Suomen Kyykkäliitto
Kilpailukalenteri Yhteystiedot Dokumentit Ennätykset Säännöt Ajankohtaista
Kilpailutuloksia Jäsenseurat Pelaajarekisteri Historia Linkit Kyykkäkuvia
-

Kilpailutuloksia 2004


2009 2008 2007 2006 2005 2003

Suomen Kyykkäliiton valtakunnalliset turnaukset

  • Joukkue- ja paripelin CUPTilanne
  • Henkilökohtainen CUPTilanne
  • MaaottelukarsintaTilanne
  • PiirimestaruuskisatTulokset
  • SM-Hallikisat Kuopio 3.1.2004 Tulokset
  • Turku Hukin ja Ykin kisa CUP 8.5.2004 Tulokset
  • Sauvo Raunon Malja 8.5.2004 Tulokset
  • Boris Karppelan kisa Helsinki CUP 16.5.2004 Tulokset
  • Väinön kyykkä, Äänekoski 22.5.2004 Tulokset
  • Sulo Juvosen muistokilpailu, Imatra 23.5.2004 Tulokset
  • Brahea tunaus, Lieksa 30.5.2004 Tulokset
  • Kuusankoski 5.6.2004 Tulokset
  • Kosken Rebekka, Kylmäkoski, 6.6.2004
  • SM Esikisat, Kuopio 12.6.2004 Tulokset
  • Porvoon mitalla, Porvoo CUP 13.6.2004 Tulokset
  • SM-paripelit, 19.6.2004 Tulokset
  • SM-joukkuepeli, 19.6.2004 Tulokset
  • Nääs-kyykkä, Tampere 3.7.2004 Tulokset
  • Lieto 4.7.2004 Tulokset
  • Reino Puoskarin muistokyykkä, Juuka 10.7.2004 Tulokset
  • Bomba-turnaus, Nurmes CUP 11.7.2004 Tulokset
  • Imatran Impi, Imatra CUP 17.7.2004 Tulokset
  • Valassi CUP 24.7.2004 Tulokset
  • Konosten kisa 1.8.2004
  • SM-viisiottelu 7.8.2004 Tulokset
  • SM-henkilökohtainen 14.8.2004 Tulokset
  • Varkaus Elokisa 21.8.2004 Tulokset
  • Santun Seiska Grand Prix Kuopio 28.8.2004 Tulokset
  • Vitospari Kuopio 29.8.2004 Tulokset
  • Savonlinna CUP 5.9.2004 Tulokset
  • UKK-kilpailu 11.9.2004 Tulokset
  • Maaottelu Suomi-Ruotsi Suomessa, 18.9.2004
  • Laukaa, 25.9.2004 Tulokset
  • Markkina-kyykkä, Ruokolahti, 9.10.2004 Tulokset

Naisten parikilpailu ja miesten joukkuekilpailu CUP 2004

Naisten parikilpailu        tulos
1   Kuusaan Latu 1.         46
2   Juuan Kyykkäseura 1     41
3   Kuusaan Latu 2.         19

Miesten joukkuekilpailu    
1   Kuopion Kyykkäseura 1   42
2   Tammer-Kyykkä 1.        40
3   Kuusaan Latu            30

Alkuun

Henkilökohtainen CUP-kilpailu 2004

MM-sarja                seura           tulos
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä   81
3   Nissinen Erkki      Kuopion Ks      55
2   Rautiainen Esko     Kuopion Ks      55
            
NM-sarja
1   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäs.  93
2   Kautto Anu          Kuusaan Latu    85
3   Metsola Eila        Sauvon Karj.    60

MV-sarja
1   Paajaste Kalle      Kss H.ki        71
2   Ahola Markku        Kuusaan Latu    59
3   Petjakko Herman     Salmin Kyykkä   53

Alkuun

Maaottelun karsinta

                    
Suomi- Ruotsi- Venäjä- Viro maaotteluun tulivat valituiksi:

Naisten parikilpailu
Riitta Juntunen     Juuka       35 valintapistettä
Katja Talvirinne    Imatra      26 valintapistettä
(varalle Anu Kautto)

Miesten joukkue
Veli-Pekka Ehoniemi Tampere     23 valintapistettä (Kapteeni)
Jukka Tanninen      Imatra      22
Marko Peiponen      Nurmes      22
Tuomo Nissinen      Tampere     21
(varalle Väinö Oksman)

Alkuun

Piirimestaruuskisat: Etelä-Karjalan piiri 22.8.2004, Ruokolahti

Henkilökohtainen peli

MM Sarja
1. Jukka Tanninen      Imatran Kyykkä    +26
2. Jyrki Juvonen       Imatran Kyykkä    +24
3. Veli-Pekka Juvonen  Imatran Kyykkä    +17

MV Sarja
1. Olavi Silventoinen  Parikkalan Ks     +6   +20  +26
2. Erkki Manninen      Imatran Kyykkä    +4.5 +15  +19.5
3. Eino Lötjönen       Parikkalan Ks     +5.5 +9   +14.5

MB Sarja
1. Jarno Hyyryläinen   Imatran Kyykkä    +14
2. Sami Pyykkö         Imatran Kyykkä    +11

NA Sarja
1. Katja Talvirinne    Imatran Kyykkä    +10

NV Sarja
1. Laina Juvonen       Imatran Kyykkä     +2

JT Sarja
1. Jenna Juvonen       Imatran Kyykkä    -28


Henkilökohtainen viisiottelu

MM Sarja
1. Jyrki Juvonen       Imatran Kyykkä    +74
2. Jukka Tanninen      Imatran Kyykkä    +71.5

MV Sarja
1. Olavi Silventoinen  Parikkalan Ks     +68
2. Erkki Manninen      Imatran Kyykkä    +50.5

MB Sarja
1. Jarno Hyyryläinen   Imatran Kyykkä    +50
2. Sami Pyykkö         Imatran Kyykkä    +45

Alkuun

SM-hallimestaruuskilpailut, Kuopio 3.1.2004

Miesten mestaruussarja       
1   Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä         28  	
2   Ehoniemi Veli-Pekka   Tammer-Kyykkä          27 	
3   Rautiainen Esko       Kuopion Ks             26 	
4   Peiponen Marko        Nurmeksen Kyykkäseura  24 	
5   Kautto Ari            Kuusaan Latu           23 	
6   Vedenpää Juha         Kylmäkos.Kyykkä        23 	
7   Peiponen Pentti       Kuopion Ks             22 	
8   Pöllänen Marko        Varkauden Ks           20 	
9   Juvonen Veli-Pekka    Imatran Kyykkä         20 	
10  Peiponen Mika         Nurmeksen Kyykkäseura  20 	
11  Varis Juha            Imatran Kyykkä         19 	
12  Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä          19 	
13  Rajasuo Juha          Pielaveden Ks          18 	
14  Tuutti Antero         Tammer-Kyykkä          17 	
15  Kotilainen Erkki      Tupla-O                15 	
16  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä         15 

Naisten mestaruussarja   
1   Juntunen Riitta       Juuan Kyykkäs.         17  	
2   Hotokka Sisko         Mikkelin Karj.         13 	
3   Kautto Anu            Kuusaan Latu            7

Naisten A-sarja     
1   Willman Rauni         Juuan Kyykkäs.         13  	
2   Talvirinne Katja      Imatran Kyykkä         10 	

Naisten B-sarja  
1   Rajala Kirsi          Kuusaan Latu           -2  	
2   Sillanpää Tuija       Kuusaan Latu          -38 	

Naisten veteraanisarja 
1   Miettinen Aino        Juuan Kyykkäs.         -9,5  	
2   Nikkola Hilkka        Kss H.ki              -16 	

Miesten A-sarja   
1   Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä          23   22
2   Pikkarainen Raimo     Varkauden Ks           23   16
3   Koikkalainen Ari      Varkauden Ks           22 	
4   Halonen Unto          Juuan Kyykkäs.         20 	
5   Juntunen Seppo        Iis-Kar Kyykkä         19 	
6   Mikkonen Juha         Tammer-Kyykkä          19 	
7   Pikkarainen Kalevi    Varkauden Ks           18 	
8   Hotokka Eero          Mikkelin Karj.         18 	
9   Räsänen Seppo         Kuopion Ks             17 	
10  Nissinen Tuomo        Tammer-Kyykkä          16 	
11  Niskanen Jyri         Pielaveden Ks          15 	
12  Peiponen Jaakko       Nurmeksen Kyykkäseura  14 	
13  Joru Erkki            Iis-Kar Kyykkä         13 	
14  Miettinen Pentti      Juuan Kyykkäs.         11 	
15  Vainikainen Juha      Pielaveden Ks          11 	
16  Kinnunen Jorma        Tupla-O                10 	
17  Laitinen Kari         Tupla-O                 9 	
18  Kivistö Tero          Kylmäkos.Kyykkä         8 	
19  Nuutinen Janne        Pielaveden Ks           7 	
20  Laukkarinen Pertti    Tupla-O                 6 	
21  Hautamäki Martti      Varkauden Ks            3 	           

Miesten B-sarja  
1   Karhu Sami            Nurmeksen Kyykkäseura  21  	
2   Ruutala Jouko         Pielaveden Ks          19   22
3   Nenonen Markku        Kuusaan Latu           19   18
4   Iivarinen Seppo       Porvoon S Koiv.        18 	
5   Wessman Reijo         Tupla-O                16 	
6   Ahonen Erkki          Suonenjoen Latu        16 	
7   Pellikka Taisto       Kuusaan Latu           15 	
8   Karhunen Pekka        Suonenjoen Latu        14 	
9   Karhu Aleksi          Nurmeksen Kyykkäseura  11 	
10  Valkonen Jarkko       Tupla-O                10 	
11  Kuusio Mikko          Imatran Kyykkä          9 	
12  Nuutinen Jari         Juuan Kyykkäs.          9 	
13  Ruutala Juha          Pielaveden Ks           5 	
14  Nevalainen Pekka      Kss H.ki                5 	
15  Laitinen Kari         Kuusaan Latu            2 	
16  Seppälä Juho          Kylmäkos.Kyykkä        -7 	
17  Huopainen Esko        Kuusaan Latu           -8 	
18  Jalli Petri           Kylmäkos.Kyykkä       -19 	
19  Maksimainen Ilkka     Pielaveden Ks         -28 	
         
Miesten veteraanisarja 
1   Herneaho Toivo        Ääneseudun Ks          31  *SE*
2   Kilkkinen Heikki      Tammer-Kyykkä          24 	
3   Saastamoinen Olavi    Iis-Kar Kyykkä         23 	
4   Jokinen Kalevi        Iis-Kar Kyykkä         22 	
5   Lampinen Oiva         Juuan Kyykkäs.         21 	
6   Kitula Antero         Porvoon S Koiv.        20 	
7   Ahola Markku          Kuusaan Latu           19 	
8   Hotokka Keijo         Mikkelin Karj.         19 	
9   Purmonen Reino        Porvoon S Koiv.        19 	
10  Karvonen Pentti       Porvoon S Koiv.        19 	
11  Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu           18 	
12  Hämäläinen Erkki      Iis-Kar Kyykkä         18 	
13  Paajaste Kalle        Kss H.ki               17 	
14  Manninen Erkki        Imatran Kyykkä         17 	
15  Parkkinen Viljo       Tupla-O                16 	
16  Silventoinen Olavi    Parikkalan Ks          15 	
17  Hirsso Sakari         Kss H.ki               15 	
18  Pulkkinen Voitto      Tupla-O                14 	
19  Toivokainen Oskari    Kss H.ki               13 	
20  Karioja Veikko        Ääneseudun Ks          13 	
21  Hotokka Heimo         Mikkelin Karj.         12 	
22  Onatsu Niilo          Siilin Kyykkä          12 	
23  Juutilainen Jorma     Tammer-Kyykkä           5,5 	
24  Roslund Paavo         Tammer-Kyykkä           2,5 	
25  Viitaluoto Kalevi     Tammer-Kyykkä          -1 	
26  Rahikainen Paavo      Kss H.ki               -3 	   

Naisten parikilpailu  
1   Juuan Kyykkäseura     Riitta Juntunen, Rauni Willman
2   Kuusaan Latu          Kirsi Rajala, Tuija Sillanpää

Miesten joukkuekilpailu (joukkueita 16)
1   Imatran Kyykkä1       Juvonen Jyrki, Juvonen Veli-Pekka
                          Tanninen Jukka, Varis Juha
2   Juuan Kyykkäseura     Halonen Unto, Lampinen Oiva
                          Miettinen Pentti, Nuutinen Jari
3   Varkauden Kyykkäseura Koikkalainen Ari, Pöllänen Marko
                          Pikkarainen Raimo, Pikkarainen Kalevi
4   Nurmeksen Kyykkäseura Peiponen Jaakko, Peiponen Marko
                          Peiponen Mika, Karhu Sami

Alkuun
HUKIN JA YKIN - KISAT 8.5.2004 TURKU
                                
    OSALLISTUJAT:                           
                                
    henkilökohtainen    87  osanottajaa             
    joukkuekilpailu     14  joukkuetta              
    parikilpailu        4   paria               
                                
JOUKKUEKILPAILU:                                
1   Kuopion Kyykkäseura Rautiainen Esko, Nissinen Erkki, Peiponen Pentti, Vilhunen Juha
2   Raision Karjalaiset I Pitkänen Pekka, Luoma Roger, Virtanen Mika, Ruohonen Mikko 
3   Tammer-Kyykkä Ehoniemi Veli-Pekka, Mikkonen Juha, Mikkonen Kari, Juutilainen Jorma
4   Eskilstunan Kyykkäseura Korkeamäki Tapani, Lehtola Urho, Tanskanen Juhani, Ahonen Matti
5   Kylmäkosken Kyykkä Valtonen Anssi, Rupponen Kauko, Vedenpää Juha, Kivistö Tero                  
6   Liedon Karjalaseura I Haliseva Tapio, Haliseva Esa, Pentikäinen Jari, Saarinen Markku
7   Raision karjalaiset II Kottonen Pentti, Saarinen Karri, vHyvönen Juha, Haverinen Ossi
                                
PARIKILPAILU:                           
1   Juuan Kyykkäseura        Juntunen Riitta, Willman Rauni              
2   Kylmäkosken kyykkä       Aalto Reija, Aalto Sari             
3   Sauvon karjalaisseura    Kiviniemi Mirja, Metsola Eila               
4   Karjalan sivistysseura   Nikkola Hilkka, Simaldina Marita                
                                
MIESTEN MESTARUUSSARJA:	
1   Juvonen Veli-Pekka  Imatran Kyykkä          25  uusinta 26
2   Oksman Väinö        Helsingin Suojärviseura 25  uusinta 25
3   Nissinen Erkki      Kuopion Kyykkäseura     25  uusinta 23
4   Virtanen Mika       Raision Karjalaiset     24      
5   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä           24      
6   Rupponen Kauko      Kylmäkosken Kyykkä      23      
7   Juvonen Jyrki       Imatran Kyykkä          23      
8   Rautiainen Esko     Kuopion Kyykkäseura     23      
9   Vedenpää Juha       Kylmäkosken Kyykkä      23      
10  Lehikoinen Ossi     Juuan Kyykkäseura       22      
11  Rautio Rauno        Sauvon karjalaisseura   22      
12  Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä          21      
13  Varis Juha          Imatran Kyykkä          21      
14  Vilhunen Juha       Kuopion Kyykkäseura     21      
15  Valtonen Anssi      Kylmäkosken Kyykkä      20      
16  Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä           19      
17  Tähtinen Pekka      Tammer-Kyykkä           19      
18  Peiponen Pentti     Kuopion Kyykkäseura     18      
                                
