Suomen Kyykkäliitto
Kilpailukalenteri Yhteystiedot Dokumentit Ennätykset Säännöt Ajankohtaista
Kilpailutuloksia Jäsenseurat Pelaajarekisteri Historia Linkit Kyykkäkuvia
-

Kilpailutuloksia 2003


2009 2008 2007 2006 2005 2004
Maaottelu ja CUP tilanne
  • Maaotteluvalinta 2003
  • Henkilökohtainen CUP
  • Joukkue/pari-CUP
Piirinmestaruuskisat Tulokset


Suomen Kyykkäliiton valtakunnalliset turnaukset

  • SM-Hallikisat Kuopio 4.1.2003 Tulokset
  • Boris Karppelan kisa Helsinki 4.5.2003 *CUP* Tulokset
  • Turku Hukin ja Ykin kisa 10.5.2003 Tulokset
  • Sauvo Raunon Malja 10.5.2003 Tulokset
  • Sulo Juvosen muistokilpailu, Imatra 17.5.2003 Tulokset
  • Kuusankoski 18.5.2003 Tulokset
  • Väinön kyykkä, Äänekoski 24.5.2003 Tulokset
  • SM Esikisat, Kuopio 7.6.2003 Tulokset
  • Porvoon mitalla, Porvoo 8.6.2003 *CUP* Tulokset
  • SM-paripelit, Laukaa 14.6.2003 Tulokset
  • SM-joukkuepeli, Laukaa 14.6.2003 Tulokset
  • Nääs-kyykkä, Tampere 28.6.2003 *CUP* Tulokset
  • Reino Puoskarin muistokyykkä, Juuka 5.7.2003 *CUP* Tulokset
  • Bomba-turnaus, Nurmes 6.7.2003 Tulokset
  • Imatran Impi, Imatra 12.7.2003 *CUP* Tulokset
  • Valassi 19.7.2003 Tulokset
  • Lieto 29.6.2003 Tulokset
  • Lahti 26.7.2003 *CUP* Tulokset
  • SM-viisiottelu Joensuu 2.8.2003 Tulokset
  • SM-henkilökohtainen Äänekoski 9.8.2003 Tulokset
  • Varkaus Elokisa 16.8.2003 Tulokset
  • Konosten kisa 17.8.2003
  • Santun Seiska Grand Prix Kuopio 23.8.2003 Tulokset
  • Vitospari Kuopio 24.8.2003 Tulokset
  • UKK-kilpailu 6.9.2003 Tulokset
  • Savonlinna 7.9.2003 Tulokset
  • Laukaa 20.9.2003 *CUP* Tulokset
  • Ruokolahti Markkinakyykkä 11.10.2003 Tulokset

Karjalaisseurojen Kuopion Piiri

Piirinmestaruuskilpailut Pielavedellä 19.7.2003

TULOKSET

Miesten mestaruussarja      

1  Nissinen Erkki        Kuopion Ks       23    
2  Peiponen Pentti       Kuopion Ks       21    
3  Pikkarainen Raimo     Varkauden Ks     19    
4  Nuutinen Janne        Pielaveden Ks    18    
5  Pöllänen Marko        Varkauden Ks     13    

Miesten A-sarja      

1  Vilhunen Juha         Kuopion Ks       20    
2  Joru Erkki            Iis-Kar Kyykkä   18    
3  Vinikainen Juha       Pielaveden Ks    17    
4  Koikkalainen Ari      Varkauden Ks     16    
5  Räsänen Seppo         Kuopion Ks       13    
6  Ruutala Jouko         Pielaveden Ks    13    
7  Pikkarainen Kalevi    Varkauden Ks     11    

Miesten B-sarja      

1  Rajasuo Juha          Pielaveden Ks    24    
2  Nuutinen Vesa         Pielaveden Ks    21    
3  Niskanen Jyri         Pielaveden Ks    20    
4  Nuutinen Jouni        Pielaveden Ks    12    
5  Saastamoinen Olavi    Iis-Kar Kyykkä   11    
6  Turunen Kauko         Siilin Kyykkä    11    
7  Nousiainen Marko      Kuopion Ks        8    
8  Ruutala Juha          Pielaveden Ks     7    
9  Maksimainen Ilkka     Pielaveden Ks     5    

Miesten veteraanisarja 

1  Juntunen Seppo        Iis-Kar Kyykkä   21   
2  Hämäläinen Erkki      Iis-Kar Kyykkä   20   
3  Jokinen Kalevi        Iis-Kar Kyykkä   19   
4  Patronen Matti        Iis-Kar Kyykkä    9,5    
5  Purkunen Pentti       Keitele           2,5    

Juniorit      

1  Ruutala Kristian  Pielaveden Ks  -44    

Miesten joukkuekilpailu      

1  Pielaveden Karjalaiset 1.     
2  Kuopion Kyykkäseura 1     
3  Varkauden Kyykkäseura 1.     
4  Iis-Kar Kyykkäseura    
5  Pielaveden Karjalaiset 2.

Etelä-Karjalan piiri

10.8.2003 piirinmestaruuskilpailut

MM-sarja      

1  Juvonen Veli-Pekka    Imatran Kyykkä    25    
2  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä    24    

MA-sarja       

1  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä    21    
2  Akkanen Jaakko        Imatran Kyykkä    11    

Vet       

1  Silventoinen Olavi    Parikkalan Kyykkä 23,5    
2  Lötjönen Eino         Parikkalan Kyykkä 20    
3  Vepsäläinen Pentti    Imatran Kyykkä     5    

Viisiottelu       

MM-sarja       

1  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä    71    
2  Juvonen Veli-Pekka    Imatran Kyykkä    68,5    

MA-sarja       

1  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä    68    
2  Akkanen Jaakko        Imatran Kyykkä    20    

Vet       

1  Silventoinen Olavi    Parikkalan Kyykkä 55,5    
2  Lötjönen Eino         Parikkalan Kyykkä 54    
3  Vepsäläinen Pentti    Imatran Kyykkä    28

KYYKÄN KESKI-SUOMEN PIIRIN MESTARUUSKILPAILU


LAUKAASSA 17.08. 2003

TULOKSET:

MA-SARJA:                 

1.  Kinnunen Jorma      Tupla-O  Laukaa    +23                
2.  Laitinen Kari       Tupla-O  Laukaa    +19                
3.  Valkonen Jarkko     Tupla-O  Laukaa    +13           

MB-SARJA:                    

1.  Kotilainen Erkki    Tupla-O  Laukaa    +23             
2.  Laukkarinen Pertti  Tupla-O  Laukaa    +20                
3.  Mäkisalo Hannu      Ääneseud. Kyykkä   +14                
4.  Laitinen Kimmo      Tupla-O  Laukaa     +4             
5.  Niininen Kalevi     Ääneseud. Kyykkä   -14           

MV-SARJA:  (suluissa ikähyvitys)                

1.  Herneaho Toivo      Äänes. kyykkä      +17(+6,5)=+23,5              
2.  Karioja Veikko      Äänes. kyykkä      +17(+2,5)=+19,5              
3.  Pulkkinen Voitto    Tupla-O Laukaa     +15(+3,5)=+18,5        
4.  Parkkinen Viljo     Tupla-O Laukaa     +13(+3,5)=+16,5               
5.  Kuikka Teuvo        Äänes. kyykkä       -2(+3,5)=+1,5 			

JOUKKUEKILPAILU:				

1.   Tupla-O  Laukaa  2.  (Laitinen Kimmo, Laitinen Kari,
                           Laukkarinen Pertti, Valkonen Jarkko)              
2.   Tupla-O  Laukaa  1.  (Kinnunen Jorma, Kotilainen   Erkki, 
                           Parkkinen Viljo, Pulkkinen Voitto)               
3.   Ääneseudun kyykkä    (Herneaho Toivo, Karioja Veikko, 
                           Kuikka Teuvo, Mäkisalo Hannu)
Alkuun

SM-hallimestaruuskilpailut

Kuopio 4.1.2003 TULOKSET
Miesten mestaruussarja       

1   Rautiainen Esko        Kuopion Ks          28     
2   Juvonen Jyrki          Imatran Kyykkä      26  25    
3   Ehoniemi Veli-Pekka    Tammer-Kyykkä       26  23    
4   Peiponen Marko         Nurmes Suoj Ks      25     
5   Nissinen Erkki         Kuopion Ks          24     
6   Tuutti Antero          Lahden Kyykkäv.     22     
7   Peiponen Mika          Nurmes Suoj Ks      22     
8   Kautto Ari             Kuusaan Latu        22     
9   Tähtinen Pekka         Tammer-Kyykkä       21     
10  Peiponen Pentti        Kuopion Ks          21     
11  Halonen Unto           Juuan Kyykkäs.      20     
12  Pöllänen Marko         Varkauden Ks        19     
13  Juvonen Veli-Pekka     Imatran Kyykkä      17     
14  Pikkarainen Raimo      Varkauden Ks        16            

Naisten mestaruussarja   

1  Juntunen Riitta         Juuan Kyykkäs.      15     
2  Lassinen Iiris          Imatran Kyykkä       5            

Naisten A-sarja     

1  Kautto Anu              Kuusaan Latu         5  16    
2  Laitinen Merja          Kuusaan Latu         5  9    
3  Talvirinne Katja        Imatran Kyykkä      -8            

Naisten B-sarja  

1  Sipponen Anu            Tupla-O             14     
2  Hirvonen Rauni          Juuan Kyykkäs.       6            

Naisten veteraanisarja 

1  Miettinen Aino          Juuan Kyykkäs.     -21            

Nuoret 10v.        

