1+  +  +  +  + 3)
20. Liedon Karjalaiset II                  3   (  +  + 3+  +  +  +  )

Naisten parikilpailu
#   Seura                                 pisteet
1.  Kuusaan Latu I                        54   ( 8+ 8+  +10+10+ 8+10)
2.  Kuusaan Latu II                       35   (  + 5+  + 8+ 6+10+ 6)
3.  Imatran Kyykkä I                      14   (  + 6+  +  + 8+  +  )
4.  Karjalan Sivistysseura, Helsinki I    12   (  + 4+ 8+  +  +  +  )
5.  Helsingin Suojärveläisten Seura I     10   (10+  +  +  +  +  +  )
5.  Juuan Kyykkäseura I                   10   (  +10+  +  +  +  +  )
5.  Sauvon Karjalaisseura I               10   (  +  +10+  +  +  +  )
8.  Savonlinnan Seudun Karjalaiset I       8   (  +  +  +  +  +  + 8)

Alkuun

Henkilökohtainen CUP-kilpailu 2005 - Lopputulokset

Tulostettava PDF
Miesten Mestaruussarja
#   Nimi                  Seura                     pisteet (henkilökohtainen)(viisiottelu)
1.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              75      ( 1+  +  + 9+15+15+16+ 7)(  +13)
2.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                70      ( 3+ 9+  + 0+ 9+ 0+18+15)(16+  )
3.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            60      ( 5+15+15+11+ 0+ 7+10+ 0)( 2+  )
4.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                56      ( 9+ 3+ 9+ 7+ 7+13+ 0+ 1)(10+11)
5.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              52      (15+ 0+ 7+ 3+11+ 0+ 6+ 9)( 4+  )
6.  Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä             51      ( 7+11+ 3+  +  +  +12+  )(18+  )
7.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     51      ( 0+ 0+ 5+15+ 5+  + 0+11)( 8+15)
8.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                50      (  +  +  +  +  + 3+20+13)(14+ 9)
9.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  42      (  +13+  +13+ 3+ 9+ 4+ 0)(  +  )
10. Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            41      ( 0+ 0+11+ 5+ 0+  + 0+ 5)(20+ 5)
11. Rautio Rauno          Sauvon Karj.              36      (11+  +13+  +  +  + 0+  )(12+  )
12. Tuutti Antero         Kuusaan Latu              29      ( 0+ 5+  + 0+13+ 5+ 0+ 3)( 0+ 3)
13. Kononen Valeri        Helsingin Suoj. Seura     20      (13+  +  +  +  +  +  +  )(  + 7)
14. Peiponen Pentti       Kuopion Ks                15      (  + 0+  + 0+  + 1+14+  )( 0+  )
15. Peiponen Mika         Kuopion Ks                14      (  +  +  + 1+  +11+ 2+  )(  +  )
16. Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä         8      (  +  +  +  +  +  + 8+  )( 0+  )
17. Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä              8      ( 0+ 7+ 1+  +  +  +  +  )(  +  )
18. Luoma Roger           Raision Karj.              6      (  +  + 0+  +  +  +  +  )( 6+  )
19. Mikkonen Juha         Tammer-Kyykkä              2      (  + 1+ 0+  + 1+  +  +  )(  +  )

Miesten Veteraanisarja
#   Nimi                  Seura                     pisteet (henkilökohtainen)(viisiottelu)
1.  Paajaste Kalle        KSS Helsinki              84      ( 7+15+13+  + 9+  +20+  )(20+15)
2.  Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu              68      ( 0+ 7+  + 9+13+ 3+14+ 9)(16+  )
3.  Herneaho Toivo        Ääneseudun Kyykkä         53      (13+13+ 0+ 3+  + 5+ 6+  )( 2+13)
4.  Karvonen Pentti       Porvoon Seudun Koiv.      49      ( 9+ 5+ 1+13+ 5+  +10+ 7)( 0+ 5)
5.  Karhunen Juho         Salmin Kyykkä             47      ( 0+ 9+15+  +  +13+  +  )(10+  )
6.  Juutilainen Jorma     Tammer-Kyykkä             37      ( 5+ 0+ 9+  +  +  + 8+15)(  +  )
7.  Hakkarainen Erkki     Iis-Kar Kyykkä            27      (  +  +  +  +  +11+16+  )(  +  )
8.  Ehoniemi Pentti       Kylmäkosken Kyykkä        25      (  +  + 7+  +  +  +18+  )( 0+  )
9.  Hotokka Keijo         Mikkelin Karj.            25      (  +  +  +  +  +  +12+13)(  +  )
10. Telkkinen Erno        Turun Uusi Karj.          23      (  +  + 5+  +  +  +  +  )(18+  )
11. Raudasoja Pentti      Tammer-Kyykkä             23      (  +  +11+  +  +  +  +  )(12+  )
12. Manninen Erkki        Imatran Kyykkä            23      ( 1+ 0+ 0+  +11+  +  +11)(  +  )
13. Petjakko Herman       Salmin Kyykkä             22      (11+11+ 0+  +  +  +  +  )( 0+  )
14. Hämäläinen Erkki      Iis-Kar Kyykkä            19      (  +  +  +  +  +15+ 4+  )(  +  )
15. Toivokainen Oskari    KSS Helsinki              19      ( 0+ 1+ 0+  +15+  +  +  )(  + 3)
16. Lampinen Oiva         Juuan Ks                  17      (  +  +  +15+  +  + 2+  )(  +  )
17. Haverinen Ossi        Raision Karj.             17      ( 3+  +  +  +  +  +  +  )(14+  )
18. Marjomaa Jaakko       Liedon Karj.              15      (15+  + 0+  +  +  +  +  )(  +  )
19. Ahola Markku          Kuusaan Latu              11      (  + 0+  +  +  +  +  +  )( 0+11)
19. Pussinen Reino        Lieksan Suoj.             11      (  +  +  +11+  +  +  +  )(  +  )
21. Juntunen Seppo        Iis-Kar Kyykkä             9      (  +  +  +  +  + 9+  +  )(  +  )
21. Pulkkinen Voitto      Tupla-0 Laukaa             9      (  +  +  +  +  +  + 0+  )( 6+ 9)
23. Karioja Veikko        Ääneseudun Kyykkä          8      (  +  +  +  +  +  +  +  )( 8+  )
24. Jokinen Kalevi        Iis-Kar Kyykkä             7      (  +  +  +  +  + 7+  +  )(  +  )
24. Lintunen Kauko        Juuan Ks                   7      (  +  +  + 7+  +  + 0+  )(  +  )
24. Montonen Rainer       Porvoon Seudun Koiv.       7      (  +  +  +  + 7+  +  +  )(  +  )
24. Onatsu Niilo          Siilin Kyykkä              7      (  +  +  +  +  + 0+ 0+  )(  + 7)
28. Kitula Antero         Porvoon Seudun Koiv.       7      (  +  + 3+  +  +  +  +  )( 4+  )
29. Turunen Erkki         Lieksan Suoj.              5      (  +  +  + 5+  +  +  +  )(  +  )
30. Katalkin Niilo        Juuan Ks                   3      (  +  +  + 0+ 3+ 0+ 0+  )(  +  )
30. Mauno Reijo           Kuusaan Latu               3      (  + 3+  +  +  +  +  +  )(  +  )
32. Parkkinen Vilho       Tupla-0 Laukaa             1      (  +  +  + 1+  +  +  +  )(  +  )
32. Rahikainen Paavo      KSS Helsinki               1      ( 0+  + 0+  +  +  + 0+  )( 0+ 1)
32. Räbinä Veikko         Siilin Kyykkä              1      (  +  +  +  +  + 1+  +  )(  +  )
32. Räsänen Tauno         Karhu IF, Ruotsi           1      (  +  +  +  + 1+  +  +  )(  +  )

Naisten Mestaruussarja
#   Nimi                  Seura                     pisteet (henkilökohtainen)(viisiottelu)
1.  Juntunen Riitta       Juuan Ks                  98      (15+ 7+  +15+15+15+18+15)(20+13)
2.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              92      (11+13+15+13+13+13+20+11)(18+15)
3.  Talvirinne Katja      Imatran Kyykkä            52      ( 9+11+  + 9+ 9+  +14+ 9)(  +  )
4.  Laitinen Merja        Kuusaan Latu              33      (13+ 9+  +11+  +  +  +  )(  +  )
5.  Hotokka Sisko         Mikkelin Karj.            29      (  +  +  +  +  +  +16+13)(  +  )
6.  Oksman Raili          Helsingin Suoj. Seura     18      (  +  +  +  +11+  +  + 7)(  +  )
7.  Kiviniemi Mirja       Sauvon Karj.              16      (  +  +  +  +  +  +  +  )(16+11)
8.  Willman Rauni         Juuan Ks                  15      (  +15+  +  +  +  +  +  )(  +  )

Alkuun

Maaottelukarsinta 2005 - Lopputulokset

Tulostettava PDF
Miesten joukkuekilpailu (4 parasta valitaan)
#   Nimi                  Seura                     pisteet (SM-kilpailu)(karsintakilpailut)
1.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                29      (12)( 7+ 1+10)
2.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              29      ( 9)(10+10+ 6)
3.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                28      (15)(  + 4+ 9)
4.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              18      ( 3)( 8+ 2+ 7)
5.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                15      (  )( 6+ 9+ 3)
6.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              14      (  )( 9+ 5+ 4)
7.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            13      ( 5)( 2+ 6+ 1)
8.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  13      ( 2)( 4+ 7+ 2)
9.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     13      (  )( 5+  + 8)
10. Peiponen Pentti       Kuopion Ks                10      ( 7)(  + 3+  )
11. Peiponen Mika         Kuopion Ks                 9      ( 1)(  + 8+  )
12. Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä              6      ( 6)(  +  +  )
13. Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä             6      (  )( 1+  + 5)
14. Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä         4      ( 4)(  +  +  )
15. Mikkonen Juha         Tammer-Kyykkä              3      (  )(  + 3+  )

Naisten parikilpailu (2 parasta valitaan)
#   Nimi                  Seura                     pisteet (SM-kilpailu)(karsintakilpailut)
1.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              33      (15)( 9+ 9+ 8)
2.  Juntunen Riitta       Juuan Ks                  32      (12)(10+10+10)
3.  Melkko Sari           Kuusaan Latu              24      ( 9)( 7+ 8+ 5)
4.  Talvirinne Katja      Imatran Kyykkä            20      ( 6)( 7+  + 7)
5.  Oksman Raili          Helsingin Suoj. Seura     19      ( 6)( 7+  + 6)
6.  Hotokka Sisko         Mikkelin Karj.            16      ( 7)(  +  + 9)
7.  Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu              16      ( 4)( 5+ 7+ 4)
8.  Metsola Eila          Sauvon Karj.              15      (  )( 6+ 9+  )
9.  Zimaldina Marita      KSS Helsinki               8      (  )(  + 8+  )
10. Saloranta Merja       Pielaveden Karj.           6      (  )(  + 6+  )
10. Silvennoinen Leena    Savonlinnan Seudun Karj.   6      (  )(  +  + 6)
12. Rautio Tarja          Sauvon Karj.               5      ( 5)(  +  +  )
13. Vilokkinen Aija       Joensuun Ks                5      ( 2)(  +  + 3)
14. Aalto Reija           Kylmäkosken Kyykkä         4      ( 4)(  +  +  )
15. Juvonen Laina         Imatran Kyykkä             4      (  )( 4+  +  )
16. Rokka Leila           Sauvon Karj.               3      ( 3)(  +  +  )
17. Huopainen Pirjo       Kuusaan Latu               3      (  )( 3+  +  )
18. Nikkola Hilkka        KSS Helsinki               1      ( 1)(  +  +  )

Alkuun

SM-hallikilpailu - Kuopio 15.01.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos Huom!
1. Rautiainen Esko Kuopion Ks 29 *SE*
2. Peiponen Pentti Kuopion Ks 28 *Se-siv.*
3. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 27
4. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 25
5. Tuutti Antero Kuusaan Latu 25
6. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 25
7. Oksman Väinö Helsingin Suoj. 25
8. Kautto Ari Kuusaan Latu 24
9. Pöllänen Marko Varkauden Ks 24
10. Rautiainen Joni Kuopion Ks 23
11. Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä 22
12. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 21
13. Tähtinen Pekka Tammer-Kyykkä 20
14. Nissinen Erkki Kuopion Ks 19
15. Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 18
16. Mikkonen Juha Tammer-Kyykkä 14
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 26
2. Nuutinen Janne Pielaveden Ks 22
3. Haliseva Tapio Liedon Karj. 22
4. Niskanen Jyri Pielaveden Ks 21
5. Räsänen Mika Helsingin Suoj. 20
6. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 19
7. Säppi Raimo Helsingin Suoj. 18
8. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 17
9. Pikkarainen Kalevi Varkauden Ks 17
10. Hyvönen Juha Raision Karj. 16
11. Hautamäki Martti Varkauden Ks 16
12. Räsänen Seppo Kuopion Ks 15
13. Koikkalainen Ari Varkauden Ks 14
14. Kivistö Tero Kylmäkosken Kyykkä 14
15. Laitinen Kari Kuusaan Latu 10
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kärhä Petri Varkauden Ks 25
2. Peiponen Rauli Joensuun Ks 24
3. Ruutala Jouko Pielaveden Ks 23
4. Nenonen Markku Kuusaan Latu 19
5. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 19
6. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 19
7. Peippo Eero Liedon Karj. 18
8. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 16
9. Härkönen Pertti Joensuun Ks 16
10. Harakka Jarmo Nurmeksen Ks 15
11. Karhunen Pekka Suonenjoen Latu 13
12. Karhu Sami Nurmeksen Ks 12
13. Oinonen Veijo Kuusaan Latu 12
14. Ahonen Erkki Suonenjoen Latu 12
15. Ruutala Juha Pielaveden Ks 11
16. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 9
17. Kononen Raimo Helsingin Suoj. 9
18. Jalassalo Jarmo Siilin Kyykkä 8
19. Härkin Erkki Nurmeksen Ks 7
20. Seppälä Juho Kylmäkosken Kyykkä 1
21. Peiponen Reima Joensuun Ks 0
22. Maksimainen Ilkka Pielaveden Ks -4
23. Akkanen Jaakko Imatran Kyykkä -5
24. Seppälä Yrjänä Kylmäkosken Kyykkä -6
25. Levä Lasse Kylmäkosken Kyykkä -9
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 4,5 26,5
2. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 6,5 24,5
3. Hotokka Keijo Mikkelin Karj. 3,5 24,5
4. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 4,0 24,0
5. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 5,0 23,0
6. Peiponen Keijo Joensuun Kyykkä 2,5 22,5
7. Karhu Vilho Oriveden Karj. 6,0 22,0
8. Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 1,0 22,0
9. Karvonen Pentti Porvoon Seudun Koiv. 7,0 21,0
10. Ahola Markku Kuusaan Latu 5,5 20,5
11. Taskinen Mauri KSS Helsinki 2,5 20,5
12. Hirsso Sakari KSS Helsinki 1,0 19,0
13. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 18,5
14. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 5,0 18,0
15. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 17,5
16. Järvinen Leo Kuusaan Latu 3,0 17,0
17. Patronen Matti Iis-Kar Kyykkä 2,5 15,5
18. Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä 8,5 12,5
19. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 2,0 11,0
20. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 11,0
21. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 10,5
22. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 5,0 5,0
23. Parkkinen Viljo Tupla-0 Laukaa 4,5 1,5
Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 20
2. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 19
3. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 15
4. Kautto Anu Kuusaan Latu 13
5. Hotokka Sisko Mikkelin Karj. 13
6. Laitinen Merja Kuusaan Latu 3
7. Willman Rauni Juuan Ks -3
Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Metsola Eila Sauvon Karj. 4
2. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu -7
Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Saloranta Merja Pielaveden Ks -22
Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. 2,0 -1,0
2. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 5,5 -16,5
Juniorit - 15v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Maksimainen Niko Pielaveden Ks -11
2. Karhu Ari-Pekka Nurmeksen Ks -19
3. Smura Antti Nurmeksen Ks -50
Juniorit - 15v tytöt
Sija Nimi Seura Tulos
1. Maksimainen Siina Pielaveden Ks -46
Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Peiponen Jaakko, Peiponen Marko, Peiponen Mika, Oinonen Ari
2. Ehoniemi Veli-Pekka, Tähtinen Pekka, Mikkonen Kari, Mikkonen Juha
3. Kautto Ari, Tuutti Antero, Nenonen Markku, Ahola Markku
4. Kononen Raimo, Säppi Raimo, Oksman Väinö, Räsänen Mika
Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Juntunen Riitta, Willman Rauni
2. Metsola Eila, Kiviniemi Mirja
3. Kautto Anu, Laitinen Merja