NAISTEN MESTARUUSSARJA:                                
1   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäseura       21      
2   Kiviniemi Mirja     Sauvon karjalaisseura   16      
3   Metsola Eila        Sauvon karjalaisseura   12      
4   Rokka Leila         Sauvon karjalaisseura    0       
                               
NAISTEN A-SARJA:	
1   Aalto Reija         Kylmäkosken kyykkä       9       
2   Aalto Sari          Kylmäkosken kyykkä       9       
3   Willman Rauni       Juuan Kyykkäseura        7       
4   Zimaldina Marita    Karjalan sivistysseura   6       
5   Talvirinne Katja    Imatran Kyykkä          -3      
6   Sillanpää Tuija     Kuusaan Latu           -12     
7   Nikkola Hilkka      Karjalan sivistysseura -14     
8   Oksman Raili        Helsingin suojärviseura-36     
                                
JUNIORI POJAT 15:	
1   Rautio Petri        Sauvon karjalaisseura   12      
                                
JUNIORI POJAT 8:	
1   Taskinen Santeri    Karjalan sivistysseura -11     
                                
JUNIORI TYTÖT 8:                                
1   Taskinen Anitra     Karjalan sivistysseura -40     

MIESTEN VETERAANISARJA:	
1   Juutilainen Jorma   Tammer-Kyykkä           22+5,5= 27.5    
2   Ehoniemi Pentti     Kylmäkosken Kyykkä      18+9,0= 27  
3   Paajaste Kalle      Karjalan sivistysseura  22+4,5= 26.5    
4   Haverinen Ossi      Raision Karjalaiset     19+3,5= 22.5    
5   Rosnell Altti       Nakkilan karjalaiset    20+2,0= 22  
6   Korkeamäki Tapani   Eskilstunan Kyykkäseura 21+1,0= 22  
7   Kopponen Paavo      Turun Uusi Karjalaseura 13+8,5= 21.5    
8   Kopponen Aarne      Turun Uusi Karjalaseura 16+4,0= 20  
9   Karvonen Pentti     Porvoon Seudun Koiv.    13+6,5= 19.5    
10  Suoknuutti Seppo    Kuusaan Latu            15+4,0= 19  
11  Eisala Keijo        Raision Karjalaiset     12+6,5= 18.5    
12  Toivokainen Oskari  Karjalan sivistysseura  11+7,0= 18  
13  Telkkinen Erno      Turun Uusi Karjalaseura  9+7,0=  16  
14  Hirsso Sakari       Karjalan sivistysseura  14+0,5= 14.5    
15  Oksman Reijo        Eskilstunan Kyykkäseura 10+4,0= 14  
16  Taskinen Mauri      Karjalan sivistysseura  11+2,0= 13  
17  Roslund Paavo       Tammer-Kyykkä            6+4,5= 10.5    
18  Virolainen Eino     Liedon Karjalaseura      0+7,0=  7   
19  Tattari Yrjö        Raision Karjalaiset      0+7,0=  7   
20  Heinemaa Tuomo      Liedon Karjalaseura     -5+8,0=  3   
21  Hiltunen Eino       Raision Karjalaiset     -8+8,0=  0   
22  Rahikainen Paavo    Karjalan sivistysseura  -9+8,0= -1  
                                
MIESTEN A-SARJA:	
1   Mikkonen Juha       Tammer-Kyykkä               25      
2   Mikkonen Kari       Tammer-Kyykkä               23      
3   Vepsä Jouko         Nakkilan karjalaiset        23      
4   Ruohonen Mikko      Raision Karjalaiset         22      
5   Saarinen Karri      Raision Karjalaiset         22      
6   Finnholm Kenneth    Sauvon karjalaisseura       21      
7   Hyvönen Juha        Raision Karjalaiset         20      
8   Haliseva Tapio      Liedon Karjalaseura         20      
9   Kivistö Tero        Kylmäkosken Kyykkä          20      
10  Parikka Kari        Karjalan sivistysseura      18      
11  Luoma Roger         Raision Karjalaiset         18      
12  Pentikäinen Jari    Liedon Karjalaseura         17      
13  Bogdanoff Pertti    Sauvon karjalaisseura       16      
14  Peippo Eero         Liedon Karjalaseura         14      
15  Tallgren Erik       Karjalan sivistysseura      10      
                                
MIESTEN B-SARJA:                                
1   Haliseva Esa        Liedon Karjalaseura         22      
2   Pitkänen Pekka      Raision Karjalaiset         21      
3   Kottonen Pentti     Raision Karjalaiset         18      
4   Nevalainen Pekka    Karjalan sivistysseura      16      
5   Kuusio Mikko        Imatran Kyykkä              16      
6   Saarinen Markku     Liedon Karjalaseura         15      
7   Ahonen Jussi        Imatran Kyykkä              14      
8   Siikanen Heikki     Turun Uusi Karjalaseura     13      
9   Ahonen Matti        Eskilstunan Kyykkäseura     13      
10  Tanskanen Juhani    Eskilstunan Kyykkäseura     13      
11  Hyvönen Markku      Liedon Karjalaseura         13      
12  Lehtola Urho        Eskilstunan Kyykkäseura     12      
13  Jokela Jaakko       Turun Uusi Karjalaseura      8       
14  Ruuskanen Markku    Turun Uusi Karjalaseura      4       
15  Kottonen Martti     Raision Karjalaiset          1       
16  Akkanen Jaakko      Imatran Kyykkä              -1      
17  Nevala Raimo        Eskilstunan Kyykkäseura     -1  	

Alkuun
Raunon Malja, Sauvo    8.5.2004            
                    
sij nimi                 seura               srj ihy tulos
1   Rautiainen Esko      Kuopion Ks          1MM     25
2   Peiponen Pentti      Kuopion Ks          1MM     25
3   Vilhunen Juha        Kuopion Ks          1MM     25
4   Oksman Väinö         Hels. Suoj.         1MM     24
5   Nissinen Erkki       Kuopion Ks          1MM     24
6   Tuutti Antero        Tammer-Kyykkä       1MM     23
7   Lehikoinen Ossi      Juuan Ks            1MM     23
8   Valtonen Anssi       Kylmäkos.Kyykkä     1MM     22
9   Rautio Rauno         Sauvon Karj.        1MM     22
10  Ehoniemi Veli-Pekka  Tammer-Kyykkä       1MM     20
11  Vedenpää Juha        Kylmäkos.Kyykkä     1MM     19
12  Tähtinen Pekka       Tammer-Kyykkä       1MM     14
13  Kiviniemi Erkki      Sauvon Karj.        1MM     13
14  Tanninen Jukka       Imatran Kyykkä      1MM     13
15  Virtanen Mika        Raision Karjalaiset 1MM     12
16  Varis Juha           Imatran Kyykkä      1MM     10

1   Mikkonen Juha        Tammer-Kyykkä       2MA     21
2   Mikkonen Kari        Tammer-Kyykkä       2MA     20
3   Luoma Roger          Raision Karjalaiset 2MA     19
4   Parikka Kari         Kss H.ki            2MA     16
5   Peippo Eero          Liedon Karj.        2MA     16
6   Pentikäinen Jari     Liedon Karj.        2MA     15
7   Hyvönen Juha         Raision Karjalaiset 2MA     15
8   Kivistö Tero         Kylmäkos.Kyykkä     2MA     12
9   Tallgren Erik        Kss H.ki            2MA     10
10  Bogdanoff Pertti     Sauvon Karj.        2MA      8
11  Finnholm Kenneth     Sauvon Karj.        2MA      6
12  Saarinen Karri       Turun Viipuril.     2MA      2

1   Haliseva Esa         Liedon Karj.        3MB     18
2   Kottonen Pentti      Raision Karjalaiset 3MB     15
3   Ahonen Jussi         Imatran Kyykkä      3MB     10
4   Kuusio Mikko         Imatran Kyykkä      3MB      9
5   Pitkänen Pekka       Raision Karjalaiset 3MB      9
6   Nevalainen Pekka     Kss H.ki            3MB      8
7   Kottonen Martti      Raision Karjalaiset 3MB      4
8   Hyvönen Markku       Liedon Karj.        3MB     -6

1   Suoknuuti Seppo      Kuusaan Latu        4MV     22
2   Paajaste Kalle       Kss H.ki            4MV 4.5 19.5
3   Juutilainen Jorma    Tammer-Kyykkä       4MV 5.5 15.5
4   Hirsso Sakari        Kss H.ki            4MV 0.5 12.5
5   Taskinen Mauri       Kss H.ki            4MV     11
6   Toivokainen Oskari   Kss H.ki            4MV 7    9
7   Haverinen Ossi       Raision Karjalaiset 4MV      6.5
8   Roslund Paavo        Tammer-Kyykkä       4MV 4.5  5.5
9   Rahikainen Paavo     Kss H.ki            4MV 8    5

1   Juntunen Riitta      Juuan Kyykkäs.      5NM     17
2   Rokka Leila          Sauvon Karj.        5NM     12
3   Metsola Eila         Sauvon Karj.        5NM     10
4   Kiviniemi Mirja      Sauvon Karj.        5NM     10

1   Zimaldina Marita     Kss H.ki            6NA      8
2   Aalto Reija          Kylmäkos.Kyykkä     6NA      6
3   Willman Rauni        Juuan Kyykkäs.      6NA      5
4   Rautio Tuire         Sauvon Karj.        6NA      3
5   Oksman Raili         Hels. Suoj.         6NA      2

1   Aalto Sari           Kylmäkos.Kyykkä     7NB      0
2   Nikkola Hilkka       Kss H.ki            7NB     -2
3   Sillanpää Tuija      Kuusaan Latu        7NB     -6

1   Taskinen Anitra      Kss H.ki            8J     -35
2   Taskinen Santeri     Kss H.ki            8J     -44

1   Rautio Petri         Sauvon Karj.        9J      13
                    
Naisten parikilpailu	
1   Juuan Kyykkäseura        Riitta Juntunen, Rauni Willman          
2   Sauvon Karjalaisseura 2  Tarja Rautio, Tuire Rautio          
3   Sauvon Karjalaisseura 1  Eila Metsola, Mirja Kiviniemi           
4   Karjalan Sivistysseura 1 Marita Simaldina, Hilkka Nikkola            
5   Kylmäkosken Kyykkä       Reija Aalto, Sari aalto

Miesten parikilpailu    (12 paria)	
1   Tammer-Kyykkä 3         Antero Tuutti, Pekka Tähtinen           
2   Imatran Kyykkä 1        Jukka Tanninen, Juha Varis          
3   Kuopion Kyykkäseura 2   Erkki Nissinen, Juha Vilhunen           
4   Kylmäkosken Kyykkä      Tero Kivistö, Anssi Valtonen			

Alkuun
Helsinki 16.5.2004   Tulokset        
                
1   Valtonen Anssi       Kylmäkosken Kyykkä        1MM 26
2   Rautiainen Esko      Kuopion Ks                1MM 25
3   Lehikoinen Ossi      Juuan Ks                  1MM 24
4   Ehoniemi Veli-Pekka  Tammer-Kyykkä             1MM 23
5   Tähtinen Pekka       Tammer-Kyykkä             1MM 22
6   Nissinen Erkki       Kuopion Ks                1MM 22
7   Rautio Rauno         Sauvon Ks                 1MM 21
8   Juvonen Veli-Pekka   Imatran Kyykkä            1MM 21
9   Oksman Väinö         Helsingin Suoj. seura     1MM 20
10  Varis Juha           Imatran Kyykkä            1MM 19
11  Tuutti Antero        Tammer-Kyykkä             1MM 19
12  Juvonen Jyrki        Imatran Kyykkä            1MM 19
13  Tanninen Jukka       Imatran Kyykkä            1MM 18
14  Virtanen Mika        Raision Karj.             1MM 18
15  Kononen Valeri       Helsingin Suoj. seura     1MM 17
16  Kautto Ari           Kuusaan Latu              1MM 16

1   Mikkonen Kari        Tammer-Kyykkä             2MA 21 
2   Säppi Raimo          Helsingin Suoj. seura     2MA 17
3   Tallgren Erik        KSS H:ki                  2MA 17
4   Parikka Kari         KSS H:ki                  2MA 16
5   Pentikäinen Jari     Liedon Karj.              2MA 14
6   Haliseva Tapio       Liedon Karj.              2MA  9
7   Hyvönen Juha-Pekka   Raision Karj.             2MA  9
8   Kuikka Kimmo         KSS H:ki                  2MA  8
9   Kononen Raimo        Helsingin Suoj. seura     2MA  5
10  Saarinen Karri       Raision Karj.             2MA  5
11  Peippo Eero          Liedon Karj.              2MA  2
12  Bogdanoff Pertti     Sauvon Ks                 2MA  1

1   Pitkänen Pekka       Raision Karj.             3MB 24
2   Nuutinen Jouni       Pielaveden Karj.          3MB 18
3   Siikanen Heikki      Turun Uusi Karjalaseura   3MB 15
4   Laitinen Kari        Kuusaan Latu              3MB 15
5   Väkiparta Erik       Porvoon Seudun Koiv.      3MB 14
6   Nevalainen Pekka     KSS H:ki                  3MB 14
7   Haliseva Esa         Liedon Karj.              3MB 11
8   Jokela Jaakko        Turun Uusi Karjalaseura   3MB  9
9   Saarinen Markku      Liedon Karj.              3MB  8
10  Kononen Valentin     Helsingin Suoj. seura     3MB  5
11  Suhonen Ari-Pekka    Turun Uusi Karjalaseura   3MB -8

1   Juntunen Riitta      Juuan Ks                  5NM 15
2   Kautto Anu           Kuusaan Latu              5NM  6
3   Kiviniemi Mirja      Sauvon Ks                 5NM -1

1   Rautio Tuire         Sauvon Ks                 6NA 11
2   Rautio Tarja         Sauvon Ks                 6NA  6
3   Aalto Reija          Kylmäkosken Kyykkä        6NA  5
4   Laitinen Merja       Kuusaan Latu              6NA  3
5   Talvirinne Katja     Imatran Kyykkä            6NA  0
6   Zimaldina Marita     KSS H:ki                  6NA -3

1   Rajala Kirsi         Kuusaan Latu              7NB -7
2   Nousiainen Liisa     Helsingin Suoj. seura     7NB -8
3   Aalto Sari           Kylmäkosken Kyykkä        7NB -10
4   Ukkonen Irma         Liedon Karj.              7NB -12
5   Sillanpää Tuire      Kuusaan Latu              7NB -28

1   rautio Petri         Sauvon Ks                  8J  15

1   Kautto Ida           Kuusaan Latu               9J -15
2   Kautto Aki           Kuusaan Latu               9J -50

1   Karhunen Juho        Salmin Kyykkä             4MV 28
2   Paajaste Kalle       KSS H:ki                  4MV 20.5
3   Karvonen Pentti      Porvoon Seudun Koiv.      4MV 19.5
4   Petjakko Herman      Salmin Kyykkä             4MV 18
5   Karhu Vilho          Oriveden Karj.            4MV 17.5
6   Ahola Markku         Kuusaan Latu              4MV 17
7   Suoknuuti Seppo      Kuusaan Latu              4MV 17
8   Hirsso Sakari        KSS H:ki                  4MV 16.5
9   Marjomaa Jaakko      Liedon Karj.              4MV 15.5
10  Inkeroinen Jorma     Salmin Kyykkä             4MV 15.5
11  Juutilainen Jorma    Tammer-Kyykkä             4MV 11.5 
12  Toivokainen Oskari   KSS H:ki                  4MV 11
13  Pulkkinen Voitto     Tupla-O                   4MV 10
14  Toroi Arto           Salmin Kyykkä             4MV  5.5
15  Roslund Paavo        Tammer-Kyykkä             4MV  3.5
16  Kilkkinen Heikki     Tammer-Kyykkä             4MV  3
17  Taskinen Mauri       KSS H:ki                  4MV  1
18  Järvinen Leo         Kuusaan Latu              4MV -2.5
19  Rahikainen Paavo     KSS H:ki                  4MV -9
                