1  Karhu Ari-Pekka         Nurmes Suoj Ks      30            

Miesten A-sarja   

1   Päivinen Hannu         Juuan Kyykkäs.      26     
2   Hotokka Eero           Mikkelin Karj.      23     
3   Mikkonen Juha          Tammer-Kyykkä       22  25    
4   Laitinen Kari          Tupla-O             22  11    
5   Valkonen Jarkko        Tupla-O             21     
6   Miettinen Pentti       Juuan Kyykkäs.      21     
7   Päivinen Jani          Juuan Kyykkäs.      20     
8   Peiponen Jaakko        Nurmes Suoj Ks      19     
9   Juntunen Seppo         Iis-Kar Kyykkä      17     
10  Tanninen Jukka         Imatran Kyykkä      16     
11  Joru Erkki             Iis-Kar Kyykkä      16     
12  Mikkonen Kari          Tammer-Kyykkä       16     
13  Nissinen Tuomo         Kuopion Ks          15     
14  Räsänen Seppo          Kuopion Ks          15     
15  Laitinen Kari          Kuusaan Latu        15     
16  Haliseva Esa           Liedon Karj.        14     
17  Koikkalainen Ari       Varkauden Ks        11     
18  Pentikäinen Jari       Liedon Karj.        11     
19  Haliseva Tapio         Liedon Karj.         9     
20  Varis Juha             Imatran Kyykkä       4            

Miesten B-sarja  

1   Laukkarinen Pertti      Tupla-O            19     
2   Kotilainen Erkki        Tupla-O            17  24    
3   Nenonen Markku          Kuusaan Latu       17  22    
4   Oinonen Veijo           Kuusaan Latu       17  19    
5   Hirsso Sakari           Kss H.ki           16     
6   Karhu Sami              Nurmes Suoj Ks     15     
7   Hyvönen Juha            Raision Karj.      14     
8   Hautamäki Martti        Varkauden Ks       12     
9   Wessman Reijo           Tupla-O            10     
10  Katalkin Niilo          Juuan Kyykkäs.      8     
11  Oinonen Ari             Lieksan Suoj        6     
12  Kuikka Kimmo            Kss H.ki            6     
13  Peippo Eero             Liedon Karj.        5     
14  Parikka Kari            Kss H.ki            3     
15  Huopainen Esko          Kuusaan Latu       -1     
16  Laitinen Kimmo          Tupla-O            -3            

Miesten veteraanisarja 

1   Paajaste Kalle          Kss H.ki           26     
2   Kilkkinen Heikki        Tammer-Kyykkä      25,5     
3   Pulkkinen Voitto        Tupla-O            24,5     
4   Hotokka Keijo           Mikkelin Karj.     21,5     
5   Ahola Markku            Kuusaan Latu       19,5     
6   Mauno Reijo             Kuusaan Latu       19     
7   Toivokainen Oskari      Kss H.ki           18,5     
8   Parkkinen Viljo         Tupla-O            17,5     
9   Härkin Erkki            Nurmes Suoj Ks     17,5     
10  Herneaho Toivo          Ääneseudun Ks      16,5     
11  Hämäläinen Erkki        Iis-Kar Kyykkä     16     
12  Jokinen Kalevi          Iis-Kar Kyykkä     16     
13  Saastamoinen Olavi      Iis-Kar Kyykkä     15,5     
14  Karvonen Pentti         Porvoon S Koiv.    14     
15  Suoknuuti Seppo         Kuusaan Latu       13,5     
16  Karioja Veikko          Ääneseudun Ks      13,5     
17  Manninen Erkki          Imatran Kyykkä     13     
18  Taskinen Mauri          Savonlinnan Karj   12,5     
19  Juutilainen Jorma       Tammer-Kyykkä      12     
20  Karhu Aleksi            Nurmes Suoj Ks     11,5     
21  Marjomaa Jaakko         Liedon Karj.        8     
22  Järvinen Leo            Kuusaan Latu        8     
23  Viitaluoto Kalevi       Tammer-Kyykkä       0,5     
24  Roslund Paavo           Tammer-Kyykkä       0     
25  Rahikainen Paavo        Kss H.ki           -2,5            

Naisten parikilpailu  

1.  Juuan Kyykkäseura       Riitta Juntunen, Rauni Hirvonen     
2.  Imatran Kyykkäseura     Iiris Lassinen, Katja Talvirinne     
3.  Kuusaan Latu            Anu Kautto, Merja Laitinen            

Miesten joukkuekilpailu (joukkueita 14)

1.  Juuan Kyykkäseura           Hannu Päivinen, Jani Päivinen, 
                                Unto Halonen, Pentti Miettinen
2.  Nurmes-Suojärvi Kyykkäseura Marko Peiponen, Mika Peiponen, 
                                Jaakko Peiponen, Erkki Härkin
3.  Kuopion Kyykkäseura         Erkki Nissinen, Pentti Peiponen, 
                                Seppo Räsänen, Tuomo Nissinen
4.  KSS, Helsinki               Kalle Paajaste, Sakari Hirsso, 
                                Kari Parikka, Kimmo Kuikka  

Alkuun

BORIS KARPPELAN KISAT HELSINGISSÄ 4.5.2003

Helsinki 4.5.2003 Tulokset


1  Rautio Rauno            Sauvon Karj.   1MM   27
2  Ehoniemi Veli-Pekka     Tammer-Kyykkä  1MM   26
3  Nissinen Erkki          Kuopion Ks     1MM   26
4  Kononen Valeri          Hels. Suoj.    1MM   24
5  Kautto Ari              Kuusaan Latu   1MM   23
6  Tähtinen Pekka          Tammer-Kyykkä  1MM   22
7  Rautiainen Esko         Kuopion Ks     1MM   21
8  Juvonen Jyrki           Imatran Kyykkä 1MM   20
9  Peiponen Pentti         Kuopion Ks     1MM   19
10 Peiponen Marko          Nurmes Suoj Ks 1MM   19
11 Juvonen Veli-Pekka      Imatran Kyykkä 1MM   18
12 Oksman Väinö            Hels. Suoj.    1MM   17
13 Räsänen Mika            Hels. Suoj.    1MM   16
14 Tuutti Antero           Lahden Kyykkäv.1MM   10

1  Varis Juha              Imatran Kyykkä 2MA   23
2  Virtanen Mika           Turun Viipuril.2MA   23
3  Vainikainen Juha        Pielaveden Ks  2MA   22
4  Tanninen Jukka          Imatran Kyykkä 2MA   20
5  Luoma Roger             Turun Viipuril.2MA   19
6  Mikkonen Juha           Tammer-Kyykkä  2MA   18
7  Mikkonen Kari           Tammer-Kyykkä  2MA   16
8  Pentikäinen Jari        Liedon Karj.   2MA   15
9  Vilhunen Juha           Kuopion Ks     2MA   15
10 Raudasoja Pentti        Tammer-Kyykkä  2MA   14
11 Tallgren Erik           Kss H.ki       2MA   14
12 Pellikka Taisto         Kuusaan Latu   2MA   11
13 Saarinen Karri          Turun Viipuril.2MA   10
14 Laitinen Kari           Kuusaan Latu   2MA    9
15 Lehikoinen Ossi         Juuan Kyykkäs. 2MA    9
16 Nissinen Tuomo          Tammer-Kyykkä  2MA    8

1  Ruohonen Mikko          Turun Viipuril.3MB   21
2  Kuikka Kimmo            Kss H.ki       3MB   18
3  Orava Hannu             Liedon Karj.   3MB   16
4  Nuutinen Jouni          Pielaveden Ks  3MB   15
5  Kuusio Mikko            Imatran Kyykkä 3MB   12
6  Parikka Kari            Kss H.ki       3MB   11
8  Niskanen Jyri           Pielaveden Ks  3MB    9
8  Saarinen Markku         Liedon Karj.   3MB    9
9  Ruutala Juha            Pielaveden Ks  3MB    6
10 Hyvönen Markku          Liedon Karj.   3MB    1
11 Akkanen Jaakko          Imatran Kyykkä 3MB    0
12 Peippo Eero             Liedon Karj.   3MB   -8
13 Maksimainen Ilkka       Pielaveden Ks  3MB  -14

1  Juntunen Riitta         Juuan Kyykkäs. 5NM   14
2  Kiviniemi Mirja         Sauvon Karj.   5NM    4
3  Lassinen Iiris          Imatran Kyykkä 5NM    4
4  Oksman Raili            Hels. Suoj.    5NM  -10
   Hotokka Sisko           Mikkelin Karj. 5NM    1
   Parkkunen Terttu        Sauvon Karj.   5NM  1,5

1  Kautto Anu              Kuusaan Latu   6NA    3
2  Talvirinne Katja        Imatran Kyykkä 6NA   -1
3  Laitinen Merja          Kuusaan Latu   6NA   -4
4  Zimaldina Marita        Kss H.ki       6NA   -4

1  Rautio Tuire            Sauvon Karj.   7NB   -2
2  Saloranta Merja         Pielaveden Ks  7NB   -2

1  Maksimainen Niko        Pielaveden Ks  8JP   -2
2  Kautto Aki              Kuusaan Latu   8JP  -32

1  Melkko Elina            Hels. Suoj.    8JT   -1
2  Kautto Ida              Kuusaan Latu   8JT  -25

1  Petjakko Herman         Salmin Kyykkä  9MV    5,5   21,5
2  Paajaste Kalle          Kss H.ki       9MV    4     21
3  Karvonen Pentti         Porvoon S Koiv.9MV    6     19
4  Taskinen Mauri          Savonl. Karj   9MV    1,5   18,5
5  Karhunen Juho           Salmin Kyykkä  9MV    5,5   17,5
6  Hirsso Sakari           Kss H.ki       9MV          17
7  Toivokainen Oskari      Kss H.ki       9MV    6,5   16,5
8  Juutilainen Jorma       Tammer-Kyykkä  9MV    5     10
9  Inkeroinen Jorma        Salmin Kyykkä  9MV    3      8
10 Roslund Paavo           Tammer-Kyykkä  9MV    4      1
11 Rahikainen Paavo        Kss H.ki       9MV    7,5    7,5
1  Rokka Leila             Sauvon Karj.   9NV    3,5    2,5
2  Nikkola Hilkka          Kss H.ki       9NV    4,5   -7,5
3  Halenius Maija          Kss H.ki       9NV    1,5  -58,5

Naisten parikilpailu

1  Kuusaan Latu
2  Imatran Kyykkä
3  Karjalan Sivistysseura
4  Sauvon Karjalaisseura

Miesten joukkuekilpailu

1  Tammer-Kyykkä 1.
2  Imatran Kyykkä
3  Helsingin Suojärviseura
4  Pielaveden Karjalaiset
5  Kuusaan Latu
6  Tammer-Kyykkä 2.
7  Turun Viipurilaiset
8  Kuopion Kyykkäseura 
Alkuun