Alkuun

Boris Karppelan muistokilpailu - Helsinki 7.5.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Ari Kuusaan Latu 27
2. Kononen Valeri Helsingin Suoj. 26
3. Rautio Rauno Sauvon Karj. 26
4. Nissinen Erkki Kuopion Ks 25
5. Tähtinen Pekka Tammer-Kyykkä 24
6. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 24
7. Rautiainen Esko Kuopion Ks 23
8. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 23
9. Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä 23
10. Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 23
11. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 20
12. Oksman Väinö Helsingin Suoj. 19
13. Tuutti Antero Kuusaan Latu 19
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Hyvönen Juha Raision Karj. 22
2. Pitkänen Pekka Raision Karj. 17
3. Parikka Kari KSS Helsinki 15
4. Kuikka Kimmo KSS Helsinki 15
5. Laitinen Kari Kuusaan Latu 14
6. Räsänen Mika Helsingin Suoj. 13
7. Kiviniemi Erkki Sauvon Karj. 8
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Orava Hannu Liedon Karj. 23
2. Ruutala Jouko Pielaveden Karj. 23
3. Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 21
4. Säppi Raimo Helsingin Suoj. 19
5. Bogdanoff Pertti Sauvon Karj. 17
6. Hyvönen Markku Liedon Karj. 15
7. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 13
8. Kottonen Pentti Raision Karj. 13
9. Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 11
10. Peippo Eero Liedon Karj. 11
11. Saarinen Markku Liedon Karj. 10
12. Rautio Petri Sauvon Karj. 10
13. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 9
14. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 8
15. Kononen Raimo Helsingin Suoj. 7
16. Nuutinen Jouni Pielaveden Karj. 6
17. Hämäläinen Tero KSS Helsinki -4
18. Akkanen Jaakko Imatran Kyykkä -11
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 5,0 27,0
2. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 25,5
3. Petjakko Herman Salmin Kyykkä 6,5 25,5
4. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 7,0 25,0
5. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 24,0
6. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 23,0
7. Haverinen Ossi Raision Karj. 4,0 19,0
8. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 5,0 17,0
9. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 16,5
10. Hirsso Sakari KSS Helsinki 1,0 16,0
11. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 6,5 14,5
12. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 12,5
13. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 5,0 3,0
14. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 0,5
Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos 1. uus 2. uus
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 17 21 21
2. Laitinen Merja Kuusaan Latu 17 21 3
3. Kautto Anu Kuusaan Latu 17 14
4. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 17 11
Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 13
Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 11,0
2. Nousiainen Liisa Helsingin Suoj. Seura 0,0 8,0
Juniorit - 15v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Hämäläinen Oskari KSS Helsinki 12
2. Hämäläinen Santeri KSS Helsinki 4
Juniorit - 10v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Aki Kuusaan Latu -2
2. Kautto Ida Kuusaan Latu -8
Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Pekka Tähtinen, Jorma Juutilainen, Veli-Pekka Ehoniemi, Kari Mikkonen
2. Väinö Oksman, Valeri Kononen, Mika Räsänen, Raimo Säppi
3. Jyrki Juvonen, Jukka Tanninen, Mikko Kuusio, Erkki Manninen
4. Ari Kautto, Antero Tuutti, Kari Laitinen, Seppo Suoknuuti
5. Juha Hyvönen, Pentti Kottonen, Pekka Pitkänen, Ossi Haverinen
6. Sakari Hirsso, Kalle Paajaste, Kimmo Kuikka, Kari Parikka, Pekka Nevalainen
Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Liisa Nousiainen, Raili Oksman
2. Merja Laitinen, Tuija Sillanpää

Alkuun

Hukin ja Ykin kilpailu - Turku 14.5.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Mikkonen Juha Tammer-Kyykkä 29
2. Oksman Väinö Helsingin Suoj. 27
3. Tähtinen Pekka Tammer-Kyykkä 25
4. Rautiainen Esko Kuopion Ks 25
5. Nissinen Erkki Kuopion Ks 24
6. Kautto Ari Kuusaan Latu 23
7. Valtonen Anssi Kylmäkosken Kyykkä 23
8. Peiponen Pentti Kuopion Ks 22
9. Tuutti Antero Kuusaan Latu 21
10. Rautio Rauno Sauvon Karj. 20
11. Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 18
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Vilhunen Juha Kuopion Ks 24
2. Virtanen Mika Raision Karj. 23
3. Haliseva Esa Liedon Karj. 23
4. Pitkänen Pekka Raision Karj. 22
5. Haliseva Tapio Liedon Karj. 20
6. Hyvönen Juha Raision Karj. 20
7. Laitinen Kari Kuusaan Latu 19
8. Kiviniemi Erkki Sauvon Karj. 19
9. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 12
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Ruohonen Mikko Raision Karj. 22
2. Ruuskanen Markku Turun Uusi Karj. 20
3. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 20
4. Orava Hannu Liedon Karj. 19
5. Saarinen Karri Raision Karj. 19
6. Peippo Eero Liedon Karj. 16
7. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 16
8. Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 16
9. Nevala Raimo Eskilstuna, Ruotsi 16
10. Kottonen Pentti Raision Karj. 14
11. Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 14
12. Bogdanoff Pertti Sauvon Karj. 13
13. Kasvi Kari Raision Karj. 13
14. Saarinen Markku Liedon Karj. 12
15. Lehtola Urho Eskilstuna, Ruotsi 12
16. Rautio Petri Sauvon Karj. 11
17. Hyvönen Markku Liedon Karj. 8
18. Finnholm Kenneth Sauvon Karj. 7
19. Kottonen Martti Raision Karj. 2
20. Pitkänen Samuli Raision Karj. -21
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Haverinen Ossi Raision Karj. 4,0 29,0
2. Korkeamäki Tapani Eskilstuna, Ruotsi 1,5 25,5
3. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 25,0
4. Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 7,5 24,5
5. Kopponen Aarne Turun Uusi Karj. 4,5 24,5
6. Rosnell Altti Nakkilan Karj. 2,5 24,5
7. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 23,5
8. Eisala Keijo Raision Karj. 7,0 21,0
9. Hirsso Sakari KSS Helsinki 1,0 20,0
10. Vepsä Jouko Nakkilan Karj. 0,0 20,0
11. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 19,5
12. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 17,0
13. Häkkinen Matti Raision Karj. 7,0 14,0
14. Kinnunen Urho Liedon Karj. 6,0 14,0
15. Tattari Yrjö Raision Karj. 7,5 13,5
16. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 5,0 11,0
17. Heinemaa Tuomo Liedon Karj. 8,5 1,5
18. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 -1,5
19. Virolainen Eino Liedon Karj. 7,5 -18,5
Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 21
2. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 20
3. Kautto Anu Kuusaan Latu 14
4. Willman Rauni Juuan Ks 12
5. Laitinen Merja Kuusaan Latu 7
6. Oksman Raili Helsingin Suoj. 3
Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Metsola Eila Sauvon Karj. 15
2. Zimaldina Marita KSS Helsinki 13
3. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 7
4. Aalto Reija Kylmäkosken Kyykkä 3
5. Marjomaa Hilkka Liedon Karj. -11
6. Aalto Sari Kylmäkosken Kyykkä -22
Juniorit - 12v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Hämäläinen Oskari KSS Helsinki 6
Miesten joukkuekilpailu (12 joukkuetta)
Sija Pelaajat
1. Nissinen Erkki, Peiponen Pentti, Rautiainen Esko, Vilhunen Juha
2. Kautto Ari, Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
3. Hyvönen Juha, Kasvi Kari, Kottonen Pentti, Virtanen Mika
4. Ruuskanen Markku, Siikanen Heikki, Telkkinen Erno, Väkiparta Erik
Naisten parikilpailu (4 paria)
Sija Pelaajat
1. Juntunen Riitta, Willman Rauni
2. Kiviniemi Mirja, Metsola Eila
3. Kautto Anu, Laitinen Merja, Sillanpää Tuija
4. Aalto Reija, Aalto Sari

Alkuun

Raunon Malja - Sauvo 14.5.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä             26
2.  Rautio Rauno          Sauvon Karj.              24
3.  Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä             24
4.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              22 
5.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                20 
6.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     20
7.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              19
8.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                17
9.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                17
10. Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä        16
11. Mikkonen Juha         Tammer-Kyykkä             10

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Virtanen Mika         Raision Karj.             22
2.  Kiviniemi Erkki       Sauvon Karj.              19
3.  Vilhunen Juha         Kuopion Ks                17
4.  Hyvönen Jussi         Raision Karj.             16
5.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu              10
6.  Haliseva Esa          Liedon Karj.               7

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Rautio Petri          Sauvon Karj.              20
2.  Orava Hannu           Liedon Karj.              15
3.  Saarinen Markku       Liedon Karj.              14
4.  Väkiparta Erik        Turun Uusi Karj.          14
5.  Finnholm Kenneth      Sauvon Karj.              12
6.  Saarinen Karri        Raision Karj.             12
7.  Ruohonen Mikko        Raision Karj.             11
8.  Kottonen Pentti       Raision Karj.             11
9.  Kasvi Kari            Raision Karj.             11
10. Peippo Eero           Liedon Karj.               8
11. Ruuskanen Markku      Turun Uusi Karj.           8
12. Nevalainen Pekka      KSS Helsinki               6

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Marjomaa Jaakko       Liedon Karj.              23
2.  Paajaste Kalle        KSS Helsinki              22
3.  Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu              18,5
4.  Juutilainen Jorma     Tammer-Kyykkä             18
5.  Hirsso Sakari         KSS Helsinki              13
6.  Toivokainen Oskari    KSS Helsinki              11,5
7.  Haverinen Ossi        Raision Karj.              9
8.  Rahikainen Paavo      KSS Helsinki             - 4,5

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juntunen Riitta       Juuan Ks                  22
2.  Kiviniemi Mirja       Sauvon Karj.              13
3.  Laitinen Merja        Kuusaan Latu              11
4.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              10
5.  Willman Rauni         Juuan Ks                   7
6.  Oksman Raili          Helsingin Suoj.            2

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Rokka Leila           Sauvon Karj.              11
2.  Metsola Eila          Sauvon Karj.              11
3.  Aalto Reija           Kylmäkosken Kyykkä         9
4.  Simaldina Marita      KSS Helsinki               8
5.  Rautio Tuire          Sauvon Karj.               5
6.  Rautio Tarja          Sauvon Karj.               2
7.  Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu             - 4

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Aalto Sari            Kylmäkosken Kyykkä       -36

Miesten parikilpailu
1.  Kuusaan Latu              Kautto Ari, Tuutti Antero
2.  Kuopion Kyykkäseura II    Peiponen Pentti, Vilhunen Juha
3.  Sauvon Karjalaisseura     Rautio Petri, Rautio Rauno
4.  Kuopion Kyykkäseura I     Rautiainen Esko, Nissinen Erkki

Naisten parikilpailu
1.  Kuusaan Latu              Kautto Anu, Laitinen Merja
2.  Juuan Kyykkäseura         Juntunen Riitta, Willman Rauni
3.  Sauvon Karjalaisseura     Kiviniemi Mirja, Metsola Eila
4.  Kylmäkosken Kyykkä        Aalto Sari, Aalto Reija

Alkuun

Sulo Juvosen muistokilpailu - Ruokolahti 21.05.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Ari Kuusaan Latu 28
2. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 27
3. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 27
4. Lehikoinen Ossi Juuan Ks 25
5. Nissinen Erkki Kuopion Ks 25
6. Oksman Väinö Helsingin Suoj. 25
7. Tuutti Antero Kuusaan Latu 23
8. Peiponen Pentti Kuopion Ks 21
9. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 21
10. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 19
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Laitinen Kari Kuusaan Latu 18
2. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 18
3. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 14
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Rauli Joensuun Ks 22
2. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 21
3. Härkönen Pertti Joensuun Ks 20
4. Hautamäki Martti Varkauden Ks 20
5. Kononen Raimo Helsingin Suoj. 15
6. Harakka Jarmo Nurmeksen Ks 11
7. Tanskanen Juhani Joensuun Ks 7
8. Akkanen Jaakko Imatran Kyykkä -1
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 24,5
2. Mauno Reijo Kuusaan Latu 7 24
3. Ahola Markku Kuusaan Latu 5,5 19,5
4. Peiponen Keijo Joensuun Ks 2,5 16,5
Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 23
2. Juntunen Riitta Juuan Ks 18
3. Kautto Anu Kuusaan Latu 16
4. Oksman Raili Helsingin Suoj. 15
5. Willman Rauni Juuan Ks 13
6. Laitinen Merja Kuusaan Latu 8
Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 14
2. Juvonen Laina Imatran Kyykkä 6
3. Melkko Sari Kuusaan Latu 1
Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Huopainen Pirjo Kuusaan Latu -18
2. Peiponen Vieno Joensuun Ks -40
Juniorit - 10v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Aki Kuusaan Latu 5
2. Kautto Ida Kuusaan Latu -6
3. Juvonen Jenna Imatran Kyykkä -21
Miesten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Kautto Ari, Tuutti Antero
2. Juvonen Jyrki, Tanninen Jukka
3. Peiponen Rauli, Peiponen Keijo
4.
Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1.
2.
3.
4.
5.