Naisten parikilpailu	
1   Kuusaan Latu 1.         
2   Sauvon Karjalaisseura 2         
3   Kylmäkosken Kyykkä          
4   Helsingin Suoj. Seura           
5   Sauvon Karjalaisseura 1         
6   Karjalan Sivistysseura          
7   Kuusaan Latu 2          
8   Juuan Kyykkäseura           

Miesten joukkuekilpailu	
1   Tammer-Kyykkä           
2   Imatran Kyykkä          
3   Helsingin Suoj.         
4   Raision Karjalaiset         
5   Kuusaan Latu            
6   Liedon Karjalaiset          
7   Karjalan Sivistysseura 1            
8   Karjalan Sivistysseura 2

Alkuun
VÄINÖN KYYKKÄ TULOKSET 22.5.2004
                    
MM       
  1.    RAUTIAINEN  ESKO      KUOPION  KYYKKÄSEURA    +26     
  2.    PÖLLÄNEN  MARKO       VARKAUDEN  KS           +24     
  3.    TÄHTINEN  PEKKA       TAMMER-KYYKKÄ           +23 papu4/4 
  4.    EHONIEMI  VELI-PEKKA  TAMMER-KYYKKÄ           +23 papu4/6 
  5.    PEIPONEN MIKA         NURMEKSEN KS            +22     
  6.    KOTILAINEN  ERKKI     TUPLA-O  LAUKAA         +22     
  7.    PEIPONEN  PENTTI      KUOPION  KYYKKÄSEURA    +21     
  8.    TUUTTI  ANTERO        TAMMER-KYYKKÄ           +20     
  9.    PEIPONEN  MARKO       NURMEKSEN KS            +19     
 10.    NISSINEN  ERKKI       KUOPION  KYYKKÄSEURA    +18     
 11.    PÄIVINEN  HANNU       JUUAN KYYKKÄSEURA       +15     
                    
MA              
  1.    MIKKONEN  KARI        TAMMER-KYYKKÄ           +21     
  2.    RÄSÄNEN  SEPPO        KUOPION  KYYKKÄSEURA    +18     
  3.    VAINIKAINEN  JUHA     PIELAVEDEN KS           +17     
  4.    NISKANEN  JYRI        PIELAVEDEN KS           +16     
  5.    KOIKKALAINEN  ARI     VARKAUDEN  KS           +15     
  6.    PIKKARAINEN KALEVI    VARKAUDEN  KS           +13 papu9   
  7.    LAUKKARINEN  PERTTI   TUPLA-O  LAUKAA         +13 papu7   
  8.    PIKKARAINEN  RAIMO    VARKAUDEN  KS           +13 hu6 
  9.    HALONEN  UNTO         JUUAN KYYKKÄSEURA       +12     
 10.    LAITINEN  KARI        TUPLA-O  LAUKAA         +11 hu9 
 11.    KINNUNEN  JORMA       TUPLA-O  LAUKAA         +11 hu12    
                    
MB              
  1.    VALKONEN  JARKKO      TUPLA-O  LAUKAA         +17     
  2.    JUTILA MIKKO          ORIVEDEN KARJALAISET    +13 hu5 
  3.    NUUTINEN  JARI        JUUAN KYYKKÄSEURA       +13 hu6 
  4.    JUTILA  MARKKU        ORIVEDEN KARJALAISET    +11 papu8   
  5.    HARAKKA  JARMO        NURMEKSEN KS            +11 papu6   
  6.    HÄRKIN  ERKKI         NURMEKSEN KS             +4      
  7.    PÄÄKKÖNEN  KEIJO      PIELAVEDEN KS            -1      
  8.    KUJANPÄÄ TOMMI        TUPLA-O  LAUKAA          -2      
  9.    MÄKISALO  HANNU       ÄÄNESEUDUN KYYKKÄ        -4      
 10.    ALAVUOTUNKI  RISTO    PIELAVEDEN KS            -6      
                    
MV                                                       I-HYV.  L-TUL.
  1.    KARHU  VILHO          ORIVEDEN  KARJ       +19    +5,5    =+24,5
  2.    LAMPINEN  OIVA        JUUAN  KYYKKÄS.      +17    +5,0    =+22,0
  3.    PARKKINEN  VILJO      TUPLA-O              +15    +4,0    =+19,0
  4.    KARIOJA  VEIKKO       ÄÄNES. KYYKKÄ        +16    +3,0    =+19,0
  5.    JUUTILAINEN  JORMA    TAMMER-KYYKKÄ         +9    +5,5    =+14,5
  6.    PULKKINEN  VOITTO     TUPLA-O               +9    +4,0    =+13,0
  7.    TASKINEN  MAURI       KSS  H:KI            +11    +2,0    =+13
  8.    KAJARINNE  ARVO       ORIVEDEN  KARJ       -13    +4,5    = -8,5
                    
NM              
  1.    JUNTUNEN  RIITTA      JUUAN  KYYKKÄS.      +22     
                    
NA              
  1.    WILLMAN  RAUNI        JUUAN  KYYKKÄS.      +11     
                    
                    
                    
                    
JOUKKUEKILPAILU	
  1.    TAMMER-KYYKKÄ               
    Joukkueessa pelasivat: Mikkonen,Tähtinen, Ehoniemi, Juutilainen/Tuutti
  2.    VARKAUDEN KS                
    Joukkuella: Pikkarainen, Pikkarainen, Koikkalainen, Pöllänen      
  3.    KUOPION  KYYKKÄS.               
    Joukkueella: Rautiainen, Nissinen, Peiponen, Räsänen        
  4.    NURMEKSEN KS                
    Joukkueella: Härkin, Peiponen, Peiponen, Harakka      
                    
 Seuraavat sijoitukset alkuottelujen perusteella:  
 
  5.    JUUAN KYYKKÄS.      4 / +3      
    Joukkueella: Päivinen, Halonen, Nuutinen, Lampinen              
  6.    TUPLA-O 1.      4 / -2      
    Joukkueella: Valkonen, Laukkarinen, Kotilainen, Parkkinen     
  7.    PIELAVEDEN  KARJAL.     4 / -50     
    Joukkueella:Niskanen, Pääkkönen, Vainikainen, Alavuotunki    
  8.    ORIVEDEN  KARJAL.       2 / -48     
    Joukkueella: Jutila, Jutila, Karhu, Kajarinne               
  9.    ÄÄNESEUDUN KYYKKÄ       0 / -103        
    Joukkueella: Karioja, Kuikka, Mäkisalo, Niininen                
 10.    TUPLA-O 2.      0 / -106        
    Joukkueella: Kinnunen, Laitinen, Pulkkinen, Kujanpää  

Alkuun
Sulo Juvosen muistokilpailu Ruokolahdella 23.5.2004

Miesten M-sarja
1.  Pentti Peiponen         Kuopion KS       +26
2.  Jyrki Juvonen           Imatran Kyykkä   +26
3.  Erkki Nissinen          Kuopion KS       +26
4.  Veli-Pekka Ehoniemi     Tammer-Kyykkä    +24
5.  Esko Rautiainen         Kuopion KS       +24
6.  Jukka Tanninen          Imatran Kyykkä   +23
7.  Ossi Lehikoinen         Juuan KS         +23
8.  Antero Tuutti           Tammer-Kyykkä    +22
9.  Veli-Pekka Juvonen      Imatran Kyykkä   +22
10. Ari Kautto              Kuusaan Latu     +22
11. Juha Varis              Imatran Kyykkä   +19

Miesten A-sarja
1.  Ari Oinonen             Lieksan KS       +16
2.  Erik Tallgren           KSS              +16

Miesten B-sarja
1.  Mikko Kuusio            Imatran Kyykkä   +14
2.  Jussi Ahonen            Imatran Kyykkä   +12
3.  Jaakko Akkanen          Imatran Kyykkä    +4
4.  Esko Huopainen          Kuusaan Latu      +2

Miesten veteraanisarja
                                             Ly    IH     Tulos
1.  Reijo Mauno             Kuusaan Latu     +21   +6,5   +27,5
2.  Pentti Karvonen         Porvoon Koiv.    +18   +6,5   +24,5
3.  Seppo Suoknuuti         Kuusaan Latu     +19   +4     +23
4.  Markku Ahola            Kuusaan Latu     +17   +5     +22
5.  Mauri Taskinen          KSS              +13   +2     +15
6.  Eino Lötjönen           Parikkalan KS     +5   +5,5   +10,5

Naisten M-sarja
1.  Riitta Juntunen         Juuan KS         +16
2.  Anu Kautto              Kuusaan Latu      +9

Naisten A-sarja
1.  Katja Talvirinne        Imatran Kyykkä    +9
2.  Tuija Sillanpää         Kuusaan Latu      -4

Juniorit tytöt
1. Iida Kautto              Kuusaan Latu     -29

Juniorit pojat
1. Aki Kautto               Kuusaan Latu     -19


Miesten parikilpailu (9 paria)
1. Kuopion Kyykkäseura    (Esko Rautiainen, Erkki Nissinen)
2. Imatran Kyykkä I       (Jyrki Juvonen, Veli-Pekka Juvonen)
3. Tammer-Kyykkä          (Veli-Pekka Ehoniemi, Antero Tuutti)
4. Juuan Kyykkäseura      (Ossi Lehikoinen, Riitta Juntunen)

Naisten parikilpailu (2 paria)
1. Kuusaan Latu           (Anu Kautto, Tuija Sillanpää)
2. Imatran Kyykkä         (Katja Talvirinne, Laina Juvonen)

Alkuun
Brahea turnaus 30.5.2004, Lieksa    

MM-sarja                                    tulos
1   Peiponen Mika      Nurmeksen Kyykkäseura   22
2   Peiponen Marko     Nurmeksen Kyykkäseura   21
3   Päivinen Hannu     Juuan Kyykkäseura       20
4   Peiponen Pentti    Kuopion Kyykkäseura     19
            
MA-sarja   
1   Halonen Unto       Juuan Kyykkäseura       21
2   Miettinen Pentti   Juuan Kyykkäseura       19
3   Peiponen Rauli     Joensuun Kyykkäseura    17
4   Räsänen Seppo      Kuopion Kyykkäseura     17
5   Peiponen Raimo     Joensuun Kyykkäseura    14
6   Peiponen Jaakko    Nurmeksen Kyykkäseura    9
7   Oinonen Ari        Lieksan Suojärviseura    7
            
MB-sarja   
1   Miettinen Jari     Juuan Kyykkäseura       19
2   Piminäinen Pentti  Lieksan Suojärviseura   16
3   Nuutinen Jari      Juuan Kyykkäseura       16
4   Tanskanen Juhani   Eskilstunan KK          14
5   Peiponen Reima     Joensuun Kyykkäseura    11
6   Härkönen Pertti    Joensuun Kyykkäseura    11
7   Harakka Jarmo      Nurmeksen Kyykkäseura    9
8   Härkin Erkki       Nurmeksen Kyykkäseura    1
            
NB-sarja     
1   Piminäinen Anita   Lieksan Suojärviseura    1
2   Kokkonen Sirkka    Lieksan Suojärviseura  -14
3   Nikupeteri Maarit  Joensuun Kyykkäseura   -22
4   Peiponen Vieno     Joensuun Kyykkäseura   -22
            
NV-sarja   
1   Miettinen Aino     Juuan Kyykkäseura       -9.5
2   Turunen Rauha      Lieksan Suojärviseura  -54.5
            
MV-sarja  
1   Peiponen Keijo     Joensuun Kyykkäseura    19
2   Turunen Erkki      Lieksan Suojärviseura   17
3   Pussinen Reino     Lieksan Suojärviseura   15.5
4   Turunen Olavi      Lieksan Suojärviseura   10.5
5   Taskinen Mauri     KSS H:ki                10
6   Kononen Santeri    Lieksan Suojärviseura    2.5
7   Saastamoinen Urpo  Lieksan Suojärviseura    0.5
            
Miesten joukkuekilpailu 
1   Nurmeksen Kyykkäseura       
2   Juuan Kyykkäseura       
3   Joensuun Kyykkäseura        
4   Yhdistelmäjoukkue (Kuopio/Nurmes/Eskilstuna)        
5   Lieksan Suojärviseura   	

Alkuun
SM-esikisat Kuopiossa   12.6.2004
                                                ihy tulos
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä       1MM     28
2   Peiponen Mika       Nurmeksen Ks        1MM     28
3   Nissinen Erkki      Kuopion Ks          1MM     26
4   Rautiainen Joni     Kuopion Ks          1MM     25
5   Lehikoinen Ossi     Juuan Kyykkäs.      1MM     23
6   Rautiainen Esko     Kuopion Ks          1MM     23
7   Vilhunen Juha       Kuopion Ks          1MM     22
8   Peiponen Pentti     Kuopion Ks          1MM     21
9   Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä       1MM     20

1   Nissinen Tuomo      Tammer-Kyykkä       2MA     28
2   Halonen Unto        Juuan Kyykkäs.      2MA     25
3   Nuutinen Janne      Pielaveden Ks       2MA     24
4   Kinnunen Jorma      Tupla-O             2MA     22
5   Juntunen Seppo      Iis-Kar Kyykkä      2MA     22
6   Koikkalainen Ari    Varkauden Ks        2MA     21
7   Laukkarinen Pertti  Tupla-O             2MA     20
8   Pikkarainen Kalevi  Varkauden Ks        2MA     19
9   Peiponen Jaakko     Nurmeksen Ks        2MA     18
10  Räsänen Seppo       Kuopion Ks          2MA     18
11  Niskanen Jyri       Pielaveden Ks       2MA     13
12  Pikkarainen Raimo   Varkauden Ks        2MA     11
13  Joru Erkki          Iis-Kar Kyykkä      2MA     10
14  Hautamäki Martti    Varkauden Ks        2MA     0

1   Honkamäki Eero      Ruukin Kyykkä Isku  3MB     22
2   Karhunen Pekka      Suonenjoen Latu     3MB     19
3   Ahonen Erkki        Suonenjoen Latu     3MB     17
4   Harakka Jarmo       Nurmeksen Ks        3MB     17
5   Ruutala Jouko       Pielaveden Ks       3MB     17
6   Honkamäki Antti     Ruukin Kyykkä Isku  3MB     17
7   Hämäläinen Erkki    Iis-Kar Kyykkä      3MB     16
8   Valkonen Jarkko     Tupla-O             3MB     15
9   Härkin Erkki        Nurmeksen Ks        3MB     13
10  Katalkin Niilo      Juuan Kyykkäs.      3MB     10
11  Kuusio Mikko        Imatran Kyykkä      3MB     9
12  Maksimainen Ilkka   Pielaveden Ks       3MB     7
13  Virtanen Jarkko     Ruukin Kyykkä Isku  3MB     7
14  Honkamäki Mauri     Ruukin Kyykkä Isku  3MB     6
15  Ruutala Juha        Pielaveden Ks       3MB     -4

1   Juutilainen Jorma   Tammer-Kyykkä       4MV 5.5 23.5
2   Taskinen Mauri      Kss H:ki            4MV 2   23
3   Saastamoinen Olavi  Iis-Kar Kyykkä      4MV 4   22
4   Pussinen Reino      Lieksan Suoj        4MV 6.5 21.5
5   Karioja Veikko      Ääneseudun Ks       4MV 3   20
6   Jokinen Kalevi      Iis-Kar Kyykkä      4MV 2.5 19.5
7   Hakkarainen Erkki   Iis-Kar Kyykkä      4MV 4.5 16.5
8   Leva Niilo          Kuopion Ks          4MV 10  -26

1   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäs.      5NM     21

1   Willman Rauni       Juuan Kyykkäs.      6NA     15

1   Saloranta Merja     Pielaveden Ks       7NB     -8

1   Miettinen Aino      Juuan Kyykkäs.      7NV 0.5 11.5

1   Maksimainen Niko    Pielaveden Ks       8JP     9
2   Maksimainen Siina   Pielaveden Ks       8JT     -70

Alkuun
Porvoonmitta 13.6.2004
	
PARILYÖNTI NAISET 	
1.	Imatran Kyykkä
2.	Sauvon Karj. 1.
3.	KSS
4.	Kuusaan Latu 2.
5	Kuusaan Latu 1.          
                    