HUKIN JAYKIN KYYKKÄKISA, TURKU 10.5.2003

TULOKSET

 1   Ehoniemi Veli-Pekka     Tammer-Kyykkä    1MM   27,0
 2   Oksman Väinö            Hels. Suoj.      1MM   25,0    
 3   Rautio Rauno            Sauvon Karj.     1MM   23,0    
 4   Tähtinen Pekka          Tammer-Kyykkä    1MM   23,0    
 5   Peiponen Marko          Nurmes Suoj Ks   1MM   22,0    
 6   Kautto Ari              Kuusaan Latu     1MM   19,0    
 7   Rautiainen Esko         Kuopion Ks       1MM   19,0    
 
 1   Virtanen Mika           Turun Viipuril.  2MA   24,0    
 2   Pentikäinen Jari        Liedon Karj.     2MA   24,0    
 3   Luoma Roger             Turun Viipuril.  2MA   23,0    
 4   Valtonen Anssi          Kylmäkos.Kyykkä  2MA   22,0    
 5   Saarinen Karri          Turun Viipuril.  2MA   22,0    
 6   Haliseva Tapio          Liedon Karj.     2MA   21,0    
 7   Korkeamäki Tapani       Eskilstuna       2MA   20,0    
 8   Siikanen Heikki         Turun Uusi Karj. 2MA   19,0    
 9   Finnholm Kenneth        Sauvon Karj.     2MA   19,0    
 10  Tallgren Erik           Kss H.ki         2MA   18,0    
 11  Mikkonen Kari           Tammer-Kyykkä    2MA   18,0    
 12  Vepsä Jouko             Nakkilan Karjal  2MA   18,0    
 13  Haliseva Esa            Liedon Karj.     2MA   17,0    
 14  Laitinen Kari           Kuusaan Latu     2MA   17,0    
 15  Kottonen Pentti         Raision Karj.    2MA   16,0    
 16  Bogdanoff Pertti        Sauvon Karj.     2MA   14,0    
 
 1   Rosnell Altti           Nakkilan Karjal  3MB   23,0    
 2   Peippo Eero             Liedon Karj.     3MB   19,0    
 3   Tanninen Eino           Eskilstuna       3MB   19,0    
 4   Ruohonen Mikko          Turun Viipuril.  3MB   18,0    
 5   Nuutinen Kari           Göteb. Inkeris.  3MB   17,0    
 6   Orava Hannu             Liedon Karj.     3MB   17,0    
 7   Hyvönen Juha            Raision Karj.    3MB   16,0    
 8   Parikka Kari            Kss H.ki         3MB   16,0    
 9   Rautio Mauri            Sauvon Karj.     3MB   16,0    
 10  Saarinen Markku         Liedon Karj.     3MB   16,0    
 11  Lehtola Urho            Eskilstuna       3MB   13,0    
 12  Valkonen Heikki         Kylmäkos.Kyykkä  3MB   13,0    
 13  Jokela Jaakko           Turun Uusi Karj. 3MB   10,0    
 14  Tanskanen Jussi         Eskilstuna       3MB    8,0    
 15  Laksela Jorma           Eskilstuna       3MB    5,0    
 16  Hyvönen Markku          Liedon Karj.     3MB    5,0    
 17  Nevala Raimo            Eskilstuna       3MB   -2,0    
 
 1   Ehoniemi Pentti         Kylmäkos.Kyykkä  4MV  8,5  27,5    
 2   Telkkinen Erno          Turun Uusi Karj. 4MV  6,5  26,5    
 3   Karhunen Juho           Salmin Kyykkä    4MV  5,5  25,5    
 4   Visser Eino             Göteb. Inkeris.  4MV  5,5  22,5    
 5   Paajaste Kalle          Kss H.ki         4MV  4    22,0    
 6   Paakkonen Eino          Göteb. Inkeris.  4MV  6    21,0    
 7   Virolainen Eino         Liedon Karj.     4MV  6,5  17,5    
 8   Kopponen Paavo          Turun Uusi Karj. 4MV  8    17,0    
 9   Hirsso Sakari           Kss H.ki         4MV  0    17,0    
 10  Eisala Keijo            Raision Karj.    4MV  6    15,0    
 11  Toivokainen Oskari      Kss H.ki         4MV  6,5  14,5    
 12  Oksman Reijo            Eskilstuna       4MV  3,5  14,5    
 13  Soikkeli Risto          Eskilstuna       4MV  8    14,0    
 14  Heinemaa Tuomo          Liedon Karj.     4MV  7,5  13,5    
 15  Kopponen Aarne          Turun Uusi Karj. 4MV  3,5  13,5    
 15  Kustfält Jussi          Göteb. Inkeris.  4MV  4    12,0    
 16  Pöntönen Armas          Eskilstuna       4MV  6    13,0    
 17  Häkkinen Matti          Raision Karj.    4MV  6    13,0    
 18  Rämö Valter             Eskilstuna       4MV  5    13,0    
 19  Haverinen Ossi          Raision Karj.    4MV  3    13,0    
 21  Tattari Yrjö            Raision Karj.    4MV  6,5  10,5    
 22  Juutilainen Jorma       Tammer-Kyykkä    4MV  5    10,0    
 23  Vihersalo Viljo         Turun Uusi Karj. 4MV  13,5  7,5    
 24  Roslund Paavo           Tammer-Kyykkä    4MV  4     4,0    
 25  Rahikainen Paavo        Kss H.ki         4MV  7,5  -2,5    
 26  Kinnunen Urho           Liedon Karj.     4MV  5    -8,0    
 
 1  Juntunen Riitta          Juuan Kyykkäs.   5NM   21,0    
 2  Metsola Eila             Sauvon Karj.     5NM   10,0    
 3  Oksman Raili             Hels. Suoj.      5NM    8,0    
 4  Kiviniemi Mirja          Sauvon Karj.     5NM    7,0    
 
 1  Zimaldina Marita         Kss H.ki         6NA   12,0    
 2  Aalto Reija              Kylmäkos.Kyykkä  6NA    4,0    
 3  Kautto Anu               Kuusaan Latu     6NA    4,0    
 4  Laitinen Merja           Kuusaan Latu     6NA    0,0    
 5  Rokka Leila              Sauvon Karj.     6NA   -1,0    
 6  Aalto Sari               Kylmäkos.Kyykkä  6NA   -8,0    
 7  Nikkola Hilkka           Kss H.ki         6NA   -24,0            
 
 Naisten parikilpailu        
 
 1.  Kuusaan Latu            Anu Kautto, Merja Laitinen      
 2.  Sauvon Karjalaisseura   Mirja Kiviniemi, Leila Rokka     
 3.  Karjalan Sivistysseura  Hilkka Nikkola, Marita Zimaldina    
 4.  Kylmäkosken Kyykkä      Reija ja Sari Aalto              
 
 Miesten joukkuekilpailu ( 12-joukkuetta)  
 
 1.  Tammer-Kyykkä        
 2.  Sauvon Karjalaisseura        
 3.  Turun Viipurilaiset        
 4.  Göteborgin Inkeriseura  

Alkuun

Raunon Malja, Sauvo 10.5.2003

KYYKKÄTULOKSET


1   Rautiainen Esko        Kuopion Ks      1MM   28,0     
2   Ehoniemi Veli-Pekka    Tammer-Kyykkä   1MM   28,0     
3   Tähtinen Pekka         Tammer-Kyykkä   1MM   26,0     
4   Rautio Rauno           Sauvon Karj.    1MM   22,0     
5   Oksman Väinö           Hels. Suoj.     1MM   21,0     
6   Kautto Ari             Kuusaan Latu    1MM   19,0     

1   Virtanen Mika          Turun Viipuril. 2MA   25,0     
2   Valtonen Anssi         Kylmäkos.Kyykkä 2MA   25,0     
3   Pentikäinen Jari       Liedon Karj.    2MA   18,0     
4   Saarinen Karri         Turun Viipuril. 2MA   18,0     
5   Mikkonen Kari          Tammer-Kyykkä   2MA   18,0     
6   Haliseva Tapio         Liedon Karj.    2MA   16,0     
7   Luoma Roger            Turun Viipuril. 2MA   16,0     
8   Finnholm Kenneth       Sauvon Karj.    2MA   16,0     
9   Laitinen Kari          Tupla-O         2MA   11,0     
10  Haliseva Esa           Liedon Karj.    2MA   11,0     
11  Bogdanoff Pertti       Sauvon Karj.    2MA    6,0     
12  Tallgren Erik          Kss H.ki        2MA    5,0     

1   Väkiparta Erik         Porvoon S Koiv. 3MB   17,0     
2   Orava Hannu            Liedon Karj.    3MB   17,0     
3   Ruohonen Mikko         Turun Viipuril. 3MB   15,0     
4   Parikka Kari           Kss H.ki        3MB   14,0     
5   Parkkunen Kimmo        Sauvon Karj.    3MB   11,0     
6   Valkonen Heikki        Kylmäkos.Kyykkä 3MB    7,0     
7   Saarinen Markku        Liedon Karj.    3MB    7,0     
8   Peippo Eero            Liedon Karj.    3MB    7,0     

1   Ehoniemi Pentti        Kylmäkos.Kyykkä 4MV  8,5  22,5     
2   Paajaste Kalle         Kss H.ki        4MV  4    21,0     
3   Hirsso Sakari          Kss H.ki        4MV  0    16,0     
4   Juutilainen Jorma      Tammer-Kyykkä   4MV  5    13,0     
5   Toivokainen Oskari     Kss H.ki        4MV  6,5   7,5     
6   Roslund Paavo          Tammer-Kyykkä   4MV  4    -9,0     
7   Rahikainen Paavo       Kss H.ki        4MV  7,5  -9,5     

1   Juntunen Riitta        Juuan Kyykkäs.  5NM   16,0     
2   Metsola Eila           Sauvon Karj.    5NM   12,0     
3   Kiviniemi Mirja        Sauvon Karj.    5NM   10,0     
4   Oksman Raili           Hels. Suoj.     5NM  -10,0     

1   Aalto Reija            Kylmäkos.Kyykkä 6NA   10,0     
2   Zimaldina Marita       Kss H.ki        6NA    8,0     
3   Rokka Leila            Sauvon Karj.    6NA    7,0     
4   Kautto Anu             Kuusaan Latu    6NA    1,0     
5   Laitinen Merja         Kuusaan Latu    6NA  -10,0     