Alkuun

Väinön kyykkä - Äänekoski 28.5.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                25
2.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                22
3.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                17
4.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                17

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Päivinen Hannu        Juuan Ks                  23
2.  Laitinen Kari         Tupla-0 Laukaa            19
3.  Laukkarinen Pertti    Tupla-0 Laukaa            14
4.  Rajasuo Juha          Pielaveden Karj.          14
5.  Kinnunen Jorma        Tupla-0 Laukaa            13

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Nuutinen Jari         Juuan Ks                  22
2.  Nuutinen Janne        Pielaveden Karj.          21
3.  Päivinen Jani         Juuan Ks                  21
4.  Niskanen Jyri         Pielaveden Karj.          20
5.  Ruutala Jouko         Pielaveden Karj.          18
6.  Ruutala Juha          Pielaveden Karj.          11
7.  Alavuotunki Risto     Pielaveden Karj.           7
8.  Salonen Pauli         Pielaveden Karj.           0
9.  Kujanpää Tommi        Tupla-0 Laukaa             0
10. Mäkisalo Hannu        Ääneseudun Kyykkä        - 1
11. Hakkarainen Leif      Ääneseudun Kyykkä        -12
12. Niininen Kalevi       Ääneseudun Kyykkä        -29

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Karhu Vilho           Oriveden Karj.            27
2.  Hämäläinen Erkki      Iis-Kar Kyykkä            27
3.  Juutilainen Jorma     Tammer-Kyykkä             21
4.  Karioja Veikko        Ääneseudun Kyykkä         20,5
5.  Kajarinne Arvo        Oriveden Karj.            18
6.  Roslund Paavo         Tammer-Kyykkä             18
7.  Herneaho Toivo        Ääneseudun Kyykkä         17,5
8.  Pulkkinen Voitto      Tupla-0 Laukaa            17,5
9.  Jokinen Kalevi        Iis-Kar Kyykkä            17
10. Lampinen Oiva         Juuan Ks                  15,5
11. Katalkin Niilo        Juuan Ks                  15
12. Taskinen Mauri        KSS Helsinki               9,5

Miesten joukkuekilpailu
1.  Kuopion Kyykkäseura	      Rautiainen Joni, Nissinen Erkki, Rautiainen Esko, Peiponen Pentti
2.  Juuan Kyykkäseura
3.  Pielaveden Karjalaiset
4.  Tupla-0 Laukaa
5.  Ääneseudun Kyykkä

Alkuun

Kuusankoski 4.6.2005 - CUP

Miehet Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 26
2. Lehikoinen Ossi Juuan Ks 25
3. Tähtinen Pekka Tammer-Kyykkä 24
4. Rautiainen Esko Kuopion Ks 23
5. Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 23
6. Tuutti Antero Kuusaan Latu 23
7. Nissinen Erkki Kuopion Ks 22
8. Mikkonen Juha Tammer-Kyykkä 22
9. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 21
10. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 21
11. Peiponen Pentti Kuopion Ks 20
12. Kautto Ari Kuusaan Latu 18
Miehet A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 23
2. Laukkarinen Pertti Tupla-0 Laukaa 22
3. Vilhunen Juha Kuopion Ks 21
4. Kinnunen Jorma Tupla-0 Laukaa 20
5. Laitinen Kari Kuusaan Latu 15
6. Varis Juha Imatran Kyykkä 14
7. Laitinen Kari Tupla-0 Laukaa 12
Miehet B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Säppi Raimo Helsingin Suoj. Seura 23
2. Kujanpää Tommi Tupla-0 Laukaa 22
3. Oinonen Veijo Kuusaan Latu 20
4. Nenonen Markku Kuusaan Latu 19
5. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 19
6. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 17
7. Matikainen Janne Imatran Kyykkä 17
8. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 16
9. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 13
10. Akkanen Jaakko Imatran Kyykkä 2
11. Huopainen Erkki Kuusaan Latu -10
Miehet Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 28,0
2. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 26,5
3. Petjakko Herman Salmin Kyykkä 6,5 26,5
4. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 6,5 25,5
5. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 24,5
6. Karvonen Pentti Porvoon Seudun Koiv. 7,0 21,0
7. Mauno Reijo Kuusaan Latu 7,0 21,0
8. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 20,5
9. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 18,0
10. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 5,0 18,0
11. Ahola Markku Kuusaan Latu 5,5 9,5
12. Järvinen Leo Kuusaan Latu 3,0 7,0
Naiset Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Willman Rauni Juuan Ks 21
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 20
3. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 20
4. Laitinen Merja Kuusaan Latu 19
5. Juntunen Riitta Juuan Ks 19
Naiset A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Zimaldina Marita KSS Helsinki 16
2. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 6
3. Juvonen Laina Imatran Kyykkä 2
Naiset B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Huopainen Pirjo Kuusaan Latu -7
Naiset Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 16,0
2. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 5,5 5,5
Juniorit - 8v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Aki Kuusaan Latu 0
Miehet joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Ahonen Jussi, Juvonen Jyrki, Manninen Erkki, Tanninen Jukka
2. Nissinen Erkki, Peiponen Pentti, Rautiainen Esko, Vilhunen Juha
3.
4.
5. Juutilainen Jorma, Mikkonen Juha, Mikkonen Kari, Tähtinen Pekka
6. Kononen Raimo, Oksman Väinö, Säppi Raimo, Oksman Raili
7. Kinnunen Jorma, Kujanpää Tommi, Laitinen Kari, Laukkarinen Pertti
8. Akkanen Jaakko, Kuusio Mikko, Matikainen Janne, Varis Juha
Naiset parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Juntunen Riitta, Willman Rauni
2. Kautto Anu, Laitinen Merja
3. Juvonen Laina, Talvirinne Katja
4. Huopainen Pirjo, Sillanpää Tuija
5. Nikkola Hilkka, Zimaldina Marita

Alkuun

SM-esikisat - Kuopio 11.6.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  27
2.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              26
3.  Peiponen Mika         Nurmeksen Ks              25
4.  Ehoniemi Veli-Pekka	  Tammer-Kyykkä             24
5.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              23
6.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            21
7.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                21
8.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              20
9.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                18

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Päivinen Hannu        Juuan Ks                  26
2.  Halonen Unto          Juuan Ks                  24
3.  Peiponen Jaakko       Nurmeksen Ks              22
4.  Vilhunen Juha         Kuopion Ks                22
5.  Räsänen Seppo         Kuopion Ks                18
6.  Oinonen Ari           Nurmeksen Ks              16
7.  Hotokka Eero          Mikkelin Karj.            13
8.  Kinnunen Jorma        Tupla-0 Laukaa            11
9.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu               5

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Joru Erkki            Iis-Kar Kyykkä            24
2.  Ahonen Jussi          Imatran Kyykkä            22
3.  Karhunen Pekka        Suonenjoen Latu           20
4.  Nenonen Markku        Kuusaan Latu              20
5.  Härkönen Pertti       Joensuun Kyykkä           20
6.  Vainikainen Juha      Pielaveden Ks             18
7.  Hautamäki Martti      Varkauden Ks              17
8.  Nuutinen Jari         Juuan Ks                  17
9.  Ruutala Jouko         Pielaveden Ks             17
10. Ahonen Erkki          Suonenjoen Latu           16
11. Ruutala Juha          Pielaveden Ks             14
12. Tanskanen Juhani      Joensuun Kyykkä           12
13. Matikainen Janne      Imatran Kyykkä             8

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Lampinen Oiva         Juuan Ks                  27,5
2.  Hämäläinen Erkki      Iis-Kar Kyykkä            24
3.  Pulkkinen Voitto      Tupla-0 Laukaa            23,5
4.  Lintunen Kauko        Juuan Ks                  23
5.  Jokinen Kalevi        Iis-Kar Kyykkä            22
6.  Katalkin Niilo        Juuan Ks                  21
7.  Hotokka Keijo         Mikkelin Karj.            18,5
8.  Pussinen Reino        Lieksan Suoj.             17
9.  Parkkinen Viljo       Tupla-0 Laukaa            16,5
10. Onatsu Niilo          Siilin Kyykkä             16,5
11. Patronen Matti        Iis-Kar Kyykkä            14,5

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juntunen Riitta       Juuan Ks                  24
2.  Talvirinne Katja      Imatran Kyykkä            20
3.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              19
4.  Hotokka Sisko         Mikkelin Karj.            17
5.  Willman Rauni         Juuan Kyykkäs.            15

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Melkko Sari           Kuusaan Latu               4
2.  Miettinen Aino        Juuan Ks                 - 1

Juniorit - 15v. pojat:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Maksimainen Niko      Pielaveden Ks              7

Juniorit - 10v. sekasarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Ida            Kuusaan Latu              12
2.  Kautto Aki            Kuusaan Latu               4
3.  Ruutala Miko          Pielaveden Ks            - 2
4.  Maksimainen Siina     Pielaveden Ks            -18
5.  Ruutala Valtteri      Pielaveden Ks            -62
6.  Ruutala Riina         Pielaveden Ks            -68

Miesten joukkuekilpailu
1.  Juuan Kyykkäseura I       Unto Halonen, Hannu Päivinen, Ossi Lehikoinen, Oiva Lampinen
2.  Kuopion Kyykkäseura       Erkki Nissinen, Pentti Peiponen, Juha Vilhunen, Seppo Räsänen
3.  Nurmeksen Kyykkäseura     Jaakko Peiponen, Mika Peiponen, Marko Peiponen, Ari Oinonen
4.  Kuusaan Latu              Antero Tuutti, Ari Kautto, Kari Laitinen, Markku Nenonen

Naisten parikilpailu
1.  Juuan Kyykkäseura         Riitta Juntunen, Rauni Willman
2.  Kuusaan Latu              Anu Kautto, Sari Melkko

Alkuun

Porvoonmitta - Porvoo 12.6.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Luoma Roger           Raision Karj.             18
2.  Rautio Rauno          Sauvon Karj.              18
3.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     17
4.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              16
5.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              13
6.  Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä        11

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Pitkänen Pekka        Raision Karj.             19
2.  Haliseva Esa          Liedon Karj.              11
3.  Virtanen Mika         Raision Karj.             11
4.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu               8
5.  Pentikäinen Jari      Liedon Karj.               8
6.  Haliseva Tapio        Liedon Karj.               7
7.  Räsänen Mika          Helsingin Suoj. Seura      6

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Orava Hannu           Liedon Karj.              20
2.  Säppi Raimo           Helsingin Suoj. Seura     17
3.  Väkiparta Erik        Turun Uusi Karj.          14
4.  Saarinen Markku       Liedon Karj.              13
5.  Ruuskanen Markku      Turun Uusi Karj.          13
6.  Kottonen Pentti       Raision Karj.             11
7.  Finnholm Kenneth      Sauvon Karj.              10
8.  Jokela Jaakko         Turun Uusi Karj.           8
9.  Peippo Eero           Liedon Karj.               6
10. Nenonen Markku        Kuusaan Latu               4
11. Kononen Raimo         Helsingin Suoj. Seura      2
12. Hyvönen Markku        Liedon Karj.               1
13. Rautio Mauri          Sauvon Karj.               1
14. Oinonen Veijo         Kuusaan Latu             - 1
15. Iivarinen Seppo       Porvoon Seudun Koiv.     - 1
16. Nevalainen Pekka      KSS Helsinki             - 2
17. Rautio Petri          Sauvon Karj.             - 9
18. Kurki Juha            Porvoon Seudun Koiv.     -22

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Paajaste Kalle        KSS Helsinki              21
2.  Telkkinen Erno        Turun Uusi Karj.          17,5
3.  Montonen Raineri      Porvoon Seudun Koiv.      17
4.  Suoknuutti Seppo      Kuusaan Latu              16,5
5.  Hirsso Sakari         KSS Helsinki              14
6.  Mauno Reijo           Kuusaan Latu              13
7.  Toivokainen Oskari    KSS Helsinki              12,5
8.  Marjomaa Jaakko       Liedon Karj.              12
9.  Juutilainen Jorma     Tammer-Kyykkä             11
10. Kitula Antero         Porvoon Seudun Koiv.       8
11. Viitaluoto Kalevi     Tammer-Kyykkä              0,5
12. Järvinen Leo          Kuusaan Latu             - 1
13. Rahikainen Paavo      KSS Helsinki             -12,5

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              15
2.  Kiviniemi Mirja       Sauvon Karj.              14
3.  Laitinen Merja        Kuusaan Latu               5

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Zimaldina Marita      KSS Helsinki              12
2.  Metsola Eila          Sauvon Karj.               9
3.  Melkko Sari           Kuusaan Latu               7
4.  Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu               6
5.  Aalto Reija           Kylmäkosken Kyykkä         4

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vainio Eija           Porvoon Seudun Koiv.       1
2.  Aalto Sari            Kylmäkosken Kyykkä       -22

Naisten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Oksman Raili          Helsingin Suoj. Seura     10
2.  Nousiainen Liisa      Helsingin Suoj. Seura      6
3.  Nikkola Hilkka        KSS Helsinki             - 7,5
4.  Kurki Aulikki         Porvoon Seudun Koiv.     -15

Juniorit - 15v. pojat:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Hämäläinen Santeri    KSS Helsinki               3
2.  Hämäläinen Oskari     KSS Helsinki             - 4
3.  Kautto Aki            Kuusaan Latu             -35