JOUKKUE MIEHET	
1.  HSS             
2.  Imatran Kyykkä              
3.  Kuusaan Latu 1.             
4.  Liedon Karjalaiset              
5.  Tammer-Kyykkä               
6.  Raision Karjalaiset             
7.  Porvoon s.Koivistolaiset                
8.  Oriveden Karjalaiset                
    (joukkueita 12)               
                    
NAISET M-sarja                             tulos
1.  Metsola Eila     Sauvon Karj.            -4
2.  Kautto Anu       Kuusaan Latu            -6
3.  Rokka Leila      Sauvon Karj.            -28
                    
NAISET A-sarja                             tulos
1.  Talvirinne Katja Imatran Kyykkä          -20
2.  Rautio Tuire     Sauvon Karj.            -21
3.  Aalto  Reija     Kylmäkosken Kyykkä      -23
4.  Laitinen  Merja  Kuusaan Latu            -34
5.  Zimaldina Marita KSS                     -35
6.  Rautio Tarja     Sauvon Karj.            -38
                    
NAISET B-sarja                             tulos
1.  Aalto  Sari      Kylmäkosken Kyykkä        0
2.  Sillanpää  Tuija Kuusaan  Latu           -27
3.  Juvonen  Laina   Imatran Kyykkä          -35
4.  Melkko  Sari     Kuusaan  Latu           -35
                    
NAISET veteraani-sarja         heit.   hyv  tulos
1.  Parkkunen Terttu Sauvon Karj.    -10 2    -8
2.  Nikkola Hilkka   KSS             -39 5   -34
3.  Kilkkinen Hilja  Tammer Kyykkä   -47 9.5 -38.5
                    
JUNIORIT 10v.                          tulos
1.  Kautto  Ida      Kuusaan Latu            -14
2.  Kautto  Aki      Kuusaan Latu            -27
                    
JUNIORIT 15v.                          tulos
1.  Rautio  Petri    Sauvon Karj.            -4
2.  Melkko  Elina    Kuusaan Latu            -78
                    
MIEHET M-sarja                            tulos
1.  Kononen  Valeri  HSS                     23
2.  Kautto  Ari      Kuusaan Latu            22
3.  Ehoniemi  VP     Tammer-Kyykkä           21
4.  Valtonen  Anssi  Kylmäkosken Kyykkä      19
5.  Juvonen  VP      Imatran Kyykkä          18
6.  Tähtinen  Pekka  Tammer-Kyykkä           18
7.  Juvonen  Jyrki   Imatran Kyykkä          14
8.  Lehikoinen  Ossi Juuan Kyykkäseura       14
9.  Tuutti  Antero   Tammer-Kyykkä           14
10. Tanninen  Jukka  Imatran Kyykkä          13
11. Varis  Juha      Imatran Kyykkä          12
12. Oksman  Väinö    HSS                     12
13. Rupponen  Kauko  Kylmäkosken Kyykkä      11
14. Rautio  Rauno    Sauvon Karj.             6
15. Virtanen  Mika   Raision Karjalaiset      4
                    
MIEHET A-sarja                            tulos
1.  Luoma  Roger     Raision Karjalaiset     18
2.  Räsänen Mika     HSS                     12
3.  Ruohonen  Mikko  Raision Karjalaiset     12
4.  Haliseva  Tapio  Liedon Karjalaiset      12
5.  Säppi  Raimo     HSS                     11
6.  Tallgren  Erik   KSS                     10
7.  Pentikäinen Jari Liedon Karjalaiset       8
8.  Parikka  Kari    KSS                      3
9.  Peippo  Eero     Liedon Karjalaiset       3
10. Montonen  Jani   Porvoon s.Koivistolaiset 3
11. Saarinen  Karri  Raision Karjalaiset     -1
12. Hyvönen  Juha    Raision Karjalaiset     -2
13. Kuikka  Kimmo    KSS                     -3
                     
MIEHET B-sarja                            tulos
1.  Pitkänen Pekka   Raision Karjalaiset     20
2.  Kononen Valentin HSS                     16
3.  Oinonen  Veijo   Kuusaan Latu            14
4.  Saarinen  Markku Liedon Karjalaiset      12
5.  Iivarinen  Seppo Porvoon s. Koivist.     10
6.  Kottonen Pentti  Raision Karjalaiset     10
7.  Haliseva  Esa    Liedon Karjalaiset       7
8.  Kononen  Raimo   HSS                     -1
9.  Laitinen  Kari   Kuusaan Latu            -3
10. Jutila  Mikko    Oriveden Karjalaiset    -6
11. Nevalainen Pekka KSS                     -8
12. Jutila  Markku   Oriveden Karjalaiset   -14
13. Väkiparta  Erik  Porvoon s. Koivist.    -18
14. Akkanen  Jaakko  Imatran Kyykkä         -23
                    
MIEHET veteraani-sarja                      heit.  hyv tulos
1.  Paajaste  Kalle  KSS                      17   4.5 21.5
2.  Karhunen Juho    Salmin Kyykkä            11   6   17
3.  Haverinen  Ossi  Raision Karjalaiset      13   3.5 16.5
4.  Mauno  Reijo     Kuusaan Latu             8    6.5 14.5
5.  Hirsso Sakari    KSS                      14   0.5 14.5
6.  Kitula  Antero   Porvoon s.Koivistolaiset 11   1.5 12.5
7.  Montonen  Rainer Porvoon s.Koivistolaiset  9   2.5 11.5
8.  Salmi  Aarre     Kuusaan Latu              5   6   11
9.  Petjakko  Herman Salmin Kyykkä             4   6   10
10. Karvonen  Pentti Porvoon s.Koivistolaiset  3   6.5  9.5
11. Karhu  Vilho     Oriveden Karjalaiset      4   5.5  9.5
12. Inkeroinen Jorma Salmin Kyykkä             6   3.5  9.5
13. Ahola  Markku    Kuusaan Latu              4   5    9
14. Suoknuutti Seppo Kuusaan Latu              5   4    9
15. Järvinen  Leo    Kuusaan Latu              4   2.5  6.5
16. Kilkkinen Heikki Tammer-Kyykkä            -7   11   4
17. Taskinen  Mauri  KSS                       0   2    2
18. Karppanen Pentti Oriveden Karjalaiset    -11   4   -7
19. Purmonen  Reino  Porvoon s.Koivistolaiset -9   1   -8
20. Viitaluoto K.    Tammer-Kyykkä           -26   8  -18
21. Rahikainen Paavo KSS                     -28   8  -20
22. Toivokainen O.   KSS                     -32   7  -25
23. Toroi  Arto      Salmin Kyykkä           -34  2.5 -31.5
24. Juutilainen J.   Tammer-Kyykkä           -60  5.5 -54.5

Alkuun
Kuusankoski 5.6.2004    Kyykkätulokset

sij nimi                 seura           srj ihy tulos
1   Juvonen Veli-Pekka   Imatran Kyykkä  1MM     27
2   Nissinen Erkki       Kuopion Ks      1MM     25
3   Oksman Väinö         Hels. Suoj.     1MM     25
4   Ehoniemi Veli-Pekka  Tammer-Kyykkä   1MM     24
5   Lehikoinen Ossi      Juuan Kyykkäs.  1MM     23
6   Tuutti Antero        Tammer-Kyykkä   1MM     23
7   Kononen Valeri       Hels. Suoj.     1MM     21
8   Kautto Ari           Kuusaan Latu    1MM     20
9   Tanninen Jukka       Imatran Kyykkä  1MM     19
10  Pöllänen Marko       Varkauden Ks    1MM     19

1   Säppi Raimo          Hels. Suoj.     2MA     21
2   Pikkarainen Kalevi   Varkauden Ks    2MA     19
3   Pentikäinen Jari     Liedon Karj.    2MA     19
4   Kuikka Kimmo         Kss H.ki        2MA     18
5   Räsänen Seppo        Kuopion Ks      2MA     17
6   Koikkalainen Ari     Varkauden Ks    2MA     13
7   Tallgren Erik        Kss H.ki        2MA     13
8   Pikkarainen Raimo    Varkauden Ks    2MA     10
9   Parikka Kari         Kss H.ki        2MA     3

1   Kuusio Mikko         Imatran Kyykkä  3MB     17
2   Nevalainen Pekka                     3MB     16
3   Oinonen Veijo        Kuusaan Latu    3MB     15
4   Kononen Raimo        Hels. Suoj.     3MB     15
5   Laitinen Kari        Kuusaan Latu    3MB     9
6   Akkanen Jaakko       Imatran Kyykkä  3MB     7

1   Paajaste Kalle       Kss H.ki        4MV 4.5 27.5
2   Ahola Markku         Kuusaan Latu    4MV 5   26
3   Juutilainen Jorma    Tammer-Kyykkä   4MV 5.5 24.5
4   Mauno Reijo          Kuusaan Latu    4MV 6.5 23.5
5   Suoknuuti Seppo      Kuusaan Latu    4MV 4   23
6   Kitula Antero        Porvoon S Koiv. 4MV 1.5 22.5
7   Salmi Aarre          Kuusaan Latu    4MV 6   22
8   Kilkkinen Heikki     Tammer-Kyykkä   4MV 11  19
9   Taskinen Mauri       Kss H:ki        4MV 2   18
10  Silventoinen Olavi   Parikkalan Ks   4MV 6   17
11  Järvinen Leo         Kuusaan Latu    4MV 2.5 7.5

1   Kautto Anu           Kuusaan Latu    5NM     22
2   Juntunen Riitta      Juuan Kyykkäs.  5NM     20

1   Aalto Reija          Kylmäkos.Kyykkä 6NA     18
2   Oksman Raili         Hels. Suoj.     6NA     16
3   Willman Rauni        Juuan Kyykkäs.  6NA     14
4   Zimaldina Marita     Kss H.ki        6NA     13
5   Talvirinne Katja     Imatran Kyykkä  6NA     4
6   Laitinen Merja       Kuusaan Latu    6NA     -2

1   Juvonen Laina        Imatran Kyykkä  7NB     5
2   Melkko Sari          Kuusaan Latu    7NB     3
3   Sillanpää Tuija      Kuusaan Latu    7NB     2
4   Aalto Sari           Kylmäkos.Kyykkä 7NB     0

1   Kautto Aki           Kuusaan Latu    8JP     -15
2   Melkko Joni          Hels. Suoj.     8JP     -17

1   Kautto Ida           Kuusaan Latu    8JT     -6
2   Melkko Elina         Kuusaan Latu    8JT     -10
                    
Naisten parikilpailu    (6 paria)	
1   Juuan Kyykkäseura   Juntunen Riitta, Willman Rauni          
2   Helsinki(HSS, KSS)  Oksman Raili, Zimaldina Marita          
3   Kylmäkosken Kyykkä  Aalato Reija ja Sari            
4   Kuusaan Latu        Kautto Anu, Melkko Sari         

Miesten parikilpailu (16 paria)	
1   Imatran Kyykkä          Juvonen V-P, Tanninen Jukka         
2   Varkauden Kyykkäseura   Pöllänen Marko, Pikkarainen Raimo
3   Tammer-Kyykkä 1.        Ehoniemi V-P, Tuutti Antero
4   Kuopion Kyykkäseura     Nissinen Erkki, Räsänen Seppo

Alkuun
KYYKKÄPELIN SM-KILPAILUT, JOENSUU 19.6.2004    TULOKSET    

Naisten mestaruussarja      (8-paria)
1   Juuan Kyykkäseura 1.               Riitta Juntunen, Rauni Wilman
2   Sauvon Karjalaisseura 2.           Eila Metsola, Terttu Parkkunen
3   Helsingin Suojärveläisten Seura 1. Liisa Nousiainen, Raili Oksman
4   Mikkelin Karjalaiset1.             Sisko Hotokka, Pirjo Heiskanen
5   Kuusaan Latu 1.                    Anu Kautto, Merja Laitinen
6   Kylmäkosken Kyykkä 1.              Sari Aalto, Reija Aalto
        
Naisten A-sarja 
1   Imatran Kyykkä 1.                  Laina Juvonen, Katja Talvirinne
2   Karjalan Sivistysseura 1.          Marita Zimaldina, Hilkka Nikkola
3   Kuusaan Latu 2.                    Sari Melkko, Tuija Sillanpää
4   Lieksan Suojärveläiset 1.          Sirkka Kokkonen, Anita Piminäinen
        
Miesten mestaruussarja      (14-joukkuetta)
1   Tammer-Kyykkä 1 
        Veli-Pekka Ehoniemi, Pekka Tähtinen
        Kari Mikkonen, Antero Tuutti
2   Juuan Kyykkäseura 1 
        Hannu Päivinen, Ossi Lehikoinen
        Unto Halonen, Jari Miettinen
3   Helsingin Suojärveläisten Seura 1.  
        Valentin Kononen, Valeri Kononen
        Väinö Oksman, Raimo Säppi


4   Joensuun Kyykkäseura 1  
        Rauli Peiponen, Keijo Peiponen
        Raimo Peiponen, Timo Purkunen
5   Imatran Kyykkä 1    
        Jyrki Juvonen, Veli-Pekka Juvonen
        Jukka Tanninen, Juha Varis
6   Liedon Karjalaseura 1   
        Tapio Haliseva, Markku Saarinen
        Jari Pentikäinen, Eero Peippo
7   Kylmäkosken Kyykkä  
        Juha Vedenpää, Anssi Valtonen
        Tero Kivistö, Kauko Rupponen
8   Tupla-O, Laukaa 
        Jorma Kinnunen, kari Laitinen
        Erkki Kotilainen, Pertti Laukkarinen
        
Miesten A-sarja     (9-joukkuetta)
1   Varkauden Kyykkäseura 1.    
        Marko Pöllänen, Ari Koikkalainen
        Kalevi Pikkarainen, Raimo Pikkarainen
2   Porvoon Seudun Koivistolaiset 1 
        Antero Kitula, Reino Purmonen
        Pentti Karvonen, Seppo Iivarinen
3   Raision Karjalaiset 2.  
        Ossi Haverinen, Pentti Kottonen
        Pekka Pitkänen, Mika Virtanen
4   Raision Karjalaiset 1.  
        Juha Hyvönen, Roger Luoma
        Mikko Ruohonen, Karri Saarinen
(4 A-sarjan parasta nousevat mestaruussarjaan)

Alkuun
Nääs-kyykkä, Tampereella 3.7.2004  

(Vuonna 2003 sarjoja 8 joissa osallistujia 62 ja miesten joukkueita 9. Sekä 3 naisparia.)  