1   Teperi Anna Maria      Kss H.ki        7NB   12,0     
2   Rautio Tarja           Sauvon Karj.    7NB    9,0     
3   Rautio Tuire           Sauvon Karj.    7NB    5,0     
4   Tikkanen Helvi         Kss H.ki        7NB  -14,0     
5   Nikkola Hilkka         Kss H.ki        7NB  -28,0     
6   Aalto Sari             Kylmäkos.Kyykkä 7NB  -31,0     

1   Majuri Ville           Sauvon Karj.    8JP    4,0     
2   Rautio Petri           Sauvon Karj.    8JP    1,0               

Naisten parikilpailu         

1  Sauvon Karjalaisseura          Eila Metsola, Mirja Kiviniemi      
2  Kuusaan Latu                   Anu Kautto, Merja Laitinen      
3  Karjalan Sivistysseura 1       Marita Simaldina, Hilkka Nikkola    
4  Karjalan Sivistysseura 2       Maija Teperi, Helvi Tikkanen    
5  Kylmäkosken Kyykkä             Reija Aalto, Sari aalto                 

Miesten parikilpailu  (14-paria)        

1  Juuka/Kuopio                   Riitta Juntunen, Esko rautiainen      
2  Tammer-Kyykkä 2                Jorma Juutilainen, Veli-Pekka Ehoniemi    
3  Turun Viipurilaiset 1          Roger Luoma, Mikko Ruohonen      
4  Tammer-Kyykkä 1                Pekka Tähtinen, Kari Mikkonen

Alkuun

Sulo Juvosen muistokilpailut Vuoksenniskan urheilukentällä 17.5.2003


MM 

1   Joni Rautiainen        Kuopio  +27    
2   Veli-Pekka Juvonen     Imatra  +24    
3   Erkki Nissinen         Kuopio  +24    
4   Jyrki Juvonen          Imatra  +23    
5   Pentti Peiponen        Kuopio  +23    
6   Raimo Pikkarainen      Varkaus +23    
7   Antero Tuutti          Lahti   +22    
8   Esko Rautiainen        Kuopio  +22    
9   Unto Halonen           Juuka   +22    
10  Mika Peiponen          Nurmes  +21    
11  Marko Peiponen         Nurmes  +18    
12  Marko Pöllänen         Varkaus +18    
13  Ari Kautto             Kuusaa  +14          

MA   

1   Ossi Lehikoinen        Juuka   +26    
2   Hannu Päivinen         Juuka   +22    
3   Kalevi Pikkarainen     Varkaus +18    
4   Juha Vilhunen          Kuopio  +17    
5   Eerik Tallgren         KSS     +16    
6   Ari Koikkalainen       Varkaus +16    
7   Taisto Pellikka        Kuusaa  +15    
8   Juha Varis             Imatra  +15   
9   Aleksi Karhu           Nurmes  +14    
10  Jaakko Peiponen        Nurmes  +13    
11  Jukka Tanninen         Imatra   +7    
12  Kari Laitinen          Kuusaa   +1          

MB      
1  Seppo Suoknuuti         Kuusaa  +21    
2  Jari Nuutinen           Juuka   +17    
3  Ari Oinonen             Lieksa   +9    
4  Esko Huopainen          Kuusaa   +8    
5  Jaakko Akkanen          Imatra   +7    
6  Mikko Kuusio            Imatra   +7          

VET      
1  Olavi Silventoinen      Parikkala  +25,5    
2  Reijo Mauno             Kuusaa     +22    
3  Eino Lötjönen           Parikkala  +21    
4  Erkki Manninen          Imatra     +20    
5  Mauri Taskinen          Savonlinna +18,5    
6  Pentti Vepsäläinen      Imatra      +3          

NM       
1  Riitta Juntunen         Juuka   +25    
2  Iiris Lassinen          Imatra   +6          

NA       
1  Anu Kautto              Kuusaa  +19    
2  Katja Talvirinne        Imatra  +15    
3  Merja Laitinen          Kuusaa   -3          

Joukkue      

1  Kuopio      
2  Imatra      
3  Juuka      
4  Nurmes            

Naiset pari  

1  Kuusaa      
2  Juuka      
3  Imatra

Alkuun

KUUSANKOSKI 18.5.2003

TULOKSET


1  Kononen Valeri            Hels. Suoj.     1MM   25,0    
2  Ehoniemi Veli-Pekka       Tammer-Kyykkä   1MM   24,0    
3  Oksman Väinö              Hels. Suoj.     1MM   22,0    
4  Kautto Ari                Kuusaan Latu    1MM   19,0    
5  Tuutti Antero             Lahden Kyykkäv. 1MM   19,0    

1  Tanninen Jukka            Imatran Kyykkä  2MA   23,0    
2  Tallgren Erik             Kss H.ki        2MA   23,0    
3  Säppi Raimo               Hels. Suoj.     2MA   19,0    
4  Kononen Raimo             Hels. Suoj.     2MA   15,0    
5  Laitinen Kari             Kuusaan Latu    2MA   14,0    
6  Pellikka Taisto           Kuusaan Latu    2MA   12,0    

1  Parikka Kari              Kss H.ki        3MB   18,0    
2  Nenonen Markku            Kuusaan Latu    3MB   16,0    
3  Suoknuuti Seppo           Kuusaan Latu    3MB   14,0    
4  Hirsso Sakari             Kss H.ki        3MB   12,0    
5  Huopainen Esko            Kuusaan Latu    3MB   12,0    
6  Kuikka Kimmo              Kss H.ki        3MB    7,0    

1  Mauno Reijo               Kuusaan Latu    4MV  6    24,0    
2  Salmi Aarre               Kuusaan Latu    4MV  5,5  21,5    
3  Kilkkinen Heikki          Tammer-Kyykkä   4MV  11   21,5    
4  Manninen Erkki            Imatran Kyykkä  4MV  4    21,0    
5  Paajaste Kalle            Kss H.ki        4MV  4    21,0    
6  Juutilainen Jorma         Tammer-Kyykkä   4MV  5    20,0    
7  Toivokainen Oskari        Kss H.ki        4MV  6,5  17,5    
8  Taskinen Mauri            Savonlinnan Karj4MV  1,5  11,5    
9  Viitaluoto Kalevi         Tammer-Kyykkä   4MV  7,5   5,5    

1  Oksman Raili              Hels. Suoj.     5NM   11,0    

1  Talvirinne Katja          Imatran Kyykkä  6NA   13,0    
2  Kautto Anu                Kuusaan Latu    6NA   11,0    
3  Laitinen Merja            Kuusaan Latu    6NA    9,0    

1  Nikkola Hilkka            Kss H.ki        7NB   -6,0    
2  Melkko Sari               Kuusaan Latu    7NB  -26,0    

1  Kautto Aki                Kuusaan Latu     8J  -21,0    
2  Kautto Ida                Kuusaan Latu     8J  -22,0    

1  Melkko Elina              Hels. Suoj.      9J  -21,0    
2  Laitinen Suvi             Kuusaan Latu     9J  -29,0             

Naisten parikilpailu        

1  Kuusaan Latu 1        
2  Sekajoukkue        
3  Kuusaan Latu 2                         

Miesten joukkuekilpailu       

1  Helsingin Suojärviseura       
2  Tammer-Kyykkä        
3  Kuusaan Latu 1        
4  Kuusaan Latu 2        
5  Karjalan Sivistysseura 2.       
6  Karjalan Sivistysseura 1.

Alkuun

Väinön Kyykkä, Äänekoski 24.5.2003

Tulokset


1   Rautiainen Joni        Kuopion Ks       1MM   27,0    
2   Ehoniemi Veli-Pekka    Tammer-Kyykkä    1MM   26,0    
3   Kautto Ari             Kuusaan Latu     1MM   25,0    
4   Tähtinen Pekka         Tammer-Kyykkä    1MM   25,0    
5   Nissinen Erkki         Kuopion Ks       1MM   24,0    
6   Tuutti Antero          Lahden Kyykkäv.  1MM   24,0    
7   Peiponen Pentti        Kuopion Ks       1MM   21,0    
8   Rautiainen Esko        Kuopion Ks       1MM   19,0    
9   Halonen Unto           Juuan Kyykkäs.   1MM   18,0    
10  Pöllänen Marko         Varkauden Ks     1MM   18,0    
11  Pikkarainen Raimo      Varkauden Ks     1MM   17,0    
12  Peiponen Marko         Nurmeksen Ks     1MM   16,0   

1   Lehikoinen Ossi        Juuan Kyykkäs.   2MA   21,0    
2   Päivinen Hannu         Juuan Kyykkäs.   2MA   21,0    
3   Vilhunen Juha          Kuopion Ks       2MA   20,0    
4   Härkin Erkki           Nurmeksen Ks     2MA   18,0    
5   Mikkonen Juha          Tammer-Kyykkä    2MA   18,0    
6   Räsänen Seppo          Kuopion Ks       2MA   17,0    
7   Joru Erkki             Iis-Kar Kyykkä   2MA   17,0    
8   Kinnunen Jorma         Tupla-O          2MA   17,0    
9   Laitinen Kari          Kuusaan Latu     2MA   17,0    
10  Juntunen Seppo         Iis-Kar Kyykkä   2MA   16,0    
11  Pikkarainen Kalevi     Varkauden Ks     2MA   16,0    
12  Tallgren Erik          Kss H.ki         2MA   13,0    
13  Valkonen Jarkko        Tupla-O          2MA   13,0    
14  Pellikka Taisto        Kuusaan Latu     2MA   13,0   
15  Koikkalainen Ari       Varkauden Ks     2MA   11,0    
16  Peiponen Jaakko        Nurmeksen Ks     2MA   10,0   
17  Karhu Aleksi           Nurmeksen Ks     2MA    7,0    