Miesten joukkuekilpailu (10 joukkuetta)
1.  Kuusaan Latu I            Kautto Ari, Nenonen Markku, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
2.  Raision Karjalaiset       Kottonen Pentti, Luoma Roger, Pitkänen Pekka, Virtanen Mika
3.  Liedon Karjalaiset I
4.  Kuusaan Latu II           Järvinen Leo, Laitinen Kari, Mauno Reijo, Oinonen Veijo

Naisten parikilpailu (7 paria)
1.  Kuusaan Latu I            Kautto Anu, Laitinen Merja
2.  Kuusaan Latu II           Melkko Sari, Sillanpää Tuija
3.  Sauvon Karjalaisseura     Kiviniemi Mirja, Metsola Eila
4.  Karjalan Sivistysseura    Nikkola Hilkka, Zimaldina Marita

Alkuun

Miesten SM-joukkuekilpailu - Lahti 18.6.2005

Miesten Mestaruussarja (13 joukkuetta)
1.  Kuopion Kyykkäseura       Nissinen Erkki, Peiponen Pentti, Rautiainen Esko, Rautiainen Joni
2.  Tammer-Kyykkä             Juutilainen Jorma, Mikkonen Juha, Mikkonen Kari, Tähtinen Pekka
3.  Helsingin Suoj. Seura     Kononen Valentin, Kononen Valeri, Oksman Väinö, Säppi Raimo
4.  Sauvon Karjalaisseura     Finnholm Kenneth, Kiviniemi Erkki, Rautio Petri, Rautio Rauno
5.  Imatran Kyykkä I          Ahonen Jussi, Juvonen Jyrki, Manninen Erkki, Tanninen Jukka
6.  Nurmeksen Kyykkäseura     Oinonen Ari, Peiponen Jaakko, Peiponen Marko, Peiponen Mika
7.  Liedon Karjalaiset I
8.  Turun Uusi Karjalaseura

Miesten A-sarja (7 joukkuetta)
1.  Pielaveden Karjalaiset    Nuutinen Janne, Nuutinen Vesa, Ruutala Jouko, Vainikainen Juha
2.  Kuusaan Latu I            Kautto Ari, Nenonen Markku, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
3.  Karjalan Sivistysseura    Hirsso Sakari, Nevalainen Pekka, Paajaste Kalle, Taskinen Mauri
4.  Oriveden Karjalaiset      Jutila Markku, Kajarinne Arvo, Karhu Vilho, Lemmetty Erkki
5.  Kuusaan Latu II           Ahola Markku, Järvinen Leo, Laitinen Kari, Oinonen Veijo
6.  Imatran Kyykkä II         Hyyryläinen Jarno, Kuusio Mikko, Matikainen Janne, Pyykkö Sami
7.  Liedon Karjalaiset II     Hyvönen Markku, Marjomaa Jaakko, Peippo Eero, Saarinen Markku

Alkuun

Naisten SM-parikilpailu - Lahti 18.6.2005

Naisten Mestaruussarja (7 joukkuetta)
1.  Juuan Kyykkäseura         Juntunen Riitta, Willman Rauni
2.  Sauvon Karjalaisseura I   Kiviniemi Mirja, Metsola Eila
3.  Helsingin Suoj. Seura     Nousiainen Liisa, Oksman Raili
4.  Imatran Kyykkä            Juvonen Laina, Talvirinne Katja
5.  Sauvon Karjalaisseura II  Rautio Tarja, Rokka Leila
6.  Karjalan Sivistysseura    Nikkola Hilkka, Zimaldina Marita
7.  Mikkelin Karjalaiset      Hotokka Sisko, Rautiainen Pirjo

Naisten parikilpailu - A-sarja (3 joukkuetta)
1.  Kuusaan Latu I            Kautto Anu, Laitinen Merja
2.  Kylmäkosken Kyykkä        Aalto Reija, Aalto Sari
3.  Kuusaan Latu II           Melkko Sari, Sillanpää Tuija

Alkuun

Nääs-kyykkä - Tampere 2.7.2005 - CUP

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 28
2. Rautio Rauno Sauvon Karj. 27
3. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 26
4. Nissinen Erkki Kuopion Ks 24
5. Kautto Ari Kuusaan Latu 23
6. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 22
7. Tähtinen Pekka Tammer-Kyykkä 22
8. Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 20
9. Luoma Roger Raision Karj. 18
10. Mikkonen Juha Tammer-Kyykkä 17
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Haliseva Tapio Liedon Karj. 23
2. Hyvönen Juha Raision Karj. 21
3. Haliseva Esa Liedon Karj. 20
4. Rupponen Kauko Kylmäkosken Kyykkä 17
5. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 17
6. Pitkänen Pekka Raision Karj. 16
7. Kivistö Tero Kylmäkosken Kyykkä 14
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 21
2. Orava Hannu Liedon Karj. 20
3. Finnholm Kenneth Sauvon Karj. 19
4. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 17
5. Mikkonen Pekka Ruoveden Karj. 15
6. Rautio Petri Sauvon Karj. 13
7. Matikainen Janne Imatran Kyykkä 12
8. Peippo Eero Liedon Karj. 10
9. Kottonen Pentti Raision Karj. 10
10. Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 10
11. Hyvönen Markku Liedon Karj. 8
12. Vääräjärvi Aarne Liedon Karj. 8
13. Ruuskanen Markku Turun Uusi Karj. 8
14. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 5
15. Saarinen Markku Liedon Karj. 4
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 6,5 28,5
2. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 27,0
3. Raudasoja Pentti Tammer-Kyykkä 5,0 26,0
4. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 25,0
5. Ehoniemi Pentti Kylmäkosken Kyykkä 9,5 23,5
6. Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 7,5 23,5
7. Kitula Antero Porvoon seudun Koiv. 2,0 23,0
8. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 7,0 22,0
9. Petjakko Herman Salmin Kyykkä 6,5 21,5
10. Rosnell Altti Nakkilan Karj. 2,5 19,5
11. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 5,0 19,0
12. Vepsä Jouko Nakkilan Karj. 0,0 19,0
13. Kilkkinen Heikki Tammer-Kyykkä 11,5 16,5
14. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 14,5
15. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 14,5
16. Hirsso Sakari KSS Helsinki 1,0 13,0
17. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 11,5
18. Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä 8,5 10,5
19. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 5,0 10,0
20. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 5,0 9,0
Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Anu Kuusaan Latu 20
Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Rautio Tarja Sauvon Karj. 14
2. Zimaldina Marita KSS Helsinki 12
Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Mikkonen Tarja Ruoveden Karj. 1
Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 22,0
2. Rokka Leila Sauvon Karj. 4,5 17,5
3. Kilkkinen Hilja Tammer-Kyykkä 10,0 1,0
4. Marjomaa Hilkka Liedon Karj. 5,5 -1,5
5. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 5,5 -7,5
6. Junno Eila Tammer-Kyykkä 7,5 -46,5
Juniorit - 15v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kuisma Juho Kylmäkosken Kyykkä -8
2. Polus Aku Kylmäkosken Kyykkä -19
Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Juvonen Jyrki, Tanninen Jukka, Matikainen Janne, Manninen Erkki
2. Tähtinen Pekka, Mikkonen Kari, Juutilainen Jorma, Mikkonen Juha, Raudasoja Pentti
3. Haliseva Esa, Haliseva Tapio, Orava Hannu, Pentikäinen Jari
4. Ruuskanen Markku, Siikanen Heikki, Väkiparta Erik, Telkkinen Erno
5. Luoma Roger, Hyvönen Juha, Pitkänen Pekka, Kottonen Pentti
6. Hyvönen Markku, Marjomaa Jaakko, Peippo Eero, Vääräjärvi Aarne
7. Hirsso Sakari, Paajaste Kalle, Rahikainen Paavo, Toivokainen Oskari
8. Oksman Väinö, Kononen Raimo, Oksman Raili
Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Rautio Tarja, Rokka Leila
2. Zimaldina Marita, Nikkola Hilkka

Alkuun

Brahea-turnaus - Lieksa 3.7.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 24
2. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 20
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Päivinen Hannu Juuan Ks 25
2. Peiponen Raimo Joensuun Ks 19
3. Halonen Unto Juuan Ks 18
4. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 16
5. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 13
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Piminäinen Pentti Lieksan Suoj. 19
2. Nuutinen Jari Juuan Ks 17
3. Härkönen Pertti Joensuun Ks 14
4. Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 11
5. Härkin Erkki Nurmeksen Ks 11
6. Kononen Reino Lieksan Suoj. 5
7. Saastamoinen Urpo Lieksan Suoj. 2
8. Utriainen Jorma Lieksan Suoj. 1
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Lampinen Oiva Juuan Ks 5,5 27,5
2. Peiponen Keijo Joensuun Ks 2,5 26,5
3. Tanskanen Viljo Juuan Ks 1,0 26,0
4. Lintunen Kauko Juuan Ks 5,0 22
5. Turunen Erkki Lieksan Suoj. 5,5 19,5
6. Pussinen Reino Lieksan Suoj. 7,0 17,0
7. Turunen Olavi Lieksan Suoj. 4,0 17,0
8. Katalkin Niilo Juuan Ks 4,0 17,0
9. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 2,5 16,5
10. Kononen Santeri Lieksan Suoj. 7,0 4,0
11. Truhponen Reino Lieksan Suoj. 2,0 -10,0
Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 22
2. Willman Rauni Juuan Ks 14
Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Piminäinen Anita Lieksan Suoj. 7
2. Kokkonen Sirkka Lieksan Suoj. -4
3. Peiponen Vieno Joensuun Ks -50
Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Miettinen Aino Juuan Ks 1,0 8,0
2. Turunen Rauha Lieksan Suoj. 3,0 5,0
3. Kononen Liisa Lieksan Suoj. 5,5 0,5
Juniorit - 15v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Samu Joensuun Ks -18
Juniorit - 12v tytöt
Sija Nimi Seura Tulos
1. Vilokkinen Elina Joensuun Ks 7
2. Peiponen Tiia Joensuun Ks -19
Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1.
2.
3.
4.
5.
Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Juntunen Riitta, Willman Rauni
2.
3.

Alkuun

Lieto 3.7.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Rautio Rauno Sauvon Karj. 25
2. Tuutti Antero Kuusaan Latu 21
3. Kautto Ari Kuusaan Latu 19
4. Luoma Roger Raision Karj. 16
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Virtanen Mika Raision Karj. 23
2. Laitinen Kari Kuusaan Latu 19
3. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 18
4. Haliseva Esa Liedon Karj. 17
5. Hyvönen Juha Raision Karj. 17
6. Haliseva Tapio Liedon Karj. 16
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 20
2. Orava Hannu Liedon Karj. 20
3. Ruuskanen Markku Turun Uusi Karj. 19
4. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 18
5. Hyvönen Markku Liedon Karj. 17
6. Rautio Petri Sauvon Karj. 16
7. Finnholm Kenneth Sauvon Karj. 15
8. Saarinen Markku Liedon Karj. 14
9. Peippo Eero Liedon Karj. 13
10. Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 12
11. Vääräjärvi Aarne Turun Uusi Karj. 9
12. Kottonen Pentti Raision Karj. 9
13. Kottonen Martti Raision Karj. 8
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 7,5 28,5
2. Ehoniemi Pentti Kylmäkosken Kyykkä 9,5 26,5
3. Rosnell Altti Nakkilan Karj. 2,5 26,5
4. Haverinen Ossi Raision Karj. 4,0 26,0
5. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 25,0
6. Kopponen Aarne Turun Uusi Karj. 4,5 22,5
7. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 22,0
8. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 5,0 19,0
9. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 18,5
10. Eisala Keijo Raision Karj. 7,0 16,0
11. Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä 8,5 13,5
12. Heinemaa Tuomo Liedon Karj. 8,5 7,5
13. Montonen Pertti Porvoon seudun Koiv. 3,0 2,0
14. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 5,0 -1,0
Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Metsola Eila Sauvon Karj. 19
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 19
3. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 16
4. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 16
5. Zimaldina Marita KSS Helsinki 11
6. Rautio Tarja Sauvon Karj. 11
7. Rokka Leila Sauvon Karj. 7
Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Marjomaa Hilkka Liedon Karj. -23
Miesten parikilpailu
Sija Pelaajat
1.
2.
3.
4.
Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Kautto Anu, Sillanpää Tuija
2.
3.

Alkuun

Reino Puoskarin muistokilpailu - Juuka 9.7.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 26
2. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 24
3. Lehikoinen Ossi Juuan Ks 24
4. Nissinen Erkki Kuopion Ks 23
5. Kautto Ari Kuusaan Latu 22
6. Tuutti Antero Kuusaan Latu 22
7. Peiponen Pentti Kuopion Ks 21
8. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 21
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Päivinen Hannu Juuan Ks 26
2. Vilhunen Juha Kuopion Ks 22
3. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 20
4. Hotokka Eero Mikkelin Karj. 19
5. Miettinen Pentti Juuan Ks 19
6. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 17
7. Laitinen Kari Kuusaan Latu 13
8. Peiponen Raimo Joensuun Ks 10
9. Halonen Unto Juuan Ks 7
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Nuutinen Jari Juuan Ks 21
2. Saarinen Markku Liedon Karj. 20
3. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 20
4. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 16
5. Oinonen Veijo Kuusaan Latu 14
6. Vainikainen Juha Pielaveden Karj. 13
7. Ruutala Juha Pielaveden Karj. 7
8. Härkönen Pertti Joensuun Ks 5
9. Maksimainen Ilkka Pielaveden Karj. -6
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 24,5
2. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 23,5
3. Lintunen Kauko Juuan Ks 5,0 23,0
4. Lampinen Oiva Juuan Ks 5,5 22,5
5. Peiponen Keijo Joensuun Ks 2,5 21,5
6. Pussinen Reino Lieksan Suoj. 7,0 21,0
7. Turunen Olavi Lieksan Suoj. 4,0 21,0
8. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 4,0 19,0
9. Turunen Erkki Lieksan Suoj. 5,5 18,5
10. Taskinen Mauri KSS Helsinki 2,5 18,5
11. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 15,0
12. Parkkinen Viljo Tupla-0 Laukaa 4,5 11,5
13. Kononen Santeri Lieksan Suoj. 7,0 9,0
14. Katalkin Niilo Juuan Ks 4,0 5,0
15. Sorri Paavo Ääneseudun Kyykkä 5,5 1,5
Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Anu Kuusaan Latu 23
2. Juntunen Riitta Juuan Ks 21
3. Laitinen Merja Kuusaan Latu 19
4. Willman Rauni Juuan Ks 16
Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 14
2. Melkko Sari Kuusaan Latu 9
3. Saloranta Merja Pielaveden Karj. -33
4. Lukkarinen Katja Nurmeksen Ks -39
Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 18,0
2. Miettinen Aino Juuan Ks 1,0 3,0
3. Turunen Rauha Lieksan Suoj. 3,0 2,0
4. Kononen Liisa Lieksan Suoj. 5,5 -24,5
Juniorit - 15v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Samu Joensuun Ks -5
2. Maksimainen Niko Pielaveden Karj. -11
Juniorit - 10v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Vilokkinen Elina Joensuun Ks 16
2. Kautto Aki Kuusaan Latu 5
3. Kautto Ida Kuusaan Latu 5
4. Maksimainen Siina Pielaveden Karj. -23
Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Kautto Ari, Tuutti Antero, Suoknuuti Seppo, Oinonen Veijo
2. Peiponen Mika, Peiponen Marko, Peiponen Jaakko, Oinonen Ari
3. Päivinen Hannu, Lehikoinen Ossi, Nuutinen Jari, Miettinen Pentti
4. Vainikainen Juha, Ruutala Juha, Maksimainen Ilkka, Nuutinen Vesa
Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Kautto Anu, Laitinen Merja
2. Juntunen Riitta, Willman Rauni
3. Melkko Sari, Sillanpää Tuija
4. Turunen Rauha, Kononen Liisa
5. Miettinen Aino, Halonen Leena