Henkilökohtaisissa kilpailuissa oli 9 sarjassa yhteensä 56 heittäjää. Lisäksi heitettiin miesten                
ja naisten parikilpailut, joissa oli 18 miesparia ja 4 naisparia.               

Lopputulokset sarjoittain:              
                
Srj #   Nimi                 Seura            Tulos
Naiset, mestaruussarja:
    1   Juntunen Riitta      Juuan Kyykkäs.   22
                
Naiset, A-sarja:
    1   Rautio Tarja         Sauvon Karj.     15
    2   Oksman Raili         Hels. Suoj.      14
    3   Willman Rauni        Juuan Kyykkäs.   14
    4   Zimaldina Marita     Kss H.ki         13
    5   Rautio Tuire         Sauvon Karj.     11
    6   Aalto Reija          Kylmäkos.Kyykkä   7
                
Naiset, B-sarja:
    1   Mikkonen Tarja       Ruoveden Karjal.  5
    2   Aalto Sari           Kylmäkos.Kyykkä  -3
    3   Nikkola Hilkka       Kss H.ki        -12
                
Naiset, Vet-sarja:
    1   Kilkkinen Hilja      Tammer-Kyykkä     4.5
    2   Rokka Leila          Sauvon Karj.      3
    3   Kankainen Leena      Oriveden Karjal -26.5
    4   Junno Eila           Tammer-Kyykkä   -37
                
Naiset, parikilpailu
    1.  Juuan kyykkäseura       
    2.  Sauvon Karjalaiset      
    3.  Karjalan Sivistysseura      
    4.  Kylmäkosken Kyykkä      
                
Juniorit, 15v:
    1   Rautio Petri         Sauvon Karj.     21
                
Miehet, mestaruussarja:
    1   Lehikoinen Ossi      Juuan Kyykkäs.   26
    2   Tähtinen Pekka       Tammer-Kyykkä    24
    3   Valtonen Anssi       Kylmäkos.Kyykkä  23
    4   Nissinen Erkki       Kuopion Ks       19
    5   Peiponen Pentti      Kuopion Ks       18
    6   Ehoniemi Veli-Pekka  Tammer-Kyykkä    18
    7   Rautio Rauno         Sauvon Karj.     17
    8   Tuutti Antero        Tammer-Kyykkä    16
    9   Oksman Väinö         Hels. Suoj.      16
                
Miehet, veteraanit:
    1   Karhu Vilho          Oriveden Karjal  22.5
    2   Paajaste Kalle       Kss H.ki         22.5
    3   Kilkkinen Heikki     Tammer-Kyykkä    22
    4   Telkkinen Erno       Turun Uusi Karj. 22
    5   Ehoniemi Pentti      Kylmäkos.Kyykkä  21
    6   Kitula Antero        Porvoon S Koiv.  18.5
    7   Rosnell Altti        Nakkilan Karjal  18
    8   Taskinen Mauri       Kss H:ki         13
    9   Toivokainen Oskari   Kss H.ki         12
    10  Karvonen Pentti      Porvoon S Koiv.  11.5
    11  Juutilainen Jorma    Tammer-Kyykkä    11.5
    12  Rahikainen Paavo     Kss H.ki          3
    13  Roslund Paavo        Tammer-Kyykkä     1.5
    14  Viitaluoto Kalevi    Tammer-Kyykkä     1
                
Miehet, A-sarja: 
    1   Kivistö Tero         Kylmäkos.Kyykkä  24
    2   Hyvönen Juha         Raision Karj.    20
    3   Mikkonen Kari        Tammer-Kyykkä    20
    4   Pentikäinen Jari     Liedon Karj.     18
    5   Nissinen Tuomo       Tammer-Kyykkä    18
    6   Vepsä Jouko          Nakkilan Karjal  12
    7   Mikkonen Juha        Tammer-Kyykkä    11
    8   Haliseva Tapio       Liedon Karj.     10
    9   Peippo Eero          Liedon Karj.     8
                
Miehet, B-sarja:
    1   Haliseva Esa         Liedon Karj.     20
    2   Mikkonen Pekka       Ruoveden Karjal. 18
    3   Jutila Mikko         Oriveden Karjal  17
    4   Kottonen Pentti      Raision Karj.    16
    5   Jutila Markku        Oriveden Karjal  15
    6   Raudasoja Pentti     Tammer-Kyykkä    13
    7   Väkiparta Erik       Porvoon S Koiv.  11
    8   Saarinen Markku      Liedon Karj.      9
    9   Hyvönen Markku       Liedon Karj.     -6
                
Miehet, parikilpailu
    1.  Juuan kyykkäseura       
    2.  Tammer-Kyykkä II        
    3.  Liedon Karjalaiset I        
    4.  Nakkilan Karjalaiset        

Alkuun
Lieto Kyykkä 4.7.2004    Tulokset        

MM-sarja                                     tulos
1   Pekka Tähtinen   Tammer-Kyykkä            27
2   Rauno Rautio     Sauvon Ks                22
3   Anssi Valtonen   Kylmäkosken Ks           21
4   Ari Kautto       Kuusaan Latu             20
5   Väinö Oksman     Helsingin Suoj.          17
6   Erkki Kiviniemi  Sauvon Ks                13
7   Mika Virtanen    Raision Karj.            11

MA-sarja
1   Juha Mikkonen    Tammer-Kyykkä            27
2   Tero Kivistö     Kylmäkosken Ks           20
3   Tapio Haliseva   Liedon Karj.             18
4   Kari Mikkonen    Tammer-Kyykkä            16
5   Jari Pentikäinen Liedon Karjalaiset       14
6   Mika Räsänen     Helsingin Suoj.          13
7   Kimmo Kuikka     Karjalan Sivistysseura   12
8   Eero Peippo      Liedon Karjalaiset       11
9   Jouko Vepsä      Nakkilan Karjalaiset     10
10  Kari parikka     Karjalan Sivistysseura   10
11  Karri Saarinen   Raision Karjalaiset       9
12  Hannu Orava      Liedon Karjalaiset        7

MB-sarja
1   Esa Haliseva     Liedon Karjalaiset       20
2   Pekka Nevalainen Karjalan Sivistysseura   17
3   Erik Väkiparta   Porvoon Seudun Koiv.     16
4   Jaakko Jokela    Turun Uusi Karjalaseura  15
5   Markku Saarinen  Liedon Karjalaiset       14
6   Pentti Kottonen  Raision Karjalaiset      12
7   Heikki Siikanen  Turun Uusi Karjalaseura   5
8   petri rautio     Sauvon Ks                 5
9   Markku Hyvönen   Liedon Karjalaiset        0
10  Martti Kottonen  Raision Karjalaiset      -5
11  Aarne Vääräjärvi Liedon Karjalaiset       -7

MV-sarja
1   Kalle Paajaste   Karjalan Sivistysseura    23.5
2   Altti Rosnell    Nakkilan Karjalaiset      21
3   Ossi haverinen   Raision Karjalaiset       20.5
4   Heikki Kilkkinen Tammer-Kyykkä             20
5   Paavo Kopponen   Turun Uusi Karjalaseura   19.5
6   Erno Telkkinen   Turun Uusi Karjalaseura   16
7   Tuomo Heinemaa   Liedon Karjalaiset        15
8   Jorma JuutilainenTammer-Kyykkä             14.5
9   Jaakko Marjomaa  Liedon Karjalaiset        14.5
10  kalevi ViitaluotoTammer-Kyykkä             11
11  Aarne Kopponen   Turun Uusi Karjalaseura    9
12  Urho Kinnunen    Liedon Karjalaiset         6.5
13  Eino Virolainen  Liedon Karjalaiset         5
14  Viljo Vihersalo  Turun Uusi Karjalaseura   -4

NM-sarja
1   Anu Kautto       Kuusaan Latu              14
2   Mirja Kiviniemi  Sauvon Ks                 11
3   marita Zimaldina Karjalan Sivistysseura     9
4   tarja Rautio     Sauvon Ks                  3
5   Raili Oksman     Helsingin Suoj.            2
6   Reija Aalto      Kylmäkosken Ks             1
7   Tuire Rautio     Sauvon Ks                 -5
8   Leila Rokka      Sauvon Ks                 -9

NB-sarja 
1   Sari Aalto       Kylmäkosken Ks           -27

Miesten parikilpailu
1   Liedon Karjalaiset 1.
2   Kylmäkosken Kyykkä
3   Helsingin Suojärveläisten seura
4   Nakkilan Karjalaiset

Naisten parikilpailu
1   Sauvon Karjalaisseura 2.
2   Sekapari (Zimaldina, Oksman)
3   Sauvon Karjalaisseura 1.
4   Kylmäkosken Kyykkä

Alkuun
Reino Puoskarin muistokilpailu    Juuka 10.7.2004    Tulokset

Naisten mestaruussarja          tulos
1   Riitta Juntunen      Juuka       19
2   Anu Kautto           Kuusankoski 15

Miesten mestaruussarja
1   Pentti Peiponen      Kuopio      27
2   Veli-Pekka Ehoniemi  Tampere     27
3   Valeri Kononen       Helsinki    25
4   Ossi Lehikoinen      Juuka       25
5   Mika Peiponen        Nurmes      25
6   Esko Rautiainen      Kuopio      25
7   Ari Kautto           Kuusankoski 22
8   Marko Peiponen       Nurmes      22
9   Hannu Päivinen       Juuka       20
10  Erkki Nissinen       Kuopio      20
11  Väinö Oksman         Helsinki    20
12  Marko Pöllänen       Varkaus     19

Naisten A-sarja
1   Rauni Willman       Juuka        14
2   Raili Oksman        Helsinki      3
3   Tuija Sillanpää     Kuusankoski  -8
4   Merja Saloranta     Pielavesi   -50

Miesten A-sarja
1   Raimo Peiponen      Joensuu      24
2   Pentti Miettinen    Juuka        22
3   Seppo Räsänen       Kuopio       20
4   Jaakko Peiponen     Nurmes       20
5   Kari Parikka        Helsinki     18
6   Kalevi Pikkarainen  Varkaus      18
7   Ari Oinonen         Lieksa       18
8   Unto halonen        Juuka        17
9   Mika Räsänen        Helsinki     15
10  Rauli Peiponen      Joensuu      15
11  Raimo Pikkarainen   Varkaus      14
12  Ari Koikkalainen    Varkaus      -6

Naisten veteraanisarja
1   Esteri Taskinen     Helsinki      2.5
2   Aino Miettinen      Juuka         1.5
3   Rauha Turunen       Lieksa      -27.5

Miesten B-sarja
1   Jari Miettinen      Juuka        26
2   Valentin Kononen    Helsinki     23
3   Antero Katalkin     Juuka        23
4   Erkki Härkin        Nurmes       17
5   Veijo Oinonen       Kuusankoski  15
6   Reima Peiponen      Joensuu      15
7   Jari Nuutinen       Juuka        14
8   Pentti Härkönen     Joensuu      13
9   Juhani Tanskanen    Joensuu       7
10  Juha Ruutala        Pielavesi     3
11  Paavo Kuvaja        Joensuu      -4
12  Ilkka Maksimainen   Pielavesi   -10

Miesten veteraanisarja
1   Oiva Lampinen       Juuka        25
2   Seppo Suoknuuti     Kuusankoski  22
3   Jorma Juutilainen   Tampere      20.5
4   Erkki Turunen       Lieksa       19
5   Keijo Peiponen      Joensuu      18
6   Aleksi Karhu        Nurmes       18
7   Reino Pussinen      Lieksa       17.5
8   Niilo Katalkin      Juuka        17.5
9   Niilo Onatsu        Siilinjärvi  15
10  Kauko Lintunen      Juuka        13.5
11  Mauri Taskinen      Helsinki     13
12  Väinö Nykänen       Juuka        12.5
13  Santeri Kononen     Lieksa        9.5
14  Olavi Turunen       Lieksa        9.5
15  Leo Järvinen        Kuusankoski   9.5
16  Kauko Halonen       Juuka         0.5

Nuoret 10v.
1   Niko Maksimainen    Pielavesi    -6
2   Iida Kautto         Kuusankoski -18
3   Aki Kautto          Kuusankoski -20
4   Siina Maksimainen               -26

Nuoret 15v.  
1   Samu Peiponen       Joensuu     -46

Naisten parikilpailu 
1   Juuan Kyykkäseura 1.        
2   Kuusaan Latu        
3   Juuan Kyykkäseura 2.

Miesten joukkuekilpailu
1   Nurmeksen Kyykkäseura
2   Kuopion Kyykkäseura
3   Joensuun Kyykkäseura
4   Juuan Kyykkäseura 1.

Alkuun
Bomba-turnaus    Nurmes 11.7.2004    Tulokset        

Naisten mestaruussarja               tulos   uusinta
1   Riitta Juntunen     Juuka        22  
2   Anu Kautto          Kuusankoski  18  

Miesten mestaruussarja
1   Esko Rautiainen     Kuopio       27  26, 28
2   Valeri Kononen      Helsinki     27  26, 23
3   Veli-Pekka Ehoniemi Tampere      27  23
4   Väinö Oksman        Helsinki     26  
5   Ari Kautto          Kuusankoski  25  
6   Pentti Peiponen     Kuopio       24  
7   Marko Pöllänen      Varkaus      24  
8   Hannu Päivinen      Juuka        23  
9   Marko Peiponen      Nurmes       23  
10  Ossi Lehikoinen     Juuka        22
11  Mika Peiponen       Nurmes       22
12  Erkki Nissinen      Kuopio       20

Naisten A-sarja
1   Rauni Willman       Juuka        12
2   Raili Oksman        Helsinki      9
3   Aino Miettinen      Juuka         6
4   Esteri Taskinen     Helsinki      5

Miesten A-sarja
1   Ari Koikkalainen   Varkaus       21
2   Raimo Pikkarainen  Varkaus       21
3   Pentti Miettinen   Juuka         20
4   Erkki Joru         Iisalmi       20
5   Seppo Juntunen     Iisalmi       20
6   Unto halonen       Juuka         19
7   Kalevi Pikkarainen Varkaus       18
8   Mika Räsänen       Helsinki      17
9   Seppo Räsänen      Kuopio        16
10  Ari Oinonen        Lieksa        16
11  Kari Parikka       Helsinki      15
12  Jaakko Peiponen    Nurmes        13

Naisten B-sarja
1   Tuija Sillanpää    Kuusankoski    9
2   Rauha Turunen      Lieksa       -10
3   Merja Saloranta    Pielavesi    -14
4   Liisa Kononen      Lieksa       -16

Miesten B-sarja         
1   Jari Miettinen     Juuka         26
2   Valentin Kononen   Helsinki      23
3   Veijo Oinonen      Kuusankoski   22
4   Sami Karhu         Nurmes        20
5   Reima Peiponen     Joensuu       20
6   Aleksi Karhu       Nurmes        18
7   Jari Nuutinen      Juuka         17
8   Erkki Härkin       Nurmes        13
9   Juha Ruutala       Pielavesi     11
10  Ilkka Maksimainen  Pielavesi   