1   Kotilainen Erkki       Tupla-O          3MB   20,0    
2   Laukkarinen Pertti     Tupla-O          3MB   17,0    
3   Parikka Kari           Kss H.ki         3MB   16,0    
4   Suoknuuti Seppo        Kuusaan Latu     3MB   13,0    
5   Rajasuo Juha           Pielaveden Ks    3MB   13,0    
6   Oinonen Ari            Lieksan Suoj     3MB   12,0    
7   Hautamäki Martti       Varkauden Ks     3MB   11,0    
8   Kuikka Kimmo           Kss H.ki         3MB   10,0    
9   Salonen Pauli          Pielaveden Ks    3MB   10,0    
10  Niskanen Jyri          Pielaveden Ks    3MB   9,0    
11  Wessman Reijo          Tupla-O          3MB   6,0   
12  Ruutala Juha           Pielaveden Ks    3MB   3,0    
13  Mäkisalo Hannu         Ääneseudun Ks    3MB   -9,0    
14  Kolehmainen Teuvo      Pielaveden Ks    3MB   -9,0    

1   Karhu Vilho            Oriveden Karjal  4MV  5    24,0    
2   Karioja Veikko         Ääneseudun Ks    4MV  2,5  23,5    
3   Herneaho Toivo         Ääneseudun Ks    4MV  6,5  21,5    
4   Paajaste Kalle         Kss H.ki         4MV  4    19,0    
5   Taskinen Mauri         Savonlinnan Karj 4MV  1,5  15,5    
6   Jokinen Kalevi         Iis-Kar Kyykkä   4MV  2    15,0    
7   Toivokainen Oskari     Kss H.ki         4MV  6,5  14,5    
8   Pulkkinen Voitto       Tupla-O          4MV  3,5  14,5    
9   Hämäläinen Erkki       Iis-Kar Kyykkä   4MV  3    13,0    
10  Juutilainen Jorma      Tammer-Kyykkä    4MV  5     9,0    
11  Parkkinen Viljo        Tupla-O          4MV  3,5   8,5    
12  Onatsu Niilo           Siilin Kyykkä    4MV  1,5   3,5    

1   Juntunen Riitta        Juuan Kyykkäs.   5NM   19,0   
2   Zimaldina Marita       Kss H.ki         5NM   11,0    
3   Laitinen Merja         Kuusaan Latu     5NM   10,0    
4   Kautto Anu             Kuusaan Latu     5NM    7,0    

1   Melkko Sari            Kuusaan Latu     7NB  -26,0    

1   Kautto Ida             Kuusaan Latu      8J  -18,0    
2   Kautto Aki             Kuusaan Latu      8J  -45,0    

1   Melkko Elina           Hels. Suoj.      9JT  -58,0                     

Naisten parikilpailu        

1  Kuusaan Latu     Kautto Anu, Laitinen Merja      
2  Kuusaan Latu     Melkko Sari ja Elina                

Miesten joukkuekilpailu  (11-joukkuetta)   

1  Kuopion Kyykkäseura        
2  Nurmeksen Kyykkäseura        
3  Juuan Kyykkäseura        
4  Tupla-O, Laukaa
Alkuun

SM-ESIKISAT, KUOPIO 7.6.2003

TULOKSET

1   Rautiainen Esko        Kuopion Ks      1MM     26    
2   Rautiainen Joni        Kuopion Ks      1MM     25    
3   Peiponen Mika          Nurmeksen Ks    1MM     25    
4   Peiponen Marko         Nurmeksen Ks    1MM     24    
5   Nissinen Erkki         Kuopion Ks      1MM     23    
6   Ehoniemi Veli-Pekka    Tammer-Kyykkä   1MM     23    
7   Peiponen Pentti        Kuopion Ks      1MM     23    
8   Halonen Unto           Juuan Kyykkäs.  1MM     22   
9   Tuutti Antero          Lahden Kyykkäv. 1MM     22    
10  Pikkarainen Raimo      Varkauden Ks    1MM     21    
11  Pöllänen Marko         Varkauden Ks    1MM     21    
12  Kautto Ari             Kuusaan Latu    1MM     18    

1   Lehikoinen Ossi        Juuan Kyykkäs.  2MA     26    
2   Päivinen Hannu         Juuan Kyykkäs.  2MA     24    
3   Vilhunen Juha          Kuopion Ks      2MA     23    
4   Nissinen Tuomo         Tammer-Kyykkä   2MA     23    
5   Joru Erkki             Iis-Kar Kyykkä  2MA     22    
6   Karhunen Pekka         Suonenjoen Latu 2MA     21    
7   Räsänen Seppo          Kuopion Ks      2MA     21    
8   Peiponen Jaakko        Nurmeksen Ks    2MA     17    
9   Laitinen Kari          Tupla-O         2MA     17    
10  Karhu Aleksi           Nurmeksen Ks    2MA     16    
11  Vainikainen Juha       Pielaveden Ks   2MA     15    
12  Pikkarainen Kalevi     Varkauden Ks    2MA     14    
13  Koikkalainen Ari       Varkauden Ks    2MA     14    
14  Kinnunen Jorma         Tupla-O         2MA     12    
15  Ahonen Erkki           Suonenjoen Latu 2MA     10    

1   Laukkarinen Pertti     Tupla-O         3MB     24    
2   Niskanen Jyri          Pielaveden Ks   3MB     21    
3   Hautamäki Martti       Varkauden Ks    3MB     18    
4   Oinonen Ari            Lieksan Suoj    3MB     18    
5   Katalkin Niilo         Juuan Kyykkäs.  3MB     17    
6   Nuutinen Jari          Juuan Kyykkäs.  3MB     13    
7   Kuusio Mikko           Imatran Kyykkä  3MB     12    
8   Laitinen Kimmo         Tupla-O         3MB     12    
9   Ruutala Juha           Pielaveden Ks   3MB     11    
10  Kolehmainen Teuvo      Pielaveden Ks   3MB     -5    
11  Maksimainen Ilkka      Pielaveden Ks   3MB     -5    

1   Silventoinen Olavi     Parikkalan Ks   4MV  5,5  26,5    
2   Herneaho Toivo         Ääneseudun Ks   4MV  6,5  21,5    
3   Onatsu Niilo           Siilin Kyykkä   4MV  1,5  19,5    
4   Karioja Veikko         Ääneseudun Ks   4MV  2,5  18,5    
5   Lötjönen Eino          Parikkalan Ks   4MV  5    18    
6   Taskinen Mauri         Savonl. Seud.Ks 4MV  1,5  16,5    
7   Juutilainen Jorma      Tammer-Kyykkä   4MV  5    15    
8   Räbinä Veikko          Siilin Kyykkä   4MV  3     8    
9   Viitaluoto Kalevi      Tammer-Kyykkä   4MV  7,5   1,5    

1  Juntunen Riitta         Juuan Kyykkäs.  5NM     20    

1  Kautto Anu              Kuusaan Latu    6NA     19    
2  Miettinen Aino          Juuan Kyykkäs.  6NA     -9    

1  Maksimainen Niko        Pielaveden Ks   8J10   -12    
2  Kautto Aki              Kuusaan Latu    8J10   -17    
3  Kautto Ida              Kuusaan Latu    8J10   -19    

1  Peiponen Joni           Kuopion Ks      8J15   -31                              

Naisten parikilpailu        

1  Juuan Kyykkäseura  Riitta Juntunen, Aino Miettinen      
2  Kuusaan Latu  Anu ja Ida Kautto                

Miesten joukkuekilpailu  (8-joukkuetta)       

1  Tammer-Kyykkä          Veli-Pekka Ehoniemi, Tuomo Nissinen, 
                          Kalevi Viitaluoto, Jorma Juutilainen
2  Kuopion Kyykkäseura    Erkki Nissinen, Pentti Peiponen, 
                          Esko ja Joni Rautiainen       
3  Nurmeksen Kyykkäseura  Jaakko, Marko, Mika Peiponen, Aleksi Karhu       
4  Varkauden Kyykkäseura  Kalevi ja Raimo Pikkarainen, 
                          Ari Koikkalainen, Marko Pöllänen

Alkuun

Porvoonmitta 8.6.2003


PARILYÖNTI NAISET                

1.  Sauvon Karjalaiset  II        
2.  Sauvon Karjalaiset  III        
3.  Sauvon Karjalaiset  I        
4.  Kylmäkosken Kyykkä                 

JOUKKUE MIEHET                

1.  Imatran Kyykkä        
2.  Turun Viipurilaiset        
3.  Tammer Kyykkä        
4.  Porvoon s. Koivistolaiset        
5.  Sauvon Karjalaiset        
6.  Turun Uusi Karj.        
7.  Liedon Karjalaiset 1.        
8.  Kuopion Kyykkäs.                 

NAISET M-sarja                          hutit  tulos       

1.  Parkkunen Terttu      Sauvon Karj.      0    +20     
2.  Metsola Eila          Sauvon Karj.      3    +14     
3.  Oksman Raili          HSS               3    +12     
4.  Kiviniemi Mirja       Sauvon Karj.      9     +6              

NAISET A-sarja                

1.  Kautto Anu            Kuusaan Latu      0    +18     
2.  Aalto Reija           Kylmäkosken K.    3    +17     
3.  Rokka Leila           Sauvon Karj.      3    +16     
4.  Zimaldina Marita      KSS               6    +13     
5.  Laitinen Merja        Kuusaan Latu     12     +2              

NAISET B-sarja                          hutit  tulos             

1.  Rautio Tarja          Sauvon Karj.      5  +14     
2.  Rautio Tuire          Sauvon Karj.      7  +12     
3.  Aalto Sari            Kylmäkosken K.   16   -2     
4.  Melkko Sari           Kuusaan Latu     19  -13             

JUNIORIT                                hutit  tulos             
 
1.  Rautio Petri          Sauvon Karj.      7  +10     
2.  Laitinen Anssi        Kuusaan Latu         -12     
3.  Melkko Joni           Kuusaan Latu         -28     
4.  Kautto Ida            Kuusaan Latu         -29     
5.  Karvanen J-P          Kuusaan Latu         -35     
6.  Melkko Elina          Kuusaan Latu         -45     
7.  Kautto Aki            Kuusaan Latu         -58              

MIEHET M-sarja                          hutit  tulos             

1.   Tähtinen Pekka       Tammer-Kyykkä     0  +28     
2.   Nissinen Erkki       Kuopion Ks        0  +27     
3.   Räsänen Mika         HSS               0  +27     
4.   Kononen Valeri       HSS               0  +26     
5.   Kautto Ari           Kuusaan Latu      0  +26     
6.   Rautio Rauno         Sauvon Karj.      0  +26     
7.   Peiponen Marko       Nurmeksen Suoj.   0  +26     
8.   Juvonen Jyrki        Imatran Kyykkä    1  +25     
9.   Ehoniemi Veli-Pekka  Tammer-Kyykkä     2  +25     
10.  Oksman Väinö         HSS               2  +24     
11.  Tuutti Antero        Lahden Kyykkäv.   1  +22     
12.  Juvonen Veli-Pekka   Imatran Kyykkä    4  +22     
13.  Peiponen Pentti      Kuopion Ks        1  +20              