Alkuun

Bomba-turnaus - Nurmes 10.7.2005 - CUP

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 29
2. Lehikoinen Ossi Juuan Ks 28
3. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 28
4. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 27
5. Nissinen Erkki Kuopion Ks 24
6. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 24
7. Kautto Ari Kuusaan Latu 24
8. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 23
9. Rautiainen Esko Kuopion Ks 22
10. Peiponen Pentti Kuopion Ks 21
11. Tuutti Antero Kuusaan Latu 17
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 25
2. Päivinen Hannu Juuan Ks 25
3. Laitinen Kari Kuusaan Latu 20
4. Räsänen Seppo Kuopion Ks 18
5. Halonen Unto Juuan Ks 17
6. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 16
7. Hotokka Eero Mikkelin Karj. 15
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Päivinen Jani Juuan Ks 23
2. Niskanen Jyri Pielaveden Karj. 20
3. Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 19
4. Nuutinen Jari Juuan Ks 18
5. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 18
6. Härkönen Pertti Joensuun Ks 17
7. Vainikainen Juha Pielaveden Karj. 16
8. Oinonen Veijo Kuusaan Latu 15
9. Saarinen Markku Liedon Karj. 13
10. Härkin Erkki Nurmeksen Ks 10
11. Ruutala Juha Pielaveden Karj. 5
12. Maksimainen Ilkka Pielaveden Karj. 2
13. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 0
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Lampinen Oiva Juuan Ks 5,5 27,5
2. Karvonen Pentti Porvoon Seudun Koiv. 7,0 26,0
3. Pussinen Reino Lieksan Suoj. 7,0 25,0
4. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 23,5
5. Lintunen Kauko Juuan Ks 5,0 23,0
6. Turunen Erkki Lieksan Suoj. 5,5 21,5
7. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 19,5
8. Parkkinen Vilho Tupla-0 Laukaa 4,5 17,5
9. Katalkin Niilo Juuan Ks 4,0 16,0
10. Turunen Olavi Lieksan Suoj. 4,0 15,0
11. Sorri Paavo Ääneseudun Kyykkä 6,5 -2,5
Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 25
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 20
3. Laitinen Merja Kuusaan Latu 18
4. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 18
Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Melkko Sari Kuusaan Latu 15
2. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 9
Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Saloranta Merja Pielaveden Karj. -18
2. Lukkarinen Katja Nurmeksen Ks -29
Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 18,0
2. Turunen Rauha Lieksan Suoj. 3,0 14,0
3. Miettinen Aino Juuan Ks 1,0 7,0
Juniorit - 12v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Maksimainen Niko Pielaveden Karj. -4
2. Karhu Ari-Pekka Nurmeksen Ks -14
Juniorit - 12v tytöt
Sija Nimi Seura Tulos
1. Vilokkinen Elina Joensuun Ks -20
Juniorit - 10v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Aki Kuusaan Latu 9
2. Kautto Ida Kuusaan Latu 9
3. Maksimainen Siina Pielaveden Karj. -19
Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Karhu Aleksi, Peiponen Marko, Peiponen Mika, Oinonen Ari
2. Lampinen Oiva, Lehikoinen Ossi, Päivinen Hannu, Päivinen Jani
3. Juvonen Jyrki, Kuusio Mikko, Talvirinne Katja, Tanninen Jukka
4. Halonen Unto, Katalkin Niilo, Lintunen Kauko, Nuutinen Jari
5. Kautto Ari, Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
6. Maksimainen Ilkka, Niskanen Jyri, Ruutala Juha, Vainikainen Jani
Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Kautto Anu, Laitinen Merja
2. Melkko Sari, Sillanpää Tuija

Alkuun

Imatran Impi - Imatra 16.7.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Karsinta     Finaali
1.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              29           29
2.  Tuutti Antero         Kuusaa Latu               25           27
3.  Kautto Ari            Kuusaa Latu               24           27
4.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                27           26
5.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                23           24
6.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     24           21
7.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  23           21
8.  Mikkonen Juha         Tammer-Kyykkä             25           15
9.  Juvonen Jyrki         Imatran kyykkä            22	
10. Tanninen Jukka        Imatran kyykkä            19	

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Päivinen Hannu        Juuan Ks                  24
2.  Laitinen Kari         Tupla-0 Laukaa            22
3.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu              22
4.  Vilhunen Juha         Kuopion Ks                22
5.  Räsänen Seppo         Kuopion Ks                21
6.  Kitula Antero         Porvoon Seudun Koiv.      19
7.  Laukkarinen Pertti    Tupla-0 Laukaa            19
8.  Oinonen Ari           Nurmeksen Ks              18
9.  Kinnunen Jorma        Tupla-0 Laukaa             9

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Ahonen Jussi          Imatran Kyykkä            21
2.  Iivarinen Seppo       Porvoon Seudun Koiv.      19
3.  Väkiparta Erik        Turun Uusi Karj.          18
4.  Karhu Aleksi          Nurmeksen Ks              18
5.  Kujanpää Tommi        Tupla-0 Laukaa            18
6.  Nuutinen Jari         Juuan Ks                  18
7.  Kuusio Mikko          Imatran Kyykkä            18
8.  Matikainen Janne      Imatran Kyykkä            17
9.  Harakka Jarno         Nurmeksen Ks              13
10. Saarainen Raimo       Karhu IF, Ruotsi           7

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Toivokainen Oskari    KSS Helsinki              27,5
2.  Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu              27,5
3.  Manninen Erkki        Imatran Kyykkä            25
4.  Paajaste Kalle        KSS Helsinki              24
5.  Montonen Rainer       Porvoon Seudun Koiv.      21
6.  Karvonen Pentti       Porvoon Seudun Koiv.      19
7.  Katalkin Niilo        Juuan Ks                  15
8.  Räsänen Tauno         Karhu IF, Ruotsi          15
9.  Taskinen Mauri        KSS Helsinki              13,5

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juntunen Riitta       Juuan Ks                  24
2.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              20
3.  Oksman Raili          Helsingin Suoj. Seura     16
4.  Talvirinne Katja      Imatran Kyykkä            16

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Zimaldina Marita      KSS Helsinki              18
2.  Melkko Sari           Kuusaan Latu              16
3.  Metsola Eila          Sauvon Karj.              15
4.  Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu               6
5.  Juvonen Laina         Imatran Kyykkä             0

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Huopainen Pirjo       Kuusaan Latu             - 5

Juniorit - 10v sekasarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Ida            Kuusaan Latu               1
2.  Kautto Ida            Kuusaan Latu             - 8
3.  Juvonen Jouni         Imatran Kyykkä           - 9
4.  Peura Pyry            Kuusaan Latu             -15
5.  Juvonen Jenna         Imatran Kyykkä           -22
6.  Peura Jere            Kuusaan Latu             -24
7.  Juvonen Janne         Imatran Kyykkä           -55

Miesten joukkuekilpailu
1.  Kuusaan Latu              Kautto Ari, Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
2.  Imatran Kyykkä            Ahonen Jussi, Juvonen Jyrki, Manninen Erkki, Tanninen Jukka
3.  Kuopion Kyykkkäseura      Nissinen Erkki, Rautiainen Esko, Räsänen Seppo, Vilhunen Juha
4.  Tupla-0 Laukaa            Kinnunen Jorma, Kujanpää Tommi, Laitinen Kari, Laukkarinen Pertti
5.  Nurmeksen Kyykkäseura     Harakka Jarno, Karhu Aleksi, Oinonen Ari, Peiponen Marko
6.  Karjalan Sivistysseura    Paajaste Kalle, Taskinen Mauri, Toivokainen Oskari, Zimaldina Marita

Naisten parikilpailu
1.  Kuusaan Latu I            Kautto Anu, Melkko Sari
2.  Imatran Kyykkä	      Juvonen Laina, Talvirinne Katja
3.  Kuusaan Latu II           Huopainen Pirjo, Sillanpää Tuija

Alkuun

Valassin kyykkä - Pielavesi 23.7.2005 - CUP, MO

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 26
2. Nissinen Erkki Kuopion Ks 24
3. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 24
4. Lehikoinen Ossi Juuan Ks 23
5. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 22
6. Tuutti Antero Kuusaan Latu 21
7. Rautiainen Joni Kuopion Ks 18
8. Peiponen Pentti Kuopion Ks 18
9. Kautto Ari Kuusaan Latu 18
10. Rautiainen Esko Kuopion Ks 17
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Päivinen Hannu Juuan Ks 23
2. Laukkarinen Pertti Tupla-0 Laukaa 19
3. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 18
4. Laitinen Kari Tupla-0 Laukaa 16
5. Laitinen Kari Kuusaan Latu 13
6. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 13
7. Rajasuo Juha Pielaveden Karj. 12
8. Halonen Unto Juuan Ks 11
9. Räsänen Seppo Kuopion Ks 9
10. Kinnunen Jorma Tupla-0 Laukaa 3
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Nuutinen Janne Pielaveden Karj. 24
2. Nuutinen Vesa Pielaveden Karj. 20
3. Niskanen Jyri Pielaveden Karj. 18
4. Ruutala Jouko Pielaveden Karj. 13
5. Vainikainen Juha Pielaveden Karj. 12
6. Kujanpää Tommi Tupla-0 Laukaa 10
7. Nuutinen Jari Juuan Ks 9
8. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 7
9. Pääkkönen Keijo Pielaveden Karj. 6
10. Salonen Pauli Pielaveden Karj. -4
11. Ruutala Juha Pielaveden Karj. -4
12. Maksimainen Ilkka Pielaveden Karj. -7
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 4,0 24,0
2. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 6,5 18,5
3. Hakkarainen Erkki Iis-Kar Kyykkä 5,0 17,0
4. Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 1,0 17,0
5. Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 3,0 16,0
6. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 14,5
7. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 14,5
8. Räbinä Veikko Siilin Kyykkä 4,0 12,0
9. Katalkin Niilo Juuan Ks 4,0 11,0
10. Taskinen Mauri KSS Helsinki 2,5 10,5
11. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 2,5 7,5
12. Patronen Matti Iis-Kar Kyykkä 2,5 -0,5
Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 23
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 14
Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Metsola Eila Sauvon Karj. 14
2. Melkko Sari Kuusaan Latu 7
3. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 2
4. Saloranta Merja Pielaveden Karj. -12
Juniorit - 12v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Maksimainen Niko Pielaveden Karj. -11
2. Ruutala Kristian Pielaveden Karj. -25
Juniorit - 10v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Ida Kuusaan Latu 11
2. Kautto Aki Kuusaan Latu 4
3. Maksimainen Siina Pielaveden Karj. -10
4. Ruutala Niko Pielaveden Karj. -12
5. Pulkkinen Topi Pielaveden Karj. -48
6. Ruutala Katariina Pielaveden Karj. -52
7. Nuutinen Iita Pielaveden Karj. -57
8. Ruutala Valtteri Pielaveden Karj. -60
9. Ruutala Riina Pielaveden Karj. -76
10. Ruutala Krista Pielaveden Karj. -79
Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Melkko Sari, Sillanpää Tuija
2. Kautto Anu, Kautto Ida

Alkuun

Karjalaisseurojen Kuopion piirinmestaruus - Pielavesi 24.7.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Nissinen Erkki Kuopion Ks 21
2. Peiponen Pentti Kuopion Ks 18
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Rajasuo Juha Pielaveden Karj. 16
2. Räsänen Seppo Kuopion Ks 15
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Nuutinen Janne Pielaveden Karj. 22
2. Niskanen Jyri Pielaveden Karj. 19
3. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 18
4. Vainikainen Juha Pielaveden Karj. 14
5. Nuutinen Jouni Pielaveden Karj. 11
6. Ruutala Jouko Pielaveden Karj. 10
7. Ruutala Juha Pielaveden Karj. 8
8. Pääkkönen Keijo Pielaveden Karj. 2
9. Maksimainen Ilkka Pielaveden Karj. -22
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 3,0 22,0
2. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 4,0 21,0
3. Paananen Pauli Keiteleen Kyykkä 12,5 16,5
4. Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 1,0 15,0
5. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 2,5 3,0
6. Kuikka Väinö Keiteleen Kyykkä 11,0 0,0
7. Purkunen Pentti Keiteleen Kyykkä 6,0 0,0
8. Räbinä Veikko Siilin Kyykkä 4,0 -3,0
9. Helppolainen Veikko Keiteleen Kyykkä 4,0 -6,0
Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Hytönen Kati Pielaveden Karj. -27
2. Saloranta Merja Pielaveden Karj. -30
3. Nuutinen Mervi Pielaveden Karj. -42
Juniorit - 12v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Maksimainen Niko Pielaveden Karj. -24
2. Maksimainen Siina Pielaveden Karj. -32
3. Ruutala Valtteri Pielaveden Karj. -76
4. Ruutala Pietari Pielaveden Karj. -79
Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1.
2. Hämäläinen Erkki, Jokinen Kalevi, Joru Erkki, Juntunen Seppo
3. Nissinen Erkki, Peiponen Pentti, Räsänen Seppo
4.
5. Helppolainen Veikko, Paananen Pauli, Parkunen Pentti, Kuikka Väinö