Miesten veteraanisarja     
1   Oiva Lampinen      Juuka         28
2   Kalevi Jokinen     Iisalmi       21.5
3   Reino Pussinen     Lieksa        20.5
4   Erkki Turunen      Lieksa        20
5   Seppo Suoknuuti    Kuusankoski   20
6   Jorma Juutilainen  Tampere       18.5
7   Santeri Kononen    Lieksa        17.5
8   Niilo Katalkin     Juuka         15.5
9   Mauri Taskinen     Helsinki      14
10  Niilo Onatsu       Siilinjärvi   11
11  Olavi Turunen      Lieksa        10.5
12  leo Järvinen       Kuusankoski    5.5

Nuoret 10v.
1   Niko Maksimainen   Pielavesi      6
2   Iida Kautto        Kuusankoski   -2
3   Aki Kautto         Kuusankoski   -9
4   Siina Maksimainen               -40

Nuoret 15v.
1   Ari-Pekka Karhu    Nurmes       -33
2   Samu Peiponen      Joensuu      -34

Naisten parikilpailu 
1   Juuan Kyykkäseura       
2   Kuusaan Latu        
3   Sekajoukkue (HSS/KSS)       
4   Lieksan Suojärveläiset      

Miesten joukkuekilpailu
1   Kuopion Kyykkäseura     
2   Helsingin Suojärveläisten seura     
3   Juuan Kyykkäseura 1.        
4   Juuan Kyykkäseura 2.
5   Nuemeksen Kyykkäseura
6   Kuusaan Latu

Perhehaaste-kilpailu    Nurmes 11.7.2004    Tulokset        
1   Sillanpää/Suoknuuti   Tuija Sillanpää, Seppo Suoknuuti    26
2   Peiposet 3.           Jaakko ja Pentti Peiponen           25.5
3   Konoset               Valeri ja Valentin Kononen          25.5
4   Oksmanit              Raili ja Väinö Oksman               25
5   Peiposet 1.           Marko ja Mika Peiponen              24
6   Kautot                Anu ja Ari Kautto                   22.5
7   Peiposet 3.           Keijo ja Reima Peiponen 
8   Räsäset               Mika ja Marko Räsänen   

    Kilpailuun saa osallistua samaan perheeseen/sukuun kuuluvat henkilöt.       
    Seurasidonnaisuutta ei ole.     
    Osanottomaksua ei ole.
    Nyt pelattiin karsintatuloksena ennakkoon ilmoitetun parinBomba-turnauksen tulos
    lisättynä ns. sarjatasoituksella. 
    Tasoitukset sarjoittain: MM=0, MA=3, MB,MV,NM=5, NA=8, NB=15, JUN15v=9
    Loppukilpailuun kelpuutettiin kuusi parasta. Pelattiin pareina tulosta sarjatasoitus puolitettuna.
    Ensi vuonna säännöt saattavat olla erilaiset!??!
    Siitä huolimatta tervetuloa.

Alkuun
IMATRAN IMPI 17.7.2004              
VUOKSENNISKAN URHEILUKENTTÄ

MM 
1   Ari Kautto          Kuusaan Latu    +27 (+26)
2   Veli-Pekka Juvonen  Imatra          +26 (+24)
3   Väinö Oksman        Hki Suojärvi    +25 (+27)
4   Veli-Pekka Ehoniemi Tampere         +24 (+25)
5   Erkki Nissinen      Kuopio          +23 (+24)
6   Pekka Tähtinen      Tampere         +23 (+26)
7   Esko Rautiainen     Kuopio          +22 (+28)
8   Anssi Valtonen      Kylmäkoski      +18 (+24)
9   Jukka Tanninen      Imatra          +23 
10  Pentti Peiponen     Kuopio          +21 
11  Antero Tuutti       Tampere         +14 

MA
1   Seppo Räsänen       Kuopio          +21
2   Matti Hautamäki     Varkaus         +20
3   Kimmo Kuikka        KSS Hki         +13

MB
1   Jussi Ahonen        Imatra          +20
2   Mikko Kuusio        Imatra          +17
3   Jarno Hyyryläinen   Imatra          +13
4   Pekka Nevalainen    KSS Hki         +13
5   Janne Matikainen    Imatra          +12
6   Kari Laitinen       Kuusaan Latu     +8
7   Raimo Saarainen     Karhu IF Ruotsi  +5
8   Jaakko Akkanen      Imatra           -2

MV
1   Kalle Paajaste      KSS Hki         +25.5
2   Markku Ahola        Kuusaan Latu    +25
3   Seppo Suoknuutti    Kuusaan Latu    +24
4   Pentti Karvonen     Porvoo          +22.5
5   Jorma Juutilainen   Tampere         +21.5
6   Olavi Silventoinen  Parikkala       +21
7   Mauri Taskinen      KSS Hki         +19
8   Reino Pussinen      Lieksa          +18.5
9   Antero Kitula       Porvoo          +18.5
10  Erkki Manninen      Imatra          +11.5
11  Tauno Räisänen      Karhu IF Ruotsi  +7.5
12  Pentti Vepsäläinen  Imatra           -3.5

NM
1   Riitta Juntunen     Juuka           +22
2   Anu Kautto          Kuusaan Latu    +20
3   Eila Metsola        Sauvo           +16

NA
1   Katja Talvirinne    Imatra          +18
2   Merja Laitinen      Kuusaan Latu    +17
3   Rauni Willman       Juuka           +16
4   Raili Oksman        Hki Suojärvi    +12
5   Marita Zimaldina    KSS Hki         +10

NB
1   Tuija Sillanpää     Kuusaan Latu     +5
2   Sari Melkko         Kuusaan Latu     +4
3   Laina Juvonen       Imatra           -3

Juniorit 10v.
1   Aki Kautto          Kuusaan Latu     -6
2   Ida Kautto          Kuusaan Latu    -14
3   Santeri Taskinen    KSS Hki         -17
4   Elina Melkko        Kuusaan Latu    -23
5   Anitra Taskinen     KSS Hki         -38

Juniorit yli 15v.
1   Anssi Laitinen      Kuusaan Latu     -3

Miehet joukkue 
1   Kuopio      
2   Tampere     
3   Imatra I        
4   KSS Hki     
5   Kuusaan Latu        
6   Imatra II       

Naiset pari
1   Juuka
2   Imatra
3   Kuusaan Latu I
4   Kuusaan Latu II

Alkuun
	
Valassin kyykkä, Pielavesi
Tulokset    24.7.2004     
                                               tulos
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä   1MM     27
2   Lehikoinen Ossi     Juuan Kyykkäs.  1MM     26
3   Peiponen Pentti     Kuopion Ks      1MM     26
4   Tähtinen Pekka      Tammer-Kyykkä   1MM     24
5   Peiponen Marko      Nurmeksen Ks    1MM     23
6   Päivinen Hannu      Juuan Kyykkäs.  1MM     22
7   Nissinen Erkki      Kuopion Ks      1MM     21
8   Peiponen Mika       Nurmeksen Ks    1MM     21
9   Rautiainen Esko     Kuopion Ks      1MM     20
10  Kautto Ari          Kuusaan Latu    1MM     19
11  Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä   1MM     16
12  Rajasuo Juha        Pielaveden Ks   1MM      2

1   Juntunen Seppo      Iis-Kar Kyykkä  2MA     23
2   Räsänen Seppo       Kuopion Ks      2MA     18
3   Peiponen Jaakko     Nurmeksen Ks    2MA     17
4   Joru Erkki          Iis-Kar Kyykkä  2MA     17
5   Nuutinen Janne      Pielaveden Ks   2MA     16
6   Pikkarainen Raimo   Varkauden Ks    2MA     16
7   Oinonen Ari         Lieksan Suoj    2MA     14
8   Koikkalainen Ari    Varkauden Ks    2MA     14
9   Niskanen Jyri       Pielaveden Ks   2MA     14
10  Pikkarainen Kalevi  Varkauden Ks    2MA     12
11  Halonen Unto        Juuan Kyykkäs.  2MA      9
12  Hautamäki Martti    Varkauden Ks    2MA      6

1   Miettinen Jari      Juuan Kyykkäs.  3MB     27
2   Nuutinen Vesa       Pielaveden Ks   3MB     22
3   Hämäläinen Erkki    Iis-Kar Kyykkä  3MB     19
4   Laitinen Kari       Kuusaan Latu    3MB     19
5   Oinonen Veijo       Kuusaan Latu    3MB     17
6   Nuutinen Jari       Juuan Kyykkäs.  3MB     17
7   Ruutala Jouko       Pielaveden Ks   3MB     16
8   Jyrkkärinne Mika    Siilin Kyykkä   3MB     14
9   Honkamäki Eero      Ruukin Kyykkä I.3MB     13
10  Jalassalo Jarno     Siilin Kyykkä   3MB     13
11  Ruutala Juha        Pielaveden Ks   3MB     12
12  Honkamäki Antti     Ruukin Kyykkä I.3MB     12
13  Nuutinen Jouni      Pielaveden Ks   3MB     10
14  Katalkin Niilo      Juuan Kyykkäs.  3MB      7
15  Maksimainen Ilkka   Pielaveden Ks   3MB      6
16  Harakka Jarmo       Nurmeksen Ks    3MB      6
17  Honkamäki Mauri     Ruukin Kyykkä I.3MB      5
18  Pääkkönen Keijo     Pielaveden Ks   3MB      3
19  Pietarila Anssi     Ruukin Kyykkä I.3MB      3
20  Tapio Yrjö          Ruukin Kyykkä I.3MB     -5

1   Lampinen Oiva       Juuan Kyykkäs.  4MV     29
2   Petjakko Herman     Salmin Kyykkä   4MV     25
3   Karhu Vilho         Oriveden Ks     4MV     24.5
4   Jokinen Kalevi      Iis-Kar Kyykkä  4MV     24.5
5   Pulkkinen Voitto    Tupla-O         4MV     22
6   Saastamoinen Olavi  Iis-Kar Kyykkä  4MV     22
7   Ahola Markku        Kuusaan Latu    4MV     21
8   Karhunen Juho       Salmin Kyykkä   4MV     20
9   Paananen Pauli      Keiteleen Ks    4MV     18
10  Juutilainen Jorma   Tammer-Kyykkä   4MV     14.5
11  Parkkinen Viljo     Tupla-O         4MV     12
12  Hakkarainen Erkki   Iis-Kar Kyykkä  4MV     11.5
13  Patronen Matti      Iis-Kar Kyykkä  4MV     11
14  Kuikka Väinö        Keiteleen Ks    4MV     6.5
15  Helppolainen Veikko Keiteleen Ks    4MV      2
16  Purkunen Pentti     Keiteleen Ks    4MV     -0.5

1   Laitinen Merja      Kuusaan Latu    5NA      9
2   Miettinen Aino      Juuan Kyykkäs.  5NA    -5
3   Nuutinen Päivi      Pielaveden Ks   5NA    -22
4   Saloranta Merja     Pielaveden Ks   5NA    -24
5   Pulkkinen Sari      Pielaveden Ks   5NA    -37
6   Hytönen Kati        Pielaveden Ks   5NA    -37
7   Nuutinen Mervi      Pielaveden Ks   5NA    -77
1   Laitinen Suvi       Kuusaan Latu    7JUN    -6
2   Maksimainen Niilo   Pielaveden Ks   7JUN   -21
3   Maksimainen Siina   Pielaveden Ks   7JUN   -30
4   Ruutala Mika        Pielaveden Ks   7JUN   -61
5   Nuutinen iita       Pielaveden Ks   7JUN   -68
6   Pulkkinen Topi      Pielaveden Ks   7JUN   -68
7   Ruutala Valtteri    Pielaveden Ks   7JUN   -79
8   Ruutala Riina       Pielaveden Ks   7JUN   -79

Naisten parikilpailu
1   Kuusaan Latu                
2   Pielaveden Karjalaiset
3   Sekajoukkue

Miesten joukkuekilpailu
1   Nurmeksen Kyykkäseura
2   Kuopion Kyykkäseura
3   Juuan Kyykkääseura 1.
4   Pielaveden Karjalaiset 1.
5   Tammer-Kyykkä
6   Kuusaan Latu 1
7   Iis-Kar Kyykkä 1
8   Juuan Kyykkääseura 2.

Alkuun

VIISIOTTELUN SM-KISAT Kuusankoski 7.8.2004

sij nimi                seura                   srj tulos   karsinta
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä           1MM  78      76
2   Rautiainen Joni     Kuopion Ks              1MM  76     *83* SE Ajankohtaista
3   Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä          1MM  74      76
4   Nissinen Erkki      Kuopion Ks              1MM  71.5    71.5
5   Varis Juha          Imatran Kyykkä          1MM  70.5    73.5
6   Tähtinen Pekka      Tammer-Kyykkä           1MM  69      74
7   Rautiainen Esko     Kuopion Ks              1MM  67.5    71.5
8   Valtonen Anssi      Kylmäkosken Kyykkä      1MM  66      73
9   Rautio Rauno        Sauvon Karjalaisseura   1MM  65      71.5
10  Kautto Ari          Kuusaan Latu            1MM  65      76.5
11  Oksman Väinö        Hels. Suoj.             1MM  71  
12  Juvonen Veli-Pekka  Imatran Kyykkä          1MM  70  
13  Peiponen Pentti     Kuopion Ks              1MM  69  
14  Kononen Valeri      Hels. Suoj.             1MM  68.5    
15  Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä           1MM  61  
16  Virtanen Mika       Raision Karjalaiset     1MM  44  

1   Pentikäinen Jari    Liedon Karj.            2MA  70  
2   Luoma Roger Raision Karjalaiset             2MA  68  
3   Kuikka Kimmo        Kss H.ki                2MA  66  
4   Hyvönen Juha        Raision Karjalaiset     2MA  66  
5   Peippo Eero         Liedon Karj.            2MA  59  
6   Haliseva Tapio      Liedon Karj.            2MA  57  
7   Parikka Kari        Kss H.ki                2MA  54  

1   Pitkänen Pekka      Raision Karjalaiset     3MB  65  
2   Haliseva Esa        Liedon Karj.            3MB  62  
3   Nenonen Markku      Kuusaan Latu            3MB  61  
4   Oinonen Veijo       Kuusaan Latu            3MB  60  
5   Laitinen Kari       Kuusaan Latu            3MB  53  
6   Kuusio Mikko        Imatran Kyykkä          3MB  49  
7   Väkiparta Erik      Porvoon Seudun Koiv.    3MB  38  

1   Ahola Markku        Kuusaan Latu            4MV  74  
2   Montonen Rainer     Porvoon Seudun Koiv.    4MV  73.5    
3   Petjakko Herman     Salmin Kyykkä           4MV  72  
4   Karhunen Juho       Salmin Kyykkä           4MV  72  
5   Paajaste Kalle      Kss H.ki                4MV  68.5    
6   Suoknuuti Seppo     Kuusaan Latu            4MV  68  
7   Ehoniemi Pentti     Kylmäkosken Kyykkä      4MV  66.5    
8   Salmi Aarre         Kuusaan Latu            4MV  61.5    
9   Haverinen Ossi      Raision Karjalaiset     4MV  61.5    
10  Pulkkinen Voitto    Tupla-O                 4MV  61  
11  Karvonen Pentti     Porvoon Seudun Koiv.    4MV  60.5    
12  Juutilainen Jorma   Tammer-Kyykkä           4MV  60.5    
13  Karhu Vilho         Oriveden Karjalaiset    4MV  59.5    
14  Parkkinen Viljo     Tupla-O                 4MV  56.5    
15  Manninen Erkki      Imatran Kyykkä          4MV  54.5    
16  Hirsso Sakari       Kss H.ki                4MV  54.5    
17  Toivokainen Oskari  Kss H.ki                4MV  50  
18  Taskinen Mauri      Kss H.ki                4MV  50  
19  Järvinen Leo        Kuusaan Latu            4MV  45.5    