MIEHET A-sarja                          hutit  tulos       

1.   Virtanen Mika        Turun Viip.       1  +26     
2.   Kiviniemi Erkki      Sauvon Karj.      0  +25     
3.   Montonen Jani        Porvoon s. K.     0  +24     
4.   Kitula Antero        Porvoon s. K.     0  +24     
5.   Finnholm Kenneth     Sauvon Karj.      0  +24     
6.   Rupponen Kauko       Kylmäkosken K.    0  +23     
7.   Vedenpää uha         Kylmäkosken K.    2  +23     
8.   Vilhunen uha         Kuopion Ks        2  +23     
9.   Luoma Roger          Turun Viip.       0  +21     
10.  Saarinen Karri       Turun Viip.       2  +21     
11.  Säppi Raimo          HSS               3  +21     
12.  Tanninen Jukka       Imatran Kyykkä    4  +21     
13.  Valtonen Anssi       Kylmäkosken K.    1  +20     
14.  Räsänen Seppo        Kuopion Ks        2  +20     
15.  Tallgren  Erik       KSS               2  +19     
16.  Haliseva Esa         Liedon Karj.      5  +19     
17.  Pentikäinen Jari     Liedon Karj.      5  +18     
18.  Mikkonen Juha        Tammer-Kyykkä     3  +16     
19.  Kononen Raimo        HSS               6  +13     
20.  Bogdanoff Pertti     Sauvon Karj.      6  +12     
21.  Laitinen Kari        Kuusaan Latu      7  +12     
22.  Siikanen Heikki      Turun Uusi Karj.  8  +12              

MIEHET B-sarja                          hutit  tulos   

1.   Parikka Kari         KSS               1  +26     
2.   Orava Hannu          Liedon Karja.     0  +24     
3.   Hirsso Sakari        KSS               0  +22     
4.   Väkiparta Erik       Porvoon s. K.     1  +20     
5.   Suoknuutti Seppo     Kuusaan Latu      3  +18     
6.   Oinonen Veijo        Kuusaan Latu      2  +15     
7.   Peippo Eero          Liedon Karj.      3  +15     
8.   Kuikka Kimmo         KSS               3  +14     
9.   Saarinen Markku      Liedon Karj.      8  +11     
10.  Ruohonen   Mikko     Turun Viip.       9   +9     
11.  Hyvönen Markku       Liedon Karj.     10   +7             

MIEHET veteraani-sarja            

1.   Telkkinen Erno       Turun Uusi Karj.   23  6,5   +29,5    
2.   Vihersalo Viljo      Turun Uusi Karj.   14  13,5  +27,5    
3.   Ahola Markku         Kuusaan Latu       23  4,5   +27,5    
4.   Karhu  Vilho         Oriveden Karj.     22  5     +27    
5.   Kopponen Paavo       Turun Uusi Karj.   18  8     +26    
6.   Mauno Reijo          Kuusaan Latu       20  6     +26    
7.   Ehoniemi Pentti      Kylmäkosken K.     17  8,5   +25,5    
8.   Montonen Rainer      Porvoon s. K.      23  2     +25    
9.   Karhunen   Juho      Salmin Kyykkä      18  5,5   +23,5    
10.  Paajaste Kalle       KSS                19  4     +23    
11.  Petjakko Herman      Salmin Kyykkä      17  5,5   +22,5    
12.  Salmi Aarre          Kuusaan Latu       17  5,5   +22,5    
13.  Karvonen  Pentti     Porvoon s. K.      16  6     +22    
14.  Kilkkinen Heikki     Tammer-Kyykkä      11  10,5  +21,5    
15.  Taskinen Mauri       Savonlinnan Karj.  20  1,5   +21,5    
16.  Manninen Erkki       Imatran Kyykkä     17  4     +21    
17.  Marjomaa Jaakko      Liedon Karjalaiset 16  4     +20    
18.  Juutilainen orma     Tammer-Kyykkä      13  5     +18    
19.  Nappu Viljam         KSS                 9  8     +17    
20.  Viitaluoto Kalevi    Tammer-Kyykkä      -2  7,5    +5,5    
21.  Inkeroinen  Jorma    Salmin Kyykkä      -1  3      +2    
22.  Rahikainen Paavo     KSS                -6  7,5    +1,5

Alkuun

Naisten SM-parikilpailu Laukaa 14.6.2003


TULOKSET            

MESTARUUSSARJA      

1  Juuan Kyykkäseura                Riitta Juntunen, Rauni Wilman    
2  Sauvon Karjalaisseura 1.         Mirja Kiviniemi, Leila Rokka    
3  Sauvon Karjalaisseura 2.         Eila Metsola, Terttu Parkkunen    
4  Mikkelin Karjalaiset             Sisko Hotokka, Pirjo Rautiainen    
5  Helsingin Suojärveläisten seura  Raili Oksman, Liisa Nousiainen    
5  Sauvon Karjalaisseura 3.         Tarja Rautio, Tuire Rautio           

A-SARJA      

1  Kuusaan Latu 1.                  Anu Kautto, Merja Laitinen     
2  Kylmäkosken Kyykkä1.             Reija Aalto, Sari Aalto     
3  Karjalan Sivistysseura 1.        Marita Zimaldina, Esteri Taskinen    
4  Kuusaan Latu 2.                  Elina Melkko, Sari Melkko  

Alkuun

Miesten SM-joukkuekilpailu Laukaa 14.6.2003


TULOKSET            

MESTARUUSSARJA 15-joukkuetta     

1  Tammer-Kyykkä 1.          Veli-Pekka Ehoniemi, Kari Mikkonen, 
                             Tuomo Nissinen, Pekka Tähtinen
2  Nurmeksen Kyykkäseura 1.  Aleksi Karhu, Jaakko Peiponen, 
                             Marko Peiponen, Mika Peiponen
3  Kuopion Kyykkäseura 1.    Esko Rautiainen, Erkki Nissinen, 
                             Joni Rautiainen, Pentti Peiponen
4  Turun Viipurilaiset 1.    Mika Virtanen, Roger Luoma, 
                             Mikko Ruohonen, Karri Saarinen    
5  Sauvon Karjalaisseura 1      
6  Helsingin Suojärveläisten Seura 1      
7  Imatran Kyykkä 1.      
8  Turun Uusi Karjalaseura 1.           

A-SARJA  13-joukkuetta 

1  Karjalan Sivistysseura 1.  Sakari Hirsso, Erik Tallgren, 
                              Kimmo Kuikka, Kari Parikka    
2  Kuopion Kyykkäseura 2.     Seppo Räsänen, Juha Vilhunen, 
                              Marko Nousiainen, Antti Nissinen   
3  Tupla-0, Laukaa            Jarkko Valkonen, Jorma Kinnunen, 
                              Pertti Laukkarinen, Erkki Kotilainen    
4  Liedon Karjalaseura 2.     Markku Hyvönen, Jaakko Marjomaa, 
                              Eero Peippo, Esa Haliseva     
5  Varkauden Kyykkäseura 1      
6  Oriveden Karjalaseura  

Alkuun

Nääs-kyykkä Tampereella 28.6.2003

TULOKSET

MM       

1   Veli-Pekka Juvonen        Imatra      27,0    
2   Erkki Nissinen            Kuopio      26,0    
3   Jyrki Juvonen             Imatra      25,0    
4   Rautio Rauno              Sauvo       24,0    
5   Veli-Pekka Ehoniemi       Tampere     24,0    
6   Oksman Väinö              Helsinki    24,0    
7   Tähtinen Pekka            Tampere     24,0    
8   Pentti Peiponen           Kuopio      24,0    

MA       

1   Vedenpää Juha             Kylmäkoski  25,0    
2   Vepsä Jouko               Nakkila     24,0    
3   Haliseva Tapio            Lieto       22,0    
4   Tanninen Jukka            Imatra      21,0    
5   Räsänen Seppo             Kuopio      21,0    
6   Tallgren Erik             KSS H.ki    21,0    
7   Mikkonen Juha             Tampere     20,0    
8   Pentikäinen Jari          Lieto       20,0    
9   Mikkonen Kari             Tampere     19,0    
10  Kivistö Tero              Kylmäkoski  19,0    
11  Bogdanoff Pertti          Sauvo       18,0    
12  Haliseva Esa              Lieto       17,0    
13  Valtonen Anssi            Kylmäkoski  17,0    
14  Varis Juha                Imatra      15,0    
15  Nissinen Tuomo            Tampere     15,0    
16  Kiviniemi Erkki           Sauvo       12,0    

MB       

1   Hirsso Sakari             KSS H.ki    19,0    
2   Hyvönen Juha              Raisio      19,0    
3   Kuikka Kimmo              KSS H.ki    17,0    
4   Mikkonen Pekka            Ruovesi     16,0    
5   Jutila Markku             Orivesi     14,0    
6   Orava Hannu               Lieto       13,0    
7   Rosnell Altti             Nakkila     13,0    
8   Peippo Eero               Lieto       11,0    
9   Parikka Kari              KSS H.ki     9,0    
10  Nissinen Antti            Kuopio       8,0    
11  Hyvönen Markku            Lieto        0,0    

VET      

1   Kalle Paajaste            KSS         26,0    
2   Karhu Vilho               Orivesi     25,0    
3   Ehoniemi Pentti           Kylmäkoski  24,5    
4   Pulkkinen Voitto          Tupla-O     24,5    
5   Juutilainen Jorma         Tampere     22,0    
6   Karvonen Pentti           Porvoo      21,0    
7   Kilkkinen Heikki          Tampere     20,5    
8   Kajarinne arvo            Orivesi     20,0    
9   Nappu Viljam              KSS H.ki    19,0    
10  Roslund Paavo             Tampere     18,0    
11  Rahikainen Paavo          KSS H.ki    16,5    
12  Toivokainen Oskari        KSS H.ki    16,5    
13  Viitaluoto Kalevi         Tampere     14,5    
14  Hirvelä Kari              Orivesi     -5,5    
15  Manelius Reijo            Orivesi     -6,5    