Alkuun

Etelä-Karjalan piirinmestaruus - Viisiottelu - Imatra 3.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            76
2.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            65

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Ahonen Jussi          Imatran Kyykkä            64
2.  Pyykkö Sami           Imatran Kyykkä            53,5
3.  Kuusio Mikko          Imatran Kyykkä            44
4.  Matikainen Janne      Imatran Kyykkä            32

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Manninen Erkki        Imatran Kyykkä            48,5

Alkuun

SM-Viisiottelu - Viiala 6.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos   1.uus
1.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            69
2.  Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä             67      14
3.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                67      13
4.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                66
5.  Rautio Rauno          Sauvon Karj.              66
6.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                66
7.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     66
8.  Luoma Roger           Raision Karj.             65
9.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              64
10. Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            59
11. Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä        58
12. Tuutti Antero         Kuusaan Latu              57
13. Peiponen Pentti       Kuopion Ks                53

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos   1.uus   2.uus   3.uus
1.  Päivinen Hannu        Juuan Ks                  63
2.  Virtanen Mika         Raision Karj.             62
3.  Pitkänen Pekka        Raision Karj.             60      10      14      11
4.  Kivistö Tero          Kylmäkosken Kyykkä        60      10      14       8
5.  Rupponen Kauko        Kylmäkosken Kyykkä        56,5
6.  Kiviniemi Erkki       Sauvon Karj.              44,5
7.  Kuikka Kimmo          KSS Helsinki              44,5
8.  Haliseva Esa          Liedon Karj.              41
9.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu              40
10. Pentikäinen Jari      Liedon Karj.              39

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vepsä Jouko           Nakkilan Karj.            64
2.  Finnholm Kenneth      Sauvon Karj.              56
3.  Orava Hannu           Liedon Karj.              55
4.  Ahonen Jussi          Imatran Kyykkä            51
5.  Rautio Petri          Sauvon Karj.              51
6.  Pyykkö Sami           Imatran Kyykkä            50,5
7.  Väkiparta Erik        Turun Uusi Karj.          50,5
8.  Peippo Eero           Liedon Karj.              47,5
9.  Kuusio Mikko          Imatran Kyykkä            47
10. Saarinen Markku       Liedon Karj.              45
11. Siikanen Heikki       Turun Uusi Karj.          40
12. Jokela Jaakko         Turun Uusi Karj.          38

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Paajaste Kalle        KSS Helsinki              70
2.  Telkkinen Erno        Turun Uusi Karj.          65,5
3.  Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu              65,5
4.  Haverinen Ossi        Raision Karj.             64,5
5.  Raudasoja Pentti      Tammer-Kyykkä             60,5
6.  Karhunen Juho         Salmin Kyykkä             57,5
7.  Karioja Veikko        Ääneseudun Kyykkä         56
8.  Pulkkinen Voitto      Tupla-0 Laukaa            55
9.  Kitula Antero         Porvoon seudun Koiv.      54
10. Herneaho Toivo        Ääneseudun Kyykkä         52,5
11. Petjakko Herman       Salmin Kyykkä             52,5
12. Ahola Markku          Kuusaan Latu              52,5
13. Karhu Vilho           Oriveden Karj.            49
14. Hirsso Sakari         KSS Helsinki              48
15. Karvonen Pentti       Porvoon seudun Koiv.      46
16. Rosnell Altti         Nakkilan Karj.            44,5
17. Juutilainen Jorma     Tammer-Kyykkä             44
18. Kajarinne Arvo        Oriveden Karj.            43,5
19. Taskinen Mauri        KSS Helsinki              41,5
20. Ehoniemi Pentti       Kylmäkosken Kyykkä        39,5
21. Parkkinen Viljo       Tupla-0 Laukaa            37
22. Järvinen Leo          Kuusaan Latu              31
23. Rahikainen Paavo      KSS Helsinki              28,5
24. Leino Osmo            Kylmäkosken Kyykkä        25
25. Rupponen Pertti       Kylmäkosken Kyykkä        21
26. Roslund Paavo         Tammer-Kyykkä             20
27. Viitaluoto Kalevi     Tammer-Kyykkä              7,5

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juntunen Riitta       Juuan Ks                  65
2.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              59
3.  Kiviniemi Mirja       Sauvon Karj.              50,5

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Metsola Eila          Sauvon Karj.              53,5
2.  Zimaldina Marita      KSS Helsinki              46,5
3.  Rautio Tarja          Sauvon Karj.              46
4.  Aalto Reija           Kylmäkosken Kyykkä        42,5
5.  Melkko Sari           Kuusaan Latu              40
6.  Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu               9,5

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Nikkola Hilkka        KSS Helsinki              27
2.  Aalto Sari            Kylmäkosken Kyykkä        15,5

Naisten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Oksman Raili          Helsingin Suoj. Seura     47,5
2.  Rokka Leila           Sauvon Karj.              46,5
3.  Kankainen Leena       Oriveden Karj.             1

Juniorit - 15v pojat:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Tuominen Jonne        Kylmäkosken Kyykkä        23
2.  Kuisma Juho           Kylmäkosken Kyykkä        12
3.  Polus Aku             Kylmäkosken Kyykkä       - 0,5

Alkuun

Miesten SM-parikilpailut - Viiala 6.8.2005

Miesten avoin sarja
1.  Kuopion Kyykkäseura I      Rautiainen Esko, Rautiainen Joni
2.  Kuusaan Latu I             Kautto Ari, Tuutti Antero
3.  Imatran Kyykkä I           Juvonen Jyrki, Tanninen Jukka
4.  Sauvon Karjalaisseura II   Rautio Rauno, Rautio Petri
5.  Raision Karjalaiset I      Luoma Roger, Virtanen Mika
6.  Helsingin Suoj. Seura      Oksman Väinö, Kononen Raimo
7.  Imatran Kyykkä II          Kuusio Mikko, Pyykkö Sami
8.  Kylmäkosken Kyykkä         Kivistö Tero, Valtonen Anssi

Miesten Veteraanisarja
1.  Salmin Kyykkä              Petjakko Herman, Karhunen Juho
2.  Kuusaan Latu               Ahola Markku, Suoknuuti Seppo
3.  Ääneseudun Kyykkä          Herneaho Toivo, Karioja Veikko
4.  KSS Helsinki I             Paajaste Kalle, Rahikainen Paavo

Alkuun

Niilo ja Kalevi Konosen muistokilpailu - Helsinki 7.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              23
2.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              22
3.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     22
4.  Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä             17

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kuikka Kimmo          KSS Helsinki              19
2.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu              19

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vepsä Jouko           Nakkilan Karj.            23
2.  Väkiparta Erik        Turun Uusi Karj.          16
3.  Säppi Raimo           Helsingin Suoj. Seura     15
4.  Siikanen Heikki       Turun Uusi Karj.          14
5.  Nevalainen Pekka      KSS Helsinki              11

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Paajaste Kalle        KSS Helsinki              26
2.  Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu              24,5
3.  Rosnell Altti         Nakkilan Karj.            22,5
4.  Petjakko Herman       Salmin Kyykkä             20,5
5.  Hirsso Sakari         KSS Helsinki              14
6.  Jokela Jaakko         Turun Uusi Karj.          12,5
7.  Rahikainen Paavo      KSS Helsinki             - 3,5

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              24
2.  Oksman Raili          Helsingin Suoj. Seura     18

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu              15
2.  Melkko Sari           Kuusaan Latu               5

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Nikkola Hilkka        KSS Helsinki             -14

Miesten parikilpailu
1.  Kuusaan Latu I            Kautto Ari, Tuutti Antero
2.  KSS Helsinki              Kuikka Kimmo, Paajaste Kalle
3.  Kuusaan Latu II           Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo
4.  Helsingin Suoj. Seura     Oksman Väinö, Säppi Raimo

Naisten parikilpailu
1.  Kuusaan Latu II           Kautto Anu, Kautto Ida
2.  HSS+KSS                   Oksman Raili, Nikkola Hilkka
3.  Kuusaan Latu I            Melkko Sari, Sillanpää Tuija

Alkuun

Etelä-Karjalan piirinmestaruus - Henkilökohtainen - Ruokolahti 10.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            25
2.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            23

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Ahonen Jussi          Imatran Kyykkä            18
2.  Kuusio Mikko          Imatran Kyykkä            17

Alkuun

SM-henkilökohtainen - Kuopio 13.8.2005 - CUP, MO

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Karsinta     Finaali
1.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                26           25
2.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                24           24
3.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              23           22
4.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                21           20
5.  Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä             25           20
6.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            25           19
7.  Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä        20           19
8.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              25           18
9.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  23           18
10. Peiponen Mika         Nurmeksen Ks              22           16
11. Nissinen Erkki        Kuopion Ks                19	
12. Rautio Rauno          Sauvon Karj.              19	
13. Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     18	
14. Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            14
15. Tuutti Antero         Kuusaan Latu               9

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Rupponen Kauko        Kylmäkosken Kyykkä        21
2.  Päivinen Hannu        Juuan Ks                  20
3.  Harju Pentti          Kauhavan Karj.            19
4.  Halonen Unto          Juuan Ks                  18
5.  Räsänen Mika          Helsingin Suoj. Seura     16
6.  Oinonen Ari           Nurmeksen Ks              16
7.  Hotokka Eero          Mikkelin Karj.            14
8.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu              12
9.  Peiponen Jaakko       Nurmeksen Ks              12
10. Varis Juha            Imatran Kyykkä            11
11. Laukkarinen Pertti    Tupla-0 Laukaa            10
12. Rajasuo Juha          Pielaveden Karj.           8
13. Räsänen Seppo         Kuopion Ks                 5
14. Kinnunen Jorma        Tupla-0 Laukaa             4

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Joru Erkki            Iis-Kar Kyykkä            20
2.  Härkönen Pertti	  Joensuun Ks               17
3.  Säppi Raimo           Helsingin Suoj. Seura     16
4.  Ahonen Jussi          Imatran Kyykkä            15
5.  Ruutala Jouko         Pielaveden Karj.          14
6.  Jalassalo Jarmo       Siilin Kyykkä             14
7.  Nenonen Markku        Kuusaan Latu              13
8.  Vainikainen Juha      Pielaveden Karj.          10
9.  Nevalainen Pekka      KSS Helsinki              10
10. Karhu Aleksi          Nurmeksen Ks              10
11. Kuusio Mikko          Imatran Kyykkä            10
12. Pääkkönen Keijo       Pielaveden Karj.          10
13. Ahonen Erkki          Suonenjoen Latu            8
14. Päivinen Jani         Juuan Ks                   8
15. Ruutala Juha          Pielaveden Karj.           6
16. Kujanpää Tommi        Tupla-0 Laukaa             6
17. Niskanen Jyri         Pielaveden Karj.           5
18. Karhunen Pekka        Suonenjoen Latu            5
19. Ruuskanen Markku      Turun Uusi Karj.         - 7

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Paajaste Kalle        KSS Helsinki              24
2.  Ehoniemi Pentti       Kylmäkosken Kyykkä        21,5
3.  Hakkarainen Erkki     Iis-Kar Kyykkä            21
4.  Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu              20,5
5.  Hotokka Keijo         Mikkelin Karj.            20,5
6.  Karvonen Pentti       Porvoon seudun Koiv.      20
7.  Juutilainen Jorma     Tammer-Kyykkä             20
8.  Herneaho Toivo        Ääneseudun Kyykkä         19,5
9.  Hämäläinen Erkki      Iis-Kar Kyykkä            18
10. Lampinen Oiva         Juuan Ks                  17,5
11. Jokinen Kalevi        Iis-Kar Kyykkä            17
12. Toivokainen Oskari    KSS Helsinki              13,5
13. Hirsso Sakari         KSS Helsinki               7
14. Onatsu Niilo          Siilin Kyykkä              6,5
15. Pulkkinen Voitto      Tupla-0 Laukaa             4.5
16. Katalkin Niilo        Juuan Ks                   1
17. Rahikainen Paavo      KSS Helsinki             - 6,5

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              19
2.  Juntunen Riitta       Juuan Ks                  18
3.  Hotokka Sisko         Mikkelin Karj.            15
4.  Talvirinne Katja      Imatran Kyykkä            13

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos   1.uus
1.  Melkko Sari           Kuusan Latu               17	
2.  Rautio Tarja          Sauvon Karj.              10	
3.  Aalto Reija           Kylmäkosken Kyykkä        3       16
4.  Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu              3      - 1

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vilokkinen Aija       Joensuun Ks              - 4
2.  Aalto Sari            Kylmäkosken Kyykkä	   -14

Naisten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Oksman Raili          Helsingin Suoj. Seura     15
2.  Rokka Leila           Sauvon Karj.               3,5
3.  Nikkola Hilkka        KSS Helsinki             - 8,5

Juniorit - 15v. pojat
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Hämäläinen Santeri    KSS Helsinki              15
2.  Hämäläinen Oskari     KSS Helsinki               4
3.  Kuisma Juho           Kylmäkosken Kyykkä       - 4
4.  Tuominen Jonne        Kylmäkosken Kyykkä       - 5
5.  Polus Aku             Kylmäkosken Kyykkä       -14

Juniorit - 15v. tytöt
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vilokkinen Elina      Joensuun Ks              -38

Alkuun

Karjalaisseurojen Tampereen piirinmestaruus - Ruovesi 14.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä             26

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Jutila Mikko          Oriveden Karj.            17
2.  Jutila Markku         Oriveden Karj.            15
3.  Mikkonen Pekka        Ruoveden Karj.            14
4.  Pusa Raimo            Ruoveden Karj.             0
5.  Jetsonen Juhani       Ruoveden Karj.           - 1

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juutilainen Jorma     Tammer-Kyykkä             20
2.  Karhu Vilho           Oriveden Karj.            17
3.  Raudasoja Pentti      Tammer-Kyykkä             13
4.  Kilkkinen Heikki      Tammer-Kyykkä             10,5
5.  Roslund Paavo         Tammer-Kyykkä             10
6.  Karppanen Pentti      Oriveden Karj.             7,5
7.  Lemmetty Erkki        Oriveden Karj.             2
8.  Viitaluoto Kalevi     Tammer-Kyykkä              0,5
9.  Rouhiainen Aulis      Ruoveden Karj.           - 8,5
10. Manelius Reijo        Oriveden Karj.           -13,5
11. Kähkönen Tapio        Ruoveden Karj.           -24,5