1   Kautto Anu          Kuusaan Latu            5NM  63  
2   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäs.          5NM  60.5    
3   Kiviniemi Mirja     Sauvon Karjalaisseura   5NM  46.5    
4   Metsola Eila        Sauvon Karjalaisseura   5NM  43  

1   Talvirinne Katja    Imatran Kyykkä          6NA  56  
2   Laitinen Merja      Kuusaan Latu            6NA  52  
3   Oksman Raili        Hels. Suoj.             6NA  41  

1   Melkko Sari         Kuusaan Latu            7NB  33  
2   Nikkola Hilkka      Kss H.ki                7NB  26  
3   Sillanpää Tuija     Kuusaan Latu            7NB  7.5 

1   Rokka Leila         Sauvon Karjalaisseura   7NV  42  
2   Taskinen Esteri     Kss H.ki                7NV  36.5    

1   Rautio Petri        Sauvon Karjalaisseura   8JP  42  

1   Melkko Elina        Kuusaan Latu            8JT -13 
                    
Miesveteraanien parikilpailu 
1   Salmin Kyykkä           Karhunen Juho, Petjakko Herman          
2   Kuusaan Latu 1.         Ahola Markku, Suoknuuti Seppo           
3   Tammer-Kyykkä           Juutilainen Jorma, Viitaluoto Kalevi            
4   Imatran Kyykkä          Manninen Erkki, Vepsäläinen Pentti          
5   Porvoon S. Koivistol.   Kitula Antero, Karvonen Pentti          
6   Kuusaan Latu 2.         Järvinen Leo, Salmi Aarre   		

Alkuun

Henkilökohtainen SM-Kyykkä Tampere 14.8.2004

MM  Nimi                Seura                 Tulos  Loppuk. u. 2.u.
1   Rautiainen Joni     Kuopion Ks            26     28      24  24
2   Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä        25     28      24  ---
3   Nissinen Erkki      Kuopion Ks            24     27      25  
4   Rautio Rauno        Sauvon Karj.          25     27      23  
5   Juvonen Veli-Pekka  Imatran Kyykkä        27     26      
6   Peiponen Mika       Nurmeksen Ks          24     25      
7   Kononen Valeri      Hels. Suoj.           24     24      
8   Oksman Väinö        Hels. Suoj.           23     23      
9   Peiponen Marko      Nurmeksen Ks          26     23      
10  Lehikoinen Ossi     Juuan Kyykkäs.        25     21      
11  Vedenpää Juha       Kylmäkos.Kyykkä       23          
12  Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä         23          
13  Tähtinen Pekka      Tammer-Kyykkä         22          
14  Rautiainen Esko     Kuopion Ks            21          
15  Valtonen Anssi      Kylmäkos.Kyykkä       21          
16  Rupponen Kauko      Kylmäkos.Kyykkä       20          
17  Kiviniemi Erkki     Sauvon Karj.          19          
18  Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä         18          
19  Kautto Ari          Kuusaan Latu          14          

MV  Nimi                Seura           Ihy.    Tulos
1   Petjakko Herman     Salmin Kyykkä    6   31          
2   Karhu Vilho         Oriveden Karjal  5,5 29,5            
3   Ehoniemi Pentti     Kylmäkos.Kyykkä  9   29          
4   Kopponen Paavo      Turun Uusi Karj. 8,5 27,5            
5   Kilkkinen Heikki    Tammer-Kyykkä    11  27          
6   Paajaste Kalle      Kss H.ki         4,5 26,5            
7   Haverinen Ossi      Raision Karj.    3,5 25,5            
8   Telkkinen Erno      Turun Uusi Karj. 7   24          
9   Ahola Markku        Kuusaan Latu     5   24          
10  Karvonen Pentti     Porvoon S Koiv.  6,5 23,5            
11  Karhunen Juho       Salmin Kyykkä    6   23          
12  Suoknuuti Seppo     Kuusaan Latu     4   23          
13  Kajarinne Arvo      Oriveden Karjal  4,5 20,5            
14  Juutilainen Jorma   Tammer-Kyykkä    5,5 18,5            
15  Järvinen Leo        Kuusaan Latu     2,5 16,5            
16  Toivokainen Oskari  Kss H.ki         7   15          
17  Taskinen Mauri      Kss H:ki         2   15          
18  Roslund Paavo       Tammer-Kyykkä    4,5 14,5            
19  Hirsso Sakari       Kss H.ki         0,5 14,5            
20  Rosnell Altti       Nakkilan Karjal  2   14          
21  Viitaluoto Kalevi   Tammer-Kyykkä    8   14          
22  Rahikainen Paavo    Kss H.ki         8   10          

MA
1   Nissinen Tuomo      Tammer-Kyykkä        28          
2   Laukkarinen Pertti  Tupla-O              26          
3   Räsänen Mika        Hels. Suoj.          24          
4   Kitula Antero       Porvoon S Koiv.      23          
5   Kuikka Kimmo        Kss H.ki             22          
6   Mikkonen Juha       Tammer-Kyykkä        21          
7   Kivistö Tero        Kylmäkos.Kyykkä      21          
8   Luoma Roger         Raision Karj.        20          
9   Laitinen Kari       Tupla-O              20          
10  Hyvönen Juha        Raision Karj.        19          
11  Vepsä Jouko         Nakkilan Karjal      19          
12  Montonen Rainer     Porvoon S Koiv.      19          
13  Orava Hannu         Liedon Karj.         18          
14  Mikkonen Kari       Tammer-Kyykkä        18          
15  Kinnunen Jorma      Tupla-O              17          
16  Haliseva Tapio      Liedon Karj.         17          
17  Ruohonen Mikko      Raision Karj.        17          
18  Pentikäinen Jari    Liedon Karj.         12          
19  Parikka Kari        Kss H.ki              8           

MB                                                uusinta
1   Pitkänen Pekka      Raision Karj.        22          
2   Harju Pentti        Kauhavan Karj.       21    20      
3   Siikanen Heikki     Turun Uusi Karj.     21    19      
4   Mikkonen Pekka      Ruoveden Karjal.     21    10      
5   Laitinen Kari       Kuusaan Latu         20          
6   Haliseva Esa        Liedon Karj.         19          
7   Jutila Markku       Oriveden Karjal      19          
8   Väkiparta Erik      Porvoon S Koiv.      19          
9   Oinonen Veijo       Kuusaan Latu         17          
10  Saarinen Markku     Liedon Karj.         17          
11  Kottonen Pentti     Raision Karj.        16          
12  Jokela Jaakko       Turun Uusi Karj.     16          
13  Kangas Jukka        Kauhavan Karj.       15          
14  Pellikka Taisto     Kuusaan Latu         15          
15  Hyvönen Markku      Liedon Karj.         12          
16  Raudasoja Pentti    Tammer-Kyykkä        11          
17  Iivarinen Seppo     Porvoon S Koiv.      11          
18  Kujanpää Tommi      Tupla-O               5           

JUNP
1   Hämäläinen Oskari   Kss H.ki             14  16      
2   Rautio Petri        Sauvon Karj.         14  13      

JUNT
1   Melkko Elina        Kuusaan Latu        -26         

NM
1   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäs.       24          
2   Kiviniemi Mirja     Sauvon Karj.         21          
3   Kautto Anu          Kuusaan Latu         14          
4   Metsola Eila        Sauvon Karj.         13          

NV
1   Rokka Leila         Sauvon Karj.     4    18          
2   Oksman Raili        Hels. Suoj.      1,5  10,5            
3   Nikkola Hilkka      Kss H.ki         5    10          
4   Kilkkinen Hilja     Tammer-Kyykkä    9,5 -33,5           
5   Kankainen Leena     Oriveden Karjal  2,5 -40         

NA
1   Talvirinne Katja    Imatran Kyykkä       20          
2   Laitinen Merja      Kuusaan Latu         14          
3   Aalto Reija         Kylmäkos.Kyykkä       9   10      
4   Rautio Tarja        Sauvon Karj.          9   -4      
5   Zimaldina Marita    Kss H.ki              7           

NB
1   Sillanpää Tuija     Kuusaan Latu         11          
2   Melkko Sari         Kuusaan Latu          9           
3   Mikkonen Tarja      Ruoveden Karjal.      1    	 	

Alkuun

Elokyykkä - Varkaus - 21.8.2004

#   Nimi                Seura            tulos
MM - sarja
1.  Nissinen Erkki      Kuopion Ks       +25
2.  Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä    +24
    Kautto Ari          Kuusaan Latu     +24
4.  Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä   +23
5.  Peiponen Pentti     Kuopion Ks       +22
    Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä    +22
7.  Pöllänen Marko      Varkauden Ks     +20
8.  Varis Juha          Imatran Kyykkä   +18
9.  Kiviniemi Erkki     Sauvon Karj.     + 1

MA - sarja
1.  Juntunen Seppo      Iis-Kar Kyykkä   +25
2.  Mikkonen Kari       Tammer-Kyykkä    +23
3.  Laukkarinen Pertti  Tupla-O          +20
    Räsänen Seppo       Kuopion Ks       +20
5.  Hotokka Eero        Mikkelin Karj.   +19
6.  Pikkarainen Raimo   Varkauden Ks     +18
7.  Oinonen Ari         Lieksan Suoj.    +17
8.  Pikkarainen Kalevi  Varkauden Ks     +16
9.  Joru Erkki          Iis-Kar Kyykkä   +14
    Koikkalainen Ari    Varkauden Ks     +14
    Taskinen Mauri      Kss H:ki         +14
12. Kinnunen Jorma      Tupla-O          +13
13. Lipsanen Tapani     Savonlinnan Karj +11
14. Hautamäki Martti    Varkauden Ks     + 8
15. Laitinen Kari       Tupla-O          + 2

MB - sarja
1.  Kärhä Petri         Varkauden Ks     +21
2.  Laitinen Kari       Kuusaan Latu     +20
3.  Roudasoja Pentti    Tammer-Kyykkä    +17
4.  Mustonen Olavi      Savonlinnan Karj +10
5.  Kuusio Mikko        Imatran Kyykkä   +10
6.  Jalassalo Jarmo     Siilin Kyykkä    + 3
7.  Kujanpää Tommi      Tupla - O        + 2

MV - sarja
1.  Ahola Markku        Kuusaan Latu     +25
2.  Hotokka Keijo       Mikkelin Karj.   +25
3.  Suoknuuti Seppo     Kuusaan Latu     +22
4.  Kilkkinen Heikki    Tammer-Kyykkä    +21
5.  Saastamoinen Olavi  Iis-Kar Kyykkä   +21
6.  Silventoinen Olavi  Parikkalan Ks.   +20
7.  Jokinen Kalevi      Iis-Kar Kyykkä   +16,5
8.  Hämäläinen Erkki    Iis-Kar Kyykkä   +13,5
9.  Pulkkinen Voitto    Tupla-O          +11
10. Lötjönen Eino       Parikkalan Ks    +10,5
    Juutilainen Jorma   Tammer-Kyykkä    +10,5
12. Manninen Erkki      Imatran Kyykkä   + 7,5
13. Huumonen Armas      Varkauden Ks     + 3,5
14. Viitaluoto Kalevi   Tammer-Kyykkä    + 2

NM - sarja
1.  Juntunen Riitta     Juuan Ks         +14
2.  Talvirinne Katja    Imatran Kyykkä   +11
3.  Kautto Anu          Kuusaan Latu     + 8
4.  Kiviniemi Mirja     Sauvon Karj.     + 5
5.  Laitinen Merja      Kuusaan Latu     + 3
6.  Willman Rauni       Juuan Ks         - 6
7.  Taskinen Ester      Kss H:ki         - 8
8.  Sillanpää Tuija     Kuusaan Latu     -21

Miesten joukkuekilpailu
1.  Kuusaan Latu		
2.  Iis-Kar Kyykkä   
3.  Varkauden Kyykkäseura
4.  Tammer-Kyykkä

Naisten parilohko
1.  Juuan Ks
2.  Kuusaan Latu I
3.  Kuusaan Latu II

Alkuun

Santun Seiska 2004 - Kuopio - 28.8.2004

#   Nimi                Seura              sarja   tulos
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä      1MM     160.0
2   Rautiainen Esko     Kuopion Ks         1MM     158.5
3   Rautiainen Joni     Kuopion Ks         1MM     155.0
4   Peiponen Pentti     Kuopion Ks         1MM     154.5
5   Peiponen Marko      Nurmeksen Ks       1MM     154.0
6   Kononen Valeri      Hels. Suoj.        1MM     153.0
7   Rautio Rauno        Sauvon Karj.       1MM     152.0
8   Peiponen Mika       Nurmeksen Ks       1MM     150.0
9   Varis Juha          Imatran Kyykkä     1MM     148.0
10  Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä     1MM     146.0
11  Nissinen Erkki      Kuopion Ks         1MM     145.0
12  Oksman Väinö        Hels. Suoj.        1MM     144.0
13  Kautto Ari          Kuusaan Latu       1MM     136.0
14  Lehikoinen Ossi     Juuan Kyykkäs.     1MM     136.0
15  Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä      1MM     132.0
16  Valtonen Anssi      Kylmäkos.Kyykkä    1MM     130.0
17  Pöllänen Marko      Varkauden Ks       1MM     123.0

1   Miettinen Pentti    Juuan Kyykkäs.     2MA     133.0
2   Räsänen Mika        Hels. Suoj.        2MA     132.0
3   Nissinen Tuomo      Tammer-Kyykkä      2MA     131.0
4   Oinonen Ari         Lieksan Suoj       2MA     131.0
5   Pikkarainen Raimo   Varkauden Ks       2MA     126.0
6   Kivistö Tero        Kylmäkos.Kyykkä    2MA     126.0
7   Räsänen Seppo       Kuopion Ks         2MA     123.0
8   Peiponen Jaakko     Nurmeksen Ks       2MA     123.0
9   Laitinen Kari       Tupla-O            2MA     120.0
10  Kuikka Kimmo        Kss H.ki           2MA     117.0
11  Halonen Unto        Juuan Kyykkäs.     2MA     117.0
12  Lipsanen Tapani     Savonlinnan Karj   2MA     114.5
13  Koikkalainen Ari    Varkauden Ks       2MA     108.0
14  Kinnunen Jorma      Tupla-O            2MA     105.0
15  Parikka Kari        Kss H.ki           2MA     104.0

1   Kärhä Petri         Varkauden Ks       3MB     143.0
2   Kononen Raimo       Hels. Suoj.        3MB     115.0
3   Katalkin Niilo      Juuan Kyykkäs.     3MB     114.0
4   Karhu Aleksi        Nurmeksen Ks       3MB     114.0
5   Honkamäki Antti     Ruukin Kyykkä Isku 3MB     107.0
6   Honkamäki Eero      Ruukin Kyykkä Isku 3MB     100.0
7   Honkamäki Mauri     Ruukin Kyykkä Isku 3MB      97.0
8   Laitinen Kari       Kuusaan Latu       3MB      95.5
9   Virtanen Jarkko     Ruukin Kyykkä Isku 3MB      91.0
10  Kujanpää Tommi      Tupla-O            3MB      87.0
11  Mustonen Olavi      Savonlinnan Karj   3MB      76.0
12  Lehto Ville         Ruukin Kyykkä Isku 3MB      75.0
13  Pietarila Anssi     Ruukin Kyykkä Isku 3MB      41.0

1   Tanskanen Viljo     Juuan Kyykkäs.     4MV     143.5
2   Karvonen Pentti     Porvoon S Koiv.    4MV     137.5
3   Paajaste Kalle      Kss H.ki           4MV     134.5
4   Pulkkinen Voitto    Tupla-O            4MV     127.0
5   Ahola Markku        Kuusaan Latu       4MV     125.0
6   Lampinen Oiva       Juuan Kyykkäs.     4MV     123.5
7   Taskinen Mauri      Kss H:ki           4MV     116.0
8   Onatsu Niilo        Siilin Kyykkä      4MV     102.0
9   Rahikainen Paavo    Kss H.ki           4MV      52.0

1   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäs.     5NM     138.0
2   Kautto Anu          Kuusaan Latu       5NM     111.0

1   Talvirinne Katja    Imatran Kyykkä     6NA     106.0
2   Aalto Reija         Kylmäkos.Kyykkä    6NA     104.0
3   Willman Rauni       Juuan Kyykkäs.     6NA     102.0
4   Laitinen Merja      Kuusaan Latu       6NA      97.5
5   Rautio Tarja        Sauvon Karj.       6NA      91.0

1   Melkko Sari         Kuusaan Latu       7NB      57.0
2   Rajala Kirsi        Kuusaan Latu       7NB      27.0

1   Oksman Raili        Hels. Suoj.        7NV     100.0
2   Rokka Leila         Sauvon Karj.       7NV      91.5

1   Melkko Elina        Kuusaan Latu       8JT     -35.0

Alkuun

Vitospari 29.8.2004 Tulokset

Sij.Nimi                Seura               sarja tulos
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä       1MM   80
2   Kononen Valeri      Hels. Suoj.         1MM   71.5
3   Kautto Ari          Kuusaan Latu        1MM   71
4   Peiponen Pentti     Kuopion Ks          1MM   70
5   Rautio Rauno        Sauvon Karj.        1MM   69
6   Peiponen Marko      Nurmeksen Ks        1MM   68
7   Nissinen Erkki      Kuopion Ks          1MM   63.5
8   Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä       1MM   62
9   Oksman Väinö        Hels. Suoj.         1MM   62
10  Pöllänen Marko      Varkauden Ks        1MM   61
11  Valtonen Anssi      Kylmäkos.Kyykkä     1MM   58

1   Räsänen Mika        Hels. Suoj.         2MA   68
2   Kivistö Tero        Kylmäkos.Kyykkä     2MA   65
3   Nissinen Tuomo      Tammer-Kyykkä       2MA   65
4   Koikkalainen Ari    Varkauden Ks        2MA   64
5   Räsänen Seppo       Kuopion Ks          2MA   62
6   Juntunen Seppo      Iis-Kar Kyykkä      2MA   61
7   Pikkarainen Raimo   Varkauden Ks        2MA   60
8   Kuikka Kimmo        Kss H.ki            2MA   57
9   Parikka Kari        Kss H.ki            2MA   56
10  Kinnunen Jorma      Tupla-O             2MA   53
11  Laitinen Kari       Tupla-O             2MA   46
12  Kononen Raimo       Hels. Suoj.         2MA   17

1   Kärhä Petri         Varkauden Ks        3MB   66
2   Karhu Aleksi        Nurmeksen Ks        3MB   51
3   Hämäläinen Erkki    Iis-Kar Kyykkä      3MB   50.5
4   Laitinen Kari       Kuusaan Latu        3MB   49
5   Kujanpää Tommi      Tupla-O             3MB   49
6   Honkamäki Antti     Ruukin Kyykkä Isku  3MB   45
7   Honkamäki Mauri     Ruukin Kyykkä Isku  3MB   42
8   Lehto Ville         Ruukin Kyykkä Isku  3MB   42
9   Jalassalo Jarmo     Siilin Kyykkä       3MB   39.5

1   Taskinen Mauri      Kss H:ki            4MV   64
2   Karvonen Pentti     Porvoon S Koiv.     4MV   63.5
3   Paajaste Kalle      Kss H.ki            4MV   52.5
4   Onatsu Niilo        Siilin Kyykkä       4MV   45
5   Jokinen Kalevi      Iis-Kar Kyykkä      4MV   43.5
6   Rahikainen Paavo    Kss H.ki            4MV   35

1   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäs.      5NM   68
2   Kautto Anu          Kuusaan Latu        5NM   51

1   Aalto Reija         Kylmäkos.Kyykkä     6NA   42.5
2   Laitinen Merja      Kuusaan Latu        6NA   32.5
3   Rautio Tarja        Sauvon Karj.        6NA   29.5

1   Rajala Kirsi        Kuusaan Latu        7NB   30
2   Melkko Sari         Kuusaan Latu        7NB   13

1   Oksman Raili        Hels. Suoj.         7NV   51
2   Rokka Leila         Sauvon Karj.        7NV   43

1   Melkko Elina        Kuusaan Latu        8JT  -30                
                
Vitosparikilpailu
1   Helsingin Suojärveläisten seura,  Väinö Oksman, Valeri Kononen        
2   Kuopion Kyykkäseura,              Erkki Nissinen, Pentti Peiponen        
3   Tammer-Kyykkä,                    Antero Tuutti, Tuomo Nissinen       
4   Varkauden Kyykkäseura,            Ari Koikkalainen, Petri Kärhä		

Alkuun
Savonlinna 5.9.2004		Kyykkätulokset		

MM-sarja                               tulos uusinta
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä    25  27
2   Kautto Ari          Kuusaan Latu     25  19
3   Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä   24  
4   Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä    23  
5   Nissinen Erkki      Kuopion Ks       23  
6   Oksman Väinö        HSS              22  
7   Peiponen Pentti     Kuopion Ks       22  
8   Peiponen Marko      Nurmeksen Ks     20  
9   Varis Juha          Imatran Kyykkä   15  
    Virtanen Mika       Raision Karj.    -   

MA-sarja
1   Luoma Rogeer        Raision Karj.    24  
2   Lipsanen Tapani     Savonlinnan Karj 19
3   Hyvönen Juha        Raision Karj.    19
4   Räsänen Seppo       Kuopion Ks       19
5   Hotokka Eero        Mikkeli          19 
6   Pikkarainen Kalevi  Varkauden Ks     17
7   Koikkalainen Ari    Varkauden Ks     16
8   Hautamäki Martti    Varkauden Ks     14

MB-sarja
1   Kuusio Mikko        Imatran Kyykkä   18
2   Laitinen Kari       Kuusaan Latu     15
3   Kottonen Pentti     Raision Karj.    13
4   Mustonen Olavi      Savonlinnan Karj 12
5   Pyykkö Sami         Imatran Kyykkä   12
6   Matikainen Janne    Imatran Kyykkä    0

MV-sarja
1   Karvonen Pentti     Porvoo           26.5
2   Ahola Markku        Kuusaan Latu     25
3   Hotokka Keijo       Mikkeli          25
4   Lötjönen Eino       Parikkala        22.5
5   Kilkkinen Heikki    Tammer-Kyykkä    22
6   Viitaluoto Kalevi   Tammer-Kyykkä    20
7   Suoknuuti Seppo     Kuusaan Latu     20
8   Taskinen Mauri      KSS H:ki         15
9   Silventoinen Olavi  Parikkala        13
10  Juutilainen Jorma   Tammer-Kyykkä     7.5

NM-sarja
1   Juntunen Riitta     Juuan Ks         20
2   Hotokka Sisko       Mikkeli          18
3   Kautto Anu          Kuusaan Latu     15

NA-sarja
1   Talvirinne Katja    Imatran Kyykkä   17
2   Willman Rauni       Juuan Ks         13
3   Laitinen Merja      Kuusaan Latu      8
4   Oksman Raili        HSS               7
5   Sillanpää Tuija     Kuusaan Latu     -7

Juniorit
1   Kautto Aki          Kuusaan Latu     -4
2   Kautto Ida          Kuusaan Latu    -15

Naisten parikilpailu
1   Juuan Kyykkäseura
2   Kuusaan Latu 1      
3   Kuusaan Latu 2      

Miesten joukkuekilpailu
1   Kuusaan Latu 1
2   Tammer-Kyykkä 1
3   Imatran Kyykkä 1
4   Raision Karjalaiset 1
5   Kuopion Kyykkäseura 1

Alkuun

UKK-kilpailu Tampereella 11.9.2004

Kisat käytiin aurinkoisessa säässä. Paikalla 6 joukkuetta. Pelattiin
sarjamuotoisena kaikki kaikkia vastaan yhteisellä sopimuksella odottelun
vähentämiseksi.

1. Tammer-Kyykkä II         9/+30
2. Tammer-Kyykkä I          9/+26
3. Sauvon Karjalaiset       6/+25
4. Kylmäkosken Kyykkä       3/-13
5. Liedon Karjalaiset       3/-35
6. Helsingin Suojärveläiset 0/-33

Tampere II: Kari Mikkonen, Pekka Tähtinen, Pentti Raudasoja, Jorma Juutilainen
Tampere I:  V-P Ehoniemi, Tuomo Nissinen, Antero Tuutti, Juha Mikkonen
Sauvo:      Rauno Rautio, Petri Rautio, Erkki Kiviniemi, Pertti Bogdanoff

Alkuun
Markkinakyykkä, Ruokolahti, 9.10.2004 kyykkätulokset

MM-Sarja
1.  Valeri Kononen      HSS            +27
2.  Väinö Oksman        HSS            +26
3.  Antero Tuutti       Tammerkyykkä   +24
4.  Esko Rautiainen     Kuopion KS     +24
5.  Ari Kautto          Kuusaan Latu   +24
6.  Erkki Nissinen      Kuopion KS     +22
7.  Jukka Tanninen      Imatran Kyykkä +22
8.  Pentti Peiponen     Kuopion KS     +20
9.  Marko Peiponen      Nurmeksen KS   +19

MA-Sarja
1.  Raimo Peiponen      Joensuun KS    +22
2.  Tapani Lipsanen     Savonlinna     +18
3.  Eero Hotokka        Mikkeli        +17
4.  Raimo Säppi         HSS            +17
5.  Rauli Peiponen      Joensuun KS    +16
6.  Jaakko Peiponen     Nurmeksen KS   +11
7.  Ari Oinonen         Lieksan KS      +6

MB-Sarja
1.  Pertti Härkönen     Joensuun KS    +17
2.  Jussi Ahonen        Imatran Kyykkä +16
3.  Kari Laitinen       Kuusaan Latu   +13
4.  Raimo Kononen       HSS             +8
5.  Reima Peiponen      Joensuun KS     +7
6.  Olavi Mustonen      Savonlinna      +6
7.  Mikko Kuusio        Imatran Kyykkä  +5
8.  Pekka Nevalainen    KSS             +5
9.  Heikki Peiponen     Joensuun KS     -1
10. Jaakko Akkanen      Imatran Kyykkä  -5

MV-Sarja
1.  Keijo Hotokka        Mikkeli         +23   +3   +26
2.  Seppo Suoknuuti      Kuusaan Latu    +18   +4   +22
3.  Pentti Karvonen      Porvoon S. K.   +15   +6.5 +21.5
4.  Mauri Taskinen       KSS             +19   +2   +21
5.  Jorma Juutilainen    Tammerkyykkä    +13   +5.5 +18.5
6.  Kalle Paajaste       KSS             +14   +4.5 +18.5
7.  Keijo Peiponen       Joensuun KS     +16   +2   +18
8.  Paavo Roslund        Tammerkyykkä    +12   +4.5 +16.5
9.  Heimo Hotokka        Mikkeli          +8   +4   +12

NM-Sarja
1.  Anu Kautto           Kuusaan Latu   +19
2.  Eila Metsola         Sauvo          +19
3.  Riitta Juntunen      Juuka          +19
4.  Mirja Kiviniemi      Sauvo          +17

NA-Sarja
1.  Marita Zimaldina     KSS            +21
2.  Katja Talvirinne     Imatran Kyykkä +18
3.  Rauni Willman        Juuka          +17
4.  Merja Laitinen       Kuusaan Latu   +17
5.  Raili Oksman         HSS            +17

NB-Sarja
1.  Laina Juvonen        Imatran Kyykkä +10
2.  Sari Melkko          Kuusaan Latu   +10
3.  Tuija Sillanpää      Kuusaan Latu    -8

JUN-sarja
1.  Iida Kautto          Kuusaan Latu   +10
2.  Aki Kautto           Kuusaan Latu    +9
3.  Jouni Juvonen        Imatran Kyykkä -25
4.  Jenna Juvonen        Imatran Kyykkä -34
5.  Janne Juvonen        Imatran Kyykkä -72

Miesten parikilpailu, 12 paria
1. Imatran Kyykkä (Jukka Tanninen, Mikko Kuusio)
2. Kuusaan Latu   (Ari Kautto, Seppo Suoknuuti)
3. HSS            (Valeri Kononen, Väinö Oksman)
4. KSS            (Mauri Taskinen, Kalle Paajaste)

Naisten parikilpailu, 6 paria
1. Juuka
2. Sauvo
3. Kuusaa I
4. Kuusaa II

Alkuun
	
Laukaan turnaus 25.9.2004

Tulokset       

Naisten mestaruussarja
1   Hotokka Sisko       Mikkeli         17
2   Anu Kautto          Kuusankoski     15

Miesten mestaruussarja
1   Kautto Ari          Kuusankoski     26
2   Marko Pöllänen      Varkaus         25
3   Kotilainen Erkki    Tupla-O         17

Naisten A-sarja   
1   Laitinen Merja      Kuusankoski     14
2   Tuija Sillanpää     Kuusankoski    -21

Miesten A-sarja
1   Kinnunen Jorma      Tupla-O         19
2   Laukkarinen Pertti  Tupla-O         19
3   Ari Koikkalainen    Varkaus         18
4   Pikkarainen Raimo   Varkaus         16
5   Juntunen Seppo      Iis-Kar Kyykkä  16
6   Hautamäki Martti    Varkaus          9
7   Hotokka Eero        Mikkeli          7
8   laitinen Kari       Tupla-O          k

Miesten B-sarja
1   Harju Pentti        Kauhava         23
2   Valkonen Jarkko     Tupla-O         18
3   Pelkonen Martti     Kauhava         18
4   Laitinen Kari       Kuusankoski     13
5   Kujanpää Tommi      Tupla-O         12
6   Kangas Jukka        Kauhava          7

Miesten veteraanisarja
1   Karioja Veikko      Äänekoski       23
2   Pulkkinen Voitto    Tupla-O         22
3   Suoknuuti Seppo     Kuusankoski     21
4   Juutilainen Jorm    Tampere         20.5
5   Hämäläinen Erkki    Iis-Kar Kyykkä  19.5
6   Karvonen Pentti     Porvoo          17.5
7   Hotokka Keijo       Mikkeli         17
8   Saastamoinen Keijo  Iis-Kar Kyykkä  16
9   Jokinen Kalevi      Iis-Kar Kyykkä  12.5
10  Parkkinen Viljo     Tupla-O          9

Miesten joukkuekilpailu
1   Tupla-O, Laukaa     
2   Kuusaan Latu        
3   Varkauden Kyykkäseura
4   Iis-Kar Kyykkä
5   Kauhavan Karjalaiset

Alkuun

Etusivulle
Muokattu: Tuesday, 22-Jul-2014 09:40:04 EEST