NM       

1  Kiviniemi Mirja            Sauvo       17,0    
2  Oksman Raili               Helsinki     6,0    

NA       

1  Rokka Leila                Sauvo       18,0    
2  Aalto Reija                Kylmäkoski  14,0    
3  Marita Zimaldina           KSS          6,0    

NB       

1  Rautio Tarja               Sauvo       16,0    
2  Rautio Tuire               Sauvo       15,0    
3  Nikkola Hilkka             KSS H.ki     2,0    
4  Aalto Sari                 Kylmäkoski  -4,0    
5  Mikkonen Tarja             Ruovesi     -5,0    
6  Nissinen Eeva              Kuopio     -40,0    

NV       

1  Kilkkinen Hilja            Tampere    -19,0          

Joukkue      

1  Imatran Kyykkä      
2  Tammer-Kyykkä 1      
3  Sauvon Karjalaisseura      
4  Kuopion Kyykkäseura      
5  Karjalan Sivistysseura 1      
6  Karjalan Sivistysseura 2      
7  Oriveden Karjalaiset      
8  Liedon Karjalaiset      
9  Tammer-Kyykkä 2      

Naiset pari      

1  Sauvon Karjalaisseura1      
2  Sauvon Karjalaiuseura2      
3  Karjalan Sivistysseura  
Alkuun

Reino Puoskarin muistokyykkä, Juuka

5.7.2003 TULOKSET
MM                                            CUP    

1   Veli-Pekka Ehoniemi     Tampere      28   15    
2   Kononen Valeri          Helsinki     26   13    
3   Tuutti Antero           ahti         25   11    
4   Erkki Nissinen          Kuopio       24   9    
5   Peiponen Marko          Nurmes       24   7    
6   Oksman Väinö            Helsinki     24   5    
7   Pöllänen Marko          Varkaus      24   3    
8   Pentti Peiponen         Kuopio       23   1    
9   Pikkarainen Raimo       Varkaus      22      
10  Peiponen Mika           Nurmes       22      
11  Kautto Ari              Kuusaan Latu 21      
12  Halonen Unto            Juuka        18      
13  Rautiainen Esko         Kuopio       16      
14  Nuutinen Janne          Pielavesi    14      

MA         

1   Päivinen Hannu          Juuka        25      
2   Vilhunen Juha           Kuopio       23      
3   Mikkonen Kari           Tampere      22      
4   Lehikoinen Ossi         Juuka        21      
5   Karhu Aleksi            Nurmes       19      
6   Miettinen Pentti        Juuka        18      
7   Koikkalainen Ari        Varkaus      17      
8   Peiponen Jaakko         Nurmes       17      
9   Pikkarainen Kalevi      Varkaus      15      
10  Kononen Raimo           Helsinki     15      
11  Vainikainen Juha        Pielavesi    14      
12  Räsänen Seppo           Kuopio       14      
13  Härkin Erkki            Nurmes        3      

MB         

1   Katalkin Niilo          Juuka        17      
2   Oinonen Veijo           Kuusaan Latu 16      
3   Niskanen Jyri           Pielavesi    16      
4   Oinonen Ari             Lieksa       14      
5   Suoknuuti Seppo         Kuusaan Latu 12      
6   Tanskanen Juhani        Eskilstuna    7      
7   Nuutinen Jari           Juuka         6      
8   Räihä Aimo              Kuopio        2      
9   Koponen Risto           Varkaus       2      
10  Halonen Kauko           Juuka        -1      
11  Ruutala Juha            Pielavesi    -1      
12  Nousiainen Marko        Kuopio       -5      

VET        

1   Juutilainen Jorma       Tampere      24   15    
2   Lampinen Oiva           Juuka        19,5 13    
3   Parkkinen Viljo         Tupla-0      19,5 11    
4   Karhu Vilho             Orivesi      19   9    
5   Lötjönen Eino           Parikkala    18   7    
6   Herneaho Toivo          Äänekoski    17,5 5    
7   Turunen Erkki           Lieksa       16,5 3    
8   Nykänen Väinö           Juuka        16   1    
9   Roslund Paavo           Tampere      15      
10  Pussinen Reino          Lieksa       15      
11  Silventoinen Olavi      Parikkala    14,5      
12  Pulkkinen Voitto        Tupla-O      14,5      
13  Onatsu Niilo            Siilinjärvi  14,5      
14  Taskinen Mauri          KSS H.ki     11,5      
15  Truhponen Reino         Lieksa       11      
16  Turunen Olavi           Lieksa        8      

NM         

1  Kiviniemi Mirja          Sauvo        15   15    
2  Oksman Raili             Helsinki      7   11    

NV         

1  Taskinen Esteri          KSS H.ki     -5      
2  Miettinen Aino           Juuka       -11      
3  Turunen rauha            Lieksa      -26      

NA         

1  Willman Rauni            Juuka        12      
2  Kautto Anu               Kuusaan Latu  0      

J10v        

1  Kautto Ida               Kuusaan Latu  -1      
2  kautto Aki               Kuusaan Latu  -25              

Joukkue        

1  Kuopion Kyykkäseura               10    
2  Helsingin Suojärveläisten seura    8    
3  Nurmeksen Kyykkäseura              6    
4  Juuan Kyykkäseura 1.               5    
5  Tammer-Kyykkä                      4    
6  Pielaveden Karjalaiset             3    
7  Varkauden Kyykkäseura              2    
8  Kuusaan Latu                       1            

Naiset pari        

1  Juuan Kyykkäseura 1               10    
2  Juuan Kyykkäseura 2                8
Alkuun

Bomba-turnaus, Nurmeksessa 6.7.2003

TULOKSET

MM       

1   Peiponen Marko        Nurmes        26    
2   Oksman Väinö          Helsinki      26    
3   Kautto Ari            Kuusaan Latu  25    
4   Peiponen Pentti       Kuopio        25    
5   Nissinen Erkki        Kuopio        24    
6   Peiponen Mika         Nurmes        24    
7   Veli-Pekka Ehoniemi   Tampere       24    
8   Rautiainen Esko       Kuopio        23    
9   Kononen Valeri        Helsinki      22    
10  Pöllänen Marko        Varkaus       21    
11  Purkunen Timo         Joensuu       21    
12  Pikkarainen Raimo     Varkaus       20    
13  Peiponen Rauli        Joensuu       20    
14  Nuutinen Janne        Pielavesi     17    
15  Halonen Unto          Juuka         17   

MA       

1   Lehikoinen Ossi       Juuka         26    
2   Vilhunen Juha         Kuopio        24    
3   Mikkonen Kari         Tampere       23    
4   Vainikainen Juha      Pielavesi     23    
5   Päivinen Hannu        Juuka         23    
6   Peiponen Jaakko       Nurmes        18    
7   Koikkalainen Ari      Varkaus       15    
8   Pikkarainen Kalevi    Varkaus       13    
9   Karhu Aleksi          Nurmes         9    
10  Kononen Raimo         Helsinki       9    
11  Härkin Erkki          Nurmes         0    

MB       

1   Niskanen Jyri         Pielavesi     17    
2   Karhu Sami            Nurmes        15    
3   Tanskanen Juhani      Eskilstuna    14    
4   Katalkin Niilo        Juuka         14    
5   Karhu Sulo            Nurmes        13    
6   Peiponen Raimo        Joensuu       12    
7   Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu  10    
8   Ruutala Juha          Pielavesi      7    
9   Oinonen Veijo         Kuusaan Latu   4    
10  Nousiainen Marko      Kuopio         1    

VET      

1   Lampinen Oiva         Juuka         24,5    
2   Herneaho Toivo        Äänekoski     23,5    
3   Juutilainen Jorma     Tampere       20    
4   Peiponen Keijo        Joensuu       19,5    
5   Turunen Erkki         Lieksa        17,5    
6   Parkkinen Viljo       Tupla-0       17,5    
7   Pussinen Reino        Lieksa        14    
8   Karhu Vilho           Orivesi       10    
9   Pulkkinen Voitto      Tupla-O        9,5    
10  Roslund Paavo         Tampere        9    
11  Taskinen Mauri        KSS H.ki       8,5    
12  Truhponen Reino       Lieksa         6    
13  Onatsu Niilo          Siilinjärvi    1,5    

NM       

1  Juntunen Riitta        Juuka         15    
2  Oksman Raili           Helsinki       4    

NA       

1  Kautto Anu             Kuusaan Latu   8    
2  Taskinen Esteri        KSS H.ki       5    
3  Miettinen Aino         Juuka        -37    

NB       

1  Nissinen Eeva          Kuopio       -18    
2  Nikupeteri Maarit      Joensuu      -18    
3  Turunen rauha          Lieksa       -28    
4  Peiponen Vieno         Joensuu      -48    

J15       

1  Peiponen Reima         Joensuu       19    

J10       

1  Karhu Ari-Pekka        Nurmes         3    
2  Purkunen Pyry          Joensuu       -4    
3  Kautto Ida             Kuusaan Latu  -6    
4  Kautto Aki             Kuusaan Latu -27    
5  Purkunen Mitro         Joensuu      -28    
6  Smura Antti            Nurmes       -43    

Joukkue      

1  Juuan Kyykkäseura 1      
2  Kuopion Kyykkäseura 1     
3  Joensuun Kyykkäseura      
4  Tammer-Kyykkä            

Naiset pari   

1  Juuan Kyykkäseura      
2  Joensuun Kyykkäseura  
Alkuun

Imatran Impi kyykkäkilpailut

Vuoksenniskan urheilukentällä 12.7.2003

MM      

1  Veli-Pekka Juvonen      Imatra      +26 (+25)
2  Mika Peiponen           Nurmes      +26 (+23) 
3  Jyrki Juvonen           Imatra      +25 (+29) 
4  Veli-Pekka Ehoniemi     Tampere     +25 (+25) 
5  Pentti Peiponen         Kuopio      +23 (+24) 
6  Unto Halonen            Juuka       +22 (+23) 
7  Esko Rautiainen         Kuopio      +21 (+24) 
8  Erkki Nissinen          Kuopio      +21 (+24) 
9  Ari Kautto              Kuusaa      +21 
10 Marko Peiponen          Nurmes      +20 
11 Antero Tuutti           Lahti       +18 