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Mikkonen Tarja        Ruoveden Karj.           - 8

Naisten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kilkkinen Hilja       Tammer-Kyykkä            -15
2.  Kankainen Leena       Oriveden Karj.           -34
3.  Viitaluoto Irja       Tammer-Kyykkä            -50,5
4.  Junno Eila            Tammer-Kyykkä            -60,5

Miesten joukkuekilpailu
1.  Tammer-Kyykkä             Juutilainen Jorma, Mikkonen Kari, Raudasoja Pentti, Roslund Paavo
2.  Oriveden Karjala-seura    Jutila Markku, Jutila Mikko, Karhu Vilho, Karppanen Pentti
3.  Ruoveden Karjalaisseura   Jetsonen Juhani, Mikkonen Pekka, Pusa Raimo, Rouhiainen Aulis

Alkuun

Karjalaisseurojen Salon piirinmestaruus - Sauvo 20.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Rautio Rauno          Sauvon Karj.              24

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kiviniemi Erkki       Sauvon Karj.              19

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Rautio Petri          Sauvon Karj.              21
2.  Finnholm Kenneth      Sauvon Karj.              14

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kiviniemi Mirja       Sauvon Karj.              13

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Metsola Eila          Sauvon Karj.              17
2.  Rautio Tarja          Sauvon Karj.              10

Naisten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Rokka Leila           Sauvon Karj.              12,5

Miesten joukkuekilpailu
1.  Sauvon Karjalaisseura I
2.  Sauvon Karjalaisseura II

Alkuun

Varsinais-Suomen Karjalaisseurojen piirinmestaruus - Henkilökohtainen - Raisio 20.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Luoma Roger           Raision Karj.             21

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos   1.uus
1.  Virtanen Mika         Raision Karj.             24      25
2.  Pitkänen Pekka        Raision Karj.             24      20
3.  Haliseva Esa          Liedon Karj.              21
4.  Haliseva Tapio        Liedon Karj.              19
5.  Pentikäinen Jari      Liedon Karj.              19
6.  Hyvönen Juha          Raision Karj.             14

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos   1.uus
1.  Orava Hannu           Liedon Karj.              18      23
2.  Kottonen Pentti       Raision Karj.             18      luov.
3.  Väkiparta Erik        Turun Uusi Karj.          13
4.  Saarinen Karri        Raision Karj.             12
5.  Peippo Eero           Liedon Karj.              11
6.  Siikanen Heikki       Turun Uusi Karj.          10
7.  Jokela Jaakko         Turun Uusi Karj.          10
8.  Ruuskanen Markku      Turun Uusi Karj.           6
9.  Hyvönen Markku        Liedon Karj.               4
10. Kottonen Martti       Raision Karj.              3

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Telkkinen Erno        Turun Uusi Karj.          27,5
2.  Kopponen Aarne        Turun Uusi Karj.          22,5
3.  Eisala Keijo          Raision Karj.             17
4.  Haverinen Ossi        Raision Karj.             12
5.  Heinemaa Tuomo        Liedon Karj.              11,5
6.  Virolainen Eino       Liedon Karj.               3,5
7.  Tattari Yrjö          Raision Karj.            - 2,5

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Väkiparta Leena       Turin Uusi Karj.         -47

Miesten joukkuekilpailu
1.  Raision Karjalaiset I     Luoma Roger, Pitkänen Pekka, Saarinen Karri, Virtanen Mika
2.  Turun Uusi Karj. I        Jokela Jaakko, Siikanen Heikki, Telkkinen Erno, Väkiparta Erik
3.  Liedon Karjalaiset I      Haliseva Esa, Haliseva Tapio, Pentikäinen Jari, Orava Hannu
4.  Raision Karjalaiset II
5.  Liedon Karjalaiset II
6.  Raision Karjalaiset III

Alkuun

Uudenmaan Karjalaisseurojen piirinmestaruus - Helsinki 21.8.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 24
2. Kononen Valeri Helsingin Suoj. Seura 20
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kuikka Kimmo KSS Helsinki 15
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Säppi Raimo Helsingin Suoj. Seura 21
2. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 13
3. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 13
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 24,0
2. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 15,5
3. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 11,5
4. Hirsso Sakari KSS Helsinki 1,0 11,0
Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 9,0
2. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 5,5 -1,5
Juniorit - 12v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Hämäläinen Oskari KSS Helsinki -4
Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Hirsso Sakari, Kuikka Kimmo, Nevalainen Pekka, Paajaste Kalle
2. Kononen Raimo, Kononen Valeri, Oksman Väinö, Säppi Raimo

Alkuun

Pohjois-Karjalan Karjalaisseurojen piirinmestaruus - Juuka 21.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              28

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Päivinen Hannu        Juuan Ks                  25
2.  Peiponen Raimo        Joensuun Ks               21
3.  Peiponen Jaakko       Nurmeksen Ks              19
4.  Halonen Unto          Juuan Ks                  16
5.  Miettinen Pentti      Juuan Ks                  14
6.  Oinonen Ari           Nurmeksen Ks               2

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Härkönen Pertti       Joensuun Ks               23
2.  Peiponen Rauli        Joensuun Ks               21
3.  Nuutinen Jari         Juuan Ks                  17
4.  Karhu Aleksi          Nurmeksen Ks              12
5.  Saastamoinen Urpo     Lieksan Suoj.              3
6.  Utriainen Jorma       Lieksan Suoj.            -10

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Lampinen Oiva         Juuan Ks                  24,5
2.  Tanskanen Viljo       Juuan Ks                  24
3.  Peiponen Keijo        Joensuun Ks               18,5
4.  Katalkin Niilo        Juuan Ks                  13
5.  Kononen Santeri       Lieksan Suoj.             12
6.  Turunen Erkki         Lieksan Suoj.              9,5
7.  Turunen Olavi         Lieksan Suoj.              2

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vilokkinen Aija       Joensuun Ks              -13
2.  Lukkarinen Kalja      Nurmeksen Ks             -35
3.  Peiponen Vieno        Joensuun Ks              -68

Naisten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Miettinen Aino        Juuan Ks                  13
2.  Turunen Rauha         Lieksan Suoj.            - 1

Juniorit - 15v. tytöt
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vilokkinen Elina      Joensuun Ks              -18

Miesten joukkuekilpailu
1.  Nurmeksen Kyykkäseura
2.  Juuan Kyykkäseura I
3.  Joensuun Kyykkäseura
4.  Juuan Kyykkäseura II
5.  Lieksan Suojärveläiset

Naisten parikilpailu
1.  Juuan Kyykkäseura
2.  Joensuun Kyykkäseura
3.  Sekapari

Alkuun

Varsinais-Suomen Karjalaisseurojen piirinmestaruus - Viisiottelu - Raisio 23.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Luoma Roger           Raision Karj.             73

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Hyvönen Juha          Raision Karj.             68
2.  Pentikäinen Jari      Liedon Karj.              67
3.  Pitkänen Pekka        Raision Karj.             66
4.  Virtanen Mika         Raision Karj.             66
5.  Haliseva Esa          Liedon Karj.              64
6.  Haliseva Tapio        Liedon Karj.              64

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Väkiparta Erik        Turun Uusi Karj.          66
2.  Orava Hannu           Liedon Karj.              65
3.  Ruuskanen Markku      Turun Uusi Karj.          63
4.  Saarinen Karri        Raision Karj.             61,5
5.  Saarinen Markku       Liedon Karj.              60
6.  Siikanen Heikki       Turun uusi Karj.          59
7.  Peippo Eero           Liedon Karj.              58
8.  Äikiä Mika            Turun Uusi Karj.          51
9.  Jokela Jaakko         Turun Uusi Karj.          48,5
10. Kottonen Pentti       Raision Karj.             43
11. Kottonen Martti       Raision Karj.             40

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Telkkinen Erno        Turun Uusi Karj.          68,5
2.  Haverinen Ossi        Raision Karj.             61
3.  Kopponen Aarne        Turun Uusi Karj.          53,5
4.  Eisala Keijo          Raision Karj.             47,5
5.  Kinnunen Urho         Liedon Karj.              45
6.  Heinemaa Tuomo        Liedon Karj.              33,5
7.  Virolainen Eino       Liedon Karj.              32

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Väkiparta Leena       Turun Uusi Karj.         -47

Alkuun

Karjalaisseurojen Keski-Suomen piirinmestaruus - Laukaa 24.8.2005

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kotilainen Erkki Tupla-0 Laukaa 18
2. Kinnunen Jorma Tupla-0 Laukaa 17
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kujanpää Tommi Tupla-0 Laukaa 18
2. Nieminen Raimo Ääneseudun Kyykkä 12
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 23,5
2. Parkkinen Viljo Tupla-0 Laukaa 4,5 21,5
3. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 4,5 19,5
4. Sorri Paavo Ääneseudun Kyykkä 5,5 0,5

Alkuun

Santun Seiska Grand Prix - Kuopio 27.8.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura HK VO KK Tulos
1. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 26 78 50 154
2. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 26 74 54 154
3. Nissinen Erkki Kuopion Ks 24 73 49 146
4. Rautiainen Esko Kuopion Ks 24 70 50 144
5. Kononen Valeri Helsingin Suoj. Seura 25 63,5 51 139,5
6. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 23 61 48 132
7. Tuutti Antero Kuusaan Latu 17 67 48 132
Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura HK VO KK Tulos
1. Päivinen Hannu Juuan Ks 23 67 50 140
2. Vilhunen Juha Kuopion Ks 23 66,5 46 135,5
3. Halonen Unto Juuan Ks 15 66 52 133
4. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 15 56 48 119
5. Lipsanen Tapani Savonlinnan Seudun Karj. 17 50 42 109
6. Laitinen Kari Kuusaan Latu 7 54 38 99
7. Räsänen Seppo Kuopion Ks 13 49 34 96
Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura HK VO KK Tulos
1. Nuutinen Janne Pielaveden Ks 22 62 49 133
2. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 16 61 41 118
3. Ruutala Jouko Pielaveden Ks 17 56 38 111
4. Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 16 51 40 107
5. Jalasalo Jarmo Siilin Kyykkä 6 50 37 93
6. Ruutala Juha Pielaveden Ks 9 43 17 69
7. Mustonen Olavi Savonlinnan Seudun Karj. 15 37 11 63
8. Härkin Erkki Nurmeksen Ks -1 33 8 40
Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. HK VO KK Tulos
1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 20 67,5 48 140,5
2. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 11 59 42 119,5
3. Ahola Markku Kuusaan Latu 5,5 15 58,5 37 116,0
4. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 7,0 16 50,5 38 111,5
5. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 2,5 16 55,5 37 111,0
6. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 4,5 11 59 33 107,5
7. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 9 49 33 98,5
8. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 3 33 8 52,5
Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura HK VO KK Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 22 66 57 145
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 24 68 51 143
3. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 10 56,5 45 111,5
Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura HK VO KK Tulos
1. Metsola Eila Sauvon Karj. 18 60 35 113
2. Melkko Sari Kuusaan Latu 0 38 1 39
Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. HK VO KK Tulos
1. Oksman Raili Helsingi Suoj. Seura 2,0 15 57 39 113,0
2. Miettinen Aino Juuan Ks 1,0 5 39,5 35 80,5
3. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 5,5 -4 32,5 24 58,0
Juniorit - 12v sekasarja
Sija Nimi Seura KK
1. Kautto Ida Kuusaan Latu -66
2. Kautto Aki Kuusaan Latu -88
Juniorit - 10v sekasarja
Sija Nimi Seura KK
1. Kautto Ida Kuusaan Latu -66
2. Kautto Aki Kuusaan Latu -88

Alkuun

Santun Seiska Grand Prix - Kuopio 27.8.2005 - CUP

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     154
2.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              154
3.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                146
4.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                144
5.  Kononen Valeri        Helsingin Suoj. Seura     139,5
6.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            132
7.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              132

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Päivinen Hannu        Juuan Ks                  140
2.  Vilhunen Juha         Kuopion Ks                135,5
3.  Halonen Unto          Juuan Ks                  133
4.  Oinonen Ari           Nurmeksen Ks              119
5.  Lipsanen Tapani       Savonlinnan Seudun Karj.  109
6.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu               99
7.  Räsänen Seppo         Kuopion Ks                 96

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Nuutinen Janne        Pielaveden Ks             133
2.  Kuusio Mikko          Imatran Kyykkä            118
3.  Ruutala Jouko         Pielaveden Ks             111
4.  Karhu Aleksi          Nurmeksen Ks              107
5.  Jalasalo Jarmo        Siilin Kyykkä              93
6.  Ruutala Juha          Pielaveden Ks              69
7.  Mustonen Olavi        Savonlinnan Seudun Karj.   63
8.  Härkin Erkki          Nurmeksen Ks               40

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Paajaste Kalle        KSS Helsinki              140,5
2.  Herneaho Toivo        Ääneseudun Kyykkä         119,5
3.  Ahola Markku          Kuusaan Latu              116
4.  Karvonen Pentti       Porvoon seudun Koiv.      111,5
5.  Onatsu Niilo          Siilin Kyykkä             111
6.  Pulkkinen Voitto      Tupla-0 Laukaa            107,5
7.  Toivokainen Oskari    KSS Helsinki               98,5
8.  Rahikainen Paavo      KSS Helsinki               52,5

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juntunen Riitta       Juuan Ks                  145
2.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              143
3.  Kiviniemi Mirja       Sauvon Karj.              111,5

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Metsola Eila          Sauvon Karj.              113
2.  Melkko Sari           Kuusaan Latu               52

Naisten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Oksman Raili          Helsingi Suoj. Seura      113
2.  Miettinen Aino        Juuan Ks                   80,5
3.  Nikkola Hilkka        KSS Helsinki               58

Juniorit - 10v. sekasarja
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Ida            Kuusaan Latu	           -66
2.  Kautto Aki            Kuusaan Latu	           -88

Alkuun

Vitospari - Kuopio 28.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Peiponen Marko	  Nurmeksen Ks              74
2.  Kononen Valeri        Helsingin Suoj. Seura     72
3.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     72
4.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              70
5.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            68
6.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                66
7.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                64

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Päivinen Hannu        Juuan Ks                  68
2.  Vilhunen Juha         Kuopion Ks                65,5
3.  Halonen Unto          Juuan Ks                  59,5
4.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu              60
5.  Oinonen Ari           Nurmeksen Ks              58,5