MA 

1  Hannu Päivinen          Juuka       +25 
2  Juha Mikkonen           Tampere     +20 
3  Juha Vilhunen           Kuopio      +20 
4  Olli Lampi              Lahti       +19 
5  Seppo Iivarinen         Porvoo      +19 
6  Jaakko Peiponen         Nurmes      +18 
7  Jukka Tanninen          Imatra      +18 
8  Antero Kitula           Porvoo      +18 
9  Tapani Lipsanen         Savonlinna  +13 
10 Aleksi Karhu            Nurmes      +12 
11 Kari Laitinen           Kuusaa       +2 

MB 

1  Pekka Valli             Lahti       +18 
2  Ari Oinonen             Lieksa      +18 
3  Martti Hautamäki        Varkaus     +16 
4  Seppo Suoknuutti        Kuusaa      +15 
5  Jussi Ahonen            Imatra      +12 
6  Mikko Kuusio            Imatra      +10 
7  Jaakko Akkanen          Imatra       +8 
8  Olavi Mustonen          Savonlinna   +1 
9  Niilo Katalkin          Juuka        +1 
10 Esko Huopainen          Kuusaa      -12 

VET 

1  Kalle Paajaste          KSS         +23,0 
2  Erkki Manninen          Imatra      +23,0 
3  Rainer Montonen         Porvoo      +23,0 
4  Olavi Silventoinen      Parikkala   +21,5 
5  Pentti Karvonen         Porvoo      +21,0 
6  Eino Lötjönen           Parikkala   +21,0 
7  Markku Ahola            Kuusaa      +20,5 
8  Mauri Taskinen          KSS         +19,5 
9  Heikki Kilkkinen        Tampere     +21,0 
10 Pentti Vepsäläinen      Imatra       +9,0 
11 Kalevi Viitaluoto       Tampere      +7,5 

NM 

1 Riitta Juntunen          Juuka       +23 
2 Iiris Lassinen           Imatra       +8 

NA 

1 Anu Kautto               Kuusaa      +12 
2 Katja Talvirinne         Imatra       +8 
3 Merja Laitinen           Kuusaa       +6 
4 Marita Zimaldina         KSS          +5 
5 Esteri Taskinen          KSS          +2 

NB 

1 Sari Melkko              Kuusaa       -8 
2 Tuija Sillanpää          Kuusaa      -32 

JUN 10v 

1 Elina Melkko             Kuusaa       -8  
2 Ida Kautto               Kuusaa      -26 
3 Aki Kautto               Kuusaa      -36 

Joukkue 

1 Kuopio 
2 Nurmes 
3 Imatra 
4 Kuusankoski 
5 Lahti 
6 Porvoo 
7 Tampere 

Naiset pari 

1 Kuusankoski I 
2 KSS 
3 Imatra 
4 Kuusankoski II
Alkuun

36. Valassin Kyykkä 19.7.2003

TULOKSET

MM       

1   Nissinen Erkki           Kuopio      23,0    
2   Peiponen Pentti          Kuopio      21,0    
3   Tuutti Antero            Lahti       19,0    
4   Pikkarainen Raimo        Varkaus     19,0    
5   Nuutinen Janne           Pielavesi   18,0    
6   Halonen Unto             Juuka       16,0    
7   Pöllänen Marko           Varkaus     13,0    

MA       

1   Kokkonen Kari            Juuka       25,0    
2   Päivinen Hannu           Juuka       22,0    
3   Vilhunen Juha            Kuopio      20,0    
4   Joru Erkki               Iis-Kar     18,0    
5   Lehikoinen Ossi          Juuka       18,0    
6   Finnholm Kenneth         Sauvo       18,0    
7   Vainikainen Juha         Pielavesi   17,0    
8   Koikkalainen Ari         Varkaus     16,0    
9   Räsänen Seppo            Kuopio      13,0    
10  Ruutala Jouko            Pielavesi   13,0    
11  Pikkarainen Kalevi       Varkaus     11,0    

MB       

1   Rajasuo Juha             Pielavesi   24,0    
2   Honkamäki Eero           Ruukki      23,0    
3   Nuutinen Vesa            Pielavesi   21,0    
4   Niskanen Jyri            Pielavesi   20,0    
5   Honkamäki Mauri          Ruukki      14,0    
6   Nuutinen Jouni           Pielavesi   12,0    
7   Honkamäki Antti          Ruukki      12,0    
8   Saastamoinen Olavi       Iis-Kar     11,0    
9   Turunen Kauko            Siilinjärvi 11,0    
10  Tapio Yrjö               Ruukki       9,0    
11  Nuutinen Jari            Juuka        8,0    
12  Nousiainen Marko         Kuopio       8,0    
13  Ruutala Juha             Pielavesi    7,0    
14  Maksimainen Ilkka        Pielavesi    5,0    
15  Virtanen Jarkko          Ruukki       4,0    
16  Katalkin Niilo           Juuka        1,0    

VET      

1   Lampinen Oiva            Juuka       21,5    
2   Juntunen Seppo           Iis-Kar     21,0    
3   Hämäläinen Kalevi        Iis-Kar     20,0    
4   Jokinen Kalevi           Iis-Kar     19,0    
5   Herneaho Toivo           Äänekoski   16,5   
6   Taskinen Mauri           KSS H.ki    13,5    
7   Patronen Matti           Iis-Kar      9,5    
8   Purkunen Pentti          Keitele     -5,5    

NM       

1  Juntunen Riitta           Juuka       19,0    
2  Metsola Eila              Sauvo       17,0    
3  Parkkunen Terttu          Sauvo       10,0    

NA       

1  Miettinen Aino            Juuka        4,0    
2  Taskinen Esteri           KSS H.ki     1,0    

J10      

1  Ruutala Kristian          Pielavesi     

Joukkue      

1  Juuan Kyykkäseura      
2  Kuopion Kyykkäseura      
3  Pielaveden Karjalaiset 1     
4  Iisalmen Karj. Kyykkä      
5  Varkauden Kyykkäseura     
6  Ruukin Isku Kyykkäseura     
7  Pielaveden Karjalaiset 2           

Naiset pari      

1  Sauvon Karjalaisseura      
2  Juuan Kyykkäseura
Alkuun

LIETO KYYKKÄ 29.6.2003

TULOKSET

MM       

1   Veli-Pekka Ehoniemi      Tampere        26,0    
2   Kautto Ari               Kuusaan Latu   25,0    
3   Rautio Rauno             Sauvo          24,0    
4   Oksman Väinö             Helsinki       22,0    

MA       

1   Kiviniemi Erkki          Sauvo          26,0    
2   Valtonen Anssi           Kylmäkoski     24,0    
3   Mikkonen Juha            Tampere        24,0    
4   Virtanen Mika            Turun Viipuril 23,0    
5   Rupponen Kauko           Kylmäkoski     22,0    
6   Kivistö Tero             Kylmäkoski     22,0    
7   Haliseva Tapio           Lieto          20,0    
8   Kottonen Pentti          Raisio         20,0    
9   Saarinen Karri           Turun Viipuril 20,0    
10  Vepsä Jouko              Nakkila        20,0    
11  Mikkonen Kari            Tampere        19,0    
12  Tallgren Erik            KSS H.ki       16,0    
13  Luoma Roger              Turun Viipuril 14,0    
14  Pentikäinen Jari         Lieto          14,0    
15  Siikanen Heikki          Turun Uusi ks  11,0    
16  Haliseva Esa             Lieto           8,0    
17  Bogdanoff Pertti         Sauvo           3,0    

MB       

1   Rosnell Altti            Nakkila        23,0    
2   Orava Hannu              Lieto          19,0    
3   Hyvönen Juha             Raisio         18,0    
4   Ruohonen Mikko           Turun Viipuril 18,0    
5   Kuikka Kimmo             KSS H.ki       17,0    
6   Ruuskanen Markku         Turun Viipuril 15,0    
7   Saarinen Markku          Lieto          12,0    
8   Jokela Jaakko            Turun Uusi ks  10,0    
9   Vääräjärvi Aarne         Lieto           6,0    
10  Parikka Kari             KSS H.ki        6,0    
11  Peippo Eero              Lieto           4,0    
12  Hyvönen Markku           Lieto           3,0    
13  Kottonen Martti          Raisio          0,0    

VET      

1   Kopponen Paavo           Turun Uusi ks  27,0    
2   Kalle Paajaste           KSS            26,0    
3   Ehoniemi Pentti          Kylmäkoski     24,5   
4   Telkkinen Erno           Turun Uusi ks  24,5    
5   Juutilainen Jorma        Tampere        18,0    
6   Häkkinen Matti           Raisio         14,0    
7   Kinnunen Urho            Lieto          14,0    
8   Kopponen Aarne           Turun Uusi ks  11,5    
9   Eisala Keijo             Raisio         11,0    
10  Viersalo Viljo           Turun Uusi ks   6,5    
11  Heinemaa Tuomo           Lieto           5,5    
12  Montonen Pertti          Lieto          -8,0    

NM       

1  Rokka Leila               Sauvo          11,0    
2  Kautto Anu                Kuusaan Latu   10,0    
3  Kiviniemi Mirja           Sauvo           8,0    
4  Zimaldina Marita          KSS H.ki        7,0    
5  Oksman Raili              Helsinki       -9,0    

NB       

1  Rautio Tarja              Sauvo           6,0    
2  Ukkonen Irma              Lieto           0,0    
3  Rautio Tuire              Sauvo           0,0    
4  Aalto Sari                Kylmäkoski     -1,0   

Naisten parikilpail     

1  Sauvon Karjalaisseura 1  Leila Rokka, Mirja Kiviniemi    
2  Sauvon Karjalaisseura 2  Tuire Rautio, Tarja Rautio    
3  Sekapari                 Marita Zimaldina, Irma Ukkonen    

Miesten parikilpailu      

1  Kylmäkosken Kyykkä 1.     
2  Raision Karjalaiset      
3  Kylmäkosken Kyykkä 2.     
4  Tammer-Kyykkä
Alkuun

Lahti 26.7.2003 CUP

Tulokset


1   Rautiainen Joni       Kuopion Ks        1MM   