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Härkönen Pertti       Joensuun Ks               62
2.  Tanskanen Juhani      Joensuun Ks               52
3.  Kuusio Mikko          Imatran Kyykkä            50

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Paajaste Kalle        KSS Helsinki              66
2.  Juntunen Seppo        Iis-Kar Kyykkä            64
3.  Karvonen Pentti       Porvoon seudun Koiv.      59
4.  Hämäläinen Erkki      Iis-Kar Kyykkä            57,5
5.  Herneaho Toivo        Ääneseudun Kyykkä         50
6.  Toivokainen Oskari    KSS Helsinki              43,5
7.  Onatsu Niilo          Siilin Kyykkä             31
8.  Rahikainen Paavo      KSS Helsinki              11,5
9.  Sorri Paavo           Ääneseudun Kyykkä        -10,5

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juntunen Riitta       Juuan Ks                  63,5
2.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              56,5
3.  Kiviniemi Mirja       Sauvon Karj.              52

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Metsola Eila          Sauvon Karj.              55
2.  Melkko Sari           Kuusaan Latu              41

Naisten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Oksman Raili          Helsingin Suoj. Seura     48
2.  Nikkola Hilkka        KSS Helsinki              47,5
3.  Rokka Leila           Sauvon Karj.              32,5
4.  Miettinen Aino        Juuan Ks                  30

Vitosparikilpailu - 12 paria
1.  Kuopion Kyykkäseura       Nissinen Erkki, Peiponen Pentti
2.  Nurmeksen Kyykkäseura     Oinonen Ari, Peiponen Marko
3.  Kuusaan Latu I            Kautto Anu, Tuutti Antero
4.  Joensuun Kyykkäseura      Härkönen Pertti, Tanskanen Juhani

Alkuun

Karjalaisseurojen Kymenlaakson piirinmestaruus - Kuusankoski 1.9.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              20
2.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              17

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu               8

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Nenonen Markku        Kuusaan Latu              16

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Ahola Markku          Kuusaan Latu              26,5
2.  Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu              23,5
3.  Järvinen Leo          Kuusaan Latu              21

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              22

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Melkko Sari           Kuusaan Latu               9
2.  Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu               9

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Huopainen Pirjo       Kuusaan Latu             -36

Juniorit - 10v sekasarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Aki            Kuusaan Latu               6
2.  Kautto Ida            Kuusaan Latu               3

Miesten joukkuekilpailu
1.  Kuusaan Latu I            Kautto Ari, Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
2.  Kuusaan Latu II           Ahola Markku, Järvinen Leo, Kautto Anu, Nenonen Markku

Alkuun

Savonlinna 4.9.2005 - CUP

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                28
2.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                27
3.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     25
4.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              24
5.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              23
6.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            23
7.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              21
8.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                21
9.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  19
10. Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            19

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Lipsanen Tapani       Savonlinnan Seudun Karj.  24
2.  Pikkarainen Kalevi    Savonlinnan Seudun Karj.  20
3.  Päivinen Hannu        Juuan Ks                  17
4.  Räsänen Seppo         Kuopion Ks                17
5.  Hotokka Eero          Mikkelin Karj.            16
6.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu              14

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Härkönen Pertti       Joensuun Ks               24
2.  Ahonen Jussi          Imatran Kyykkä            24
3.  Pyykkö Sami           Imatran Kyykkä            17
4.  Väkiparta Erik        Turun Uusi Karj.          17
5.  Nuutinen Jari         Juuan Ks                  17
6.  Matikainen Janne      Imatran Kyykkä            17
7.  Kuusio Mikko          Imatran Kyykkä            13
8.  Kottonen Pentti       Raision Karj.             12
9.  Hautamäki Martti      Savonlinnan Seudun Karj.   8
10. Mustonen Olavi        Savonlinnan Seudun Karj.   7

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juutilainen Jorma     Tammer-Kyykkä             27
2.  Hotokka Keijo         Mikkelin Karj.            23,5
3.  Manninen Erkki        Imatran Kyykkä            21
4.  Suoknuutti Seppo      Kuusaan Latu              20,5
5.  Karvonen Pentti       Porvoon seudun Koiv.      16

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juntunen Riitta       Juuan Ks                  22
2.  Hotokka Sisko         Mikkelin Karj.            21
3.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              20
4.  Talvirinne Katja      Imatran Kyykkä            19
5.  Oksman Raili          Helsingin Suoj. Seura     11

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Silvennoinen Leena    Savonlinnan Seudun Karj.  11
2.  Melkko Sari           Kuusaan Latu              10
3.  Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu               4
4.  Vilokkinen Aija       Joensuun Ks              - 3

Juniorit - 12v sekasarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vilokkinen Elina      Joensuun Ks              -25
2.  Kautto Ida            Kuusaan Latu             -29
3.  Kautto Aki            Kuusaan Latu             -31

Miesten joukkuekilpailu
1.  Kuopion Kyykkäseura	      Nissinen Erkki, Rautiainen Esko, Rautiainen Joni, Räsänen Seppo
2.  Kuusaan Latu              Kautto Ari, Tuutti Antero, Laitinen Kari, Suoknuutti Seppo
3.  Imatran Kyykkä I          Ahonen Jussi, Juvonen Jyrki, Kuusio Mikko, Tanninen Jukka
4.  Juuan Kyykkäseura         Lehikoinen Ossi, Päivinen Hannu, Nuutinen Jari, Juntunen Riitta
5.  Savonlinnan Seudun Karj.  Lipsanen Tapani, Mustonen Olavi, Pikkarainen Kalevi, Hautamäki Martti
6.  Imatran Kyykkä II         Manninen Erkki, Matikainen Janne, Pyykkö Sami, Talvirinne Katja

Naisten parikilpailu
1.  Kuusaan Latu I            Kautto Anu, Melkko Sari
2.  Savonlinnan Seudun Karj.  Silvennoinen Leena, Lipsanen Minna
3.  Kuusaan Latu II           Sillanpää Tuija, Kautto Ida

Alkuun

UKK-kilpailu - Tampere 10.9.2005

Miesten joukkuekilpailu
1.  Kuusaan Latu              Kautto Ari, Tuutti Antero, Laitinen Kari, Suoknuutti Seppo
2.  Tammer-Kyykkä             Tähtinen Pekka, Mikkonen Kari, Juutilainen Jorma, Ehoniemi Veli-Pekka
3.  Raision Karjalaiset       Luoma Roger, Virtanen Mika, Pitkänen Pekka, Saarinen Karri
4.  Sauvon Karjalaisseura     Rautio Rauno, Finnholm Kenneth, Rautio Petri, Kiviniemi Erkki
5.  Pielaveden Karjalaiset    Nuutinen Janne, Vainikainen Juha, Ruutala Jouko, Rajasuo Juha
6.  KSS Helsinki              Hirsso Sakari, Paajaste Kalle, Kuikka Kimmo, Toivokainen Oskari

Alkuun

Laukaa 17.9.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä        24
2.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                24
3.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              20
4.  Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä             18

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vilhunen Juha         Kuopion Ks                24
2.  Päivinen Hannu        Juuan Ks                  22
3.  Kotilainen Erkki      Tupla-0 Laukaa            21
4.  Harju Pertti          Kauhavan Karj.            21
5.  Halonen Unto          Juuan Ks                  21
6.  Laukkarinen Pertti    Tupla-0 Laukaa            20
7.  Laitinen Kari         Tupla-0 Laukaa            20
8.  Hotokka Eero          Mikkelin Karj.            14
9.  Kinnunen Jorma        Tupla-0 Laukaa            13
10. Laitinen Kari         Kuusaan Latu              12

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Päivinen Jani         Juuan Ks                  23
2.  Niskanen Jyri         Pielaveden Karj.          21
3.  Vainikainen Juha      Pielaveden Karj.          20
4.  Kujanpää Tommi        Tupla-0 Laukaa            19
5.  Wessman Reijo         Tupla-0 Laukaa            15
6.  Ruutala Juha          Pielaveden Karj.          15
7.  Nuutinen Jari         Juuan Ks                  14
8.  Joru Erkki            Iis-Kar Kyykkä            14
9.  Alavuotunki Risto     Pielaveden Karj.           8
10. Pääkkönen Keijo       Pielaveden Karj.           2

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Hotokka Keijo         Mikkelin Karj.            27,5
2.  Herneaho Toivo        Ääneseudun Kyykkä         25,5
3.  Hakkarainen Erkki     Iis-Kar Kyykkä            25
4.  Ahola Markku          Kuusaan Latu              24,5
5.  Karhu Vilho           Oriveden Karj.            24
6.  Hämäläinen Erkki      Iis-Kar Kyykkä            24
7.  Juutilainen Jorma     Tammer-Kyykkä             20
8.  Jokinen Kalevi        Iis-Kar Kyykkä            20
9.  Pulkkinen Voitto      Tupla-0 Laukaa            19,5
10. Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu              18,5
11. Juntunen Seppo        Iis-Kar Kyykkä            18
12. Roslund Paavo         Tammer-Kyykkä            - 1

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Hotokka Sisko         Mikkelin Karj.            18

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Aalto Reija           Kylmäkosken Kyykkä        11
2.  Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu               4
3.  Melkko Sari           Kuusaan Latu             - 1

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Aalto Sari            Kylmäkosken Kyykkä       -13

Miesten joukkuekilpailu
1.  Kuusaan Latu              Ahola Markku, Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
2.  Tupla-0 Laukaa
3.  Tammer-Kyykkä             Juutilainen Jorma, Mikkonen Kari, Roslund Paavo
4.  Pielaveden Karjalaiset
5.  Juuan Kyykkäseura         Halonen Unto, Nuutinen Jari, Päivinen Hannu, Päivinen Jani
6.  Iis-Kar Kyykkä            Hakkarainen Erkki, Jokinen Kalevi, Joru Erkki, Juntunen Seppo

Naisten parikilpailu
1.  Kylmäkosken Kyykkä        Aalto Reija, Aalto Sari
2.  Kuusaan Latu              Melkko Sari, Sillanpää Tuija

Alkuun

Markkina-kyykkä - Ruokolahti 8.10.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              27
2.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                26
3.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            25
4.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     24
5.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                24
6.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                19
7.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              18
8.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            16

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vilhunen Juha         Kuopion Ks                21
2.  Hotokka Eero          Mikkelin Karj.            13
3.  Laitinen Kari         Kuusaan Latu               6

Miesten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kuusio Mikko          Imatran Kyykkä            20
2.  Säppi Raimo           Helsingin Suoj. Seura     18
3.  Ahonen Jussi          Imatran Kyykkä            16
4.  Kononen Raimo         Helsingin Suoj. Seura     14
5.  Härkönen Pertti       Joensuun Ks               11
6.  Nevalainen Pekka      KSS Helsinki               8
7.  Akkanen Jaakko        Imatran Kyykkä           - 4

Miesten Veteraanisarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Paajaste Kalle        KSS Helsinki              28
2.  Ahola Markku          Kuusaan Latu              27,5
3.  Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu              24,5
4.  Juutilainen Jorma     Tammer-Kyykkä             23
5.  Karvonen Pentti       Porvoon seudun Koiv.      21
6.  Manninen Erkki        Imatran Kyykkä            21
7.  Roslund Paavo         Tammer-Kyykkä             17
8.  Toivokainen Oskari    KSS Helsinki              15,5

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juntunen Riitta       Juuan Ks                  23
2.  Kautto Anu            Kuusaan Latu              23
3.  Talvirinne Katja      Imatran Kyykkä            19
4.  Hotokka Sisko         Mikkelin Karj.            18
5.  Kiviniemi Mirja       Sauvon Karj.              13
6.  Oksman Raili          Helsingin Suoj. Seura     12

Naisten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Metsola Eila          Sauvon Karj.              18
2.  Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu              16
3.  Zimaldina Marita      KSS Helsinki              14
4.  Melkko Sari           Kuusaan Latu               1
5.  Juvonen Laina         Imatran Kyykkä           - 6

Naisten B-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vilokkinen Aija       Joensuun Ks                2
2.  Huopainen Pirjo       Kuusaan Latu             -24

Juniorit - 12v tytöt:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Vilokkinen Elina     Joensuun Ks               - 8
2.  Juvonen Jenna        Imatran Kyykkä            -39

Juniorit - 10v pojat:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Aki            Kuusaan Latu             - 7
2.  Peura Pyry            Kuusaan Latu             -18
3.  Peura Jere            Kuusaan Latu             -20
4.  Juvonen Jouni         Imatran Kyykkä           -22
5.  Juvonen Janne         Imatran Kyykkä           -67

Miesten parikilpailu - 11 paria
1.  Kuopion Kyykkäseura I     Nissinen Erkki, Rautiainen Esko
2.  Imatran Kyykkä I          Juvonen Jyrki, Tanninen Jukka
3.  Kuusaan Latu I            Ahola Markku, Kautto Ari
4.  Kuusaan Latu II           Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero

Naisten parikilpailu - 4 paria
1.  Sauvon Karjalaisseura     Kiviniemi Mirja, Metsola Eila
2.  Kuusaan Latu I            Kautto Anu, Sillanpää Tuija
3.  Imatran Kyykkä            Juvonen Laina, Talvirinne Katja
4.  Kuusaan Latu II           Huopainen Pirjo, Melkko Sari

Alkuun

Karjalaisseurojen Mikkelin piirinmestaruus - Pieksämäki 9.10.2005

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Hotokka Eero          Mikkelin Karj.            18
2.  Pikkarainen Kalevi    Savonlinnan Seudun Karj.  16
3.  Hotokka Keijo         Mikkelin Karj.            16
4.  Lipsanen Tapani       Savonlinnan Seudun Karj.  15
5.  Mustonen Olavi        Savonlinnan Seudun Karj.  10
6.  Hotokka Heimo         Mikkelin Karj.             8

Naisten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Hotokka Sisko         Mikkelin Karj.            14
2.  Heiskanen Pirjo       Mikkelin Karj.             7
3.  Lipsanen Minna        Savonlinnan Seudun Karj. -28

Miesten joukkuekilpailu
1.  Mikkelin Karjalaiset      Hotokka Keijo, Hotokka Eero, Hotokka Heimo, Hotokka Sisko
2.  Savonlinnan Seudun Karj.  Lipsanen Tapani, Pikkarainen Kalevi, Mustonen Olavi, Korhonen Jari-Matti

Alkuun

Etusivulle
Muokattu: Monday, 15-Feb-2010 18:15:11 EET

Valid HTML 4.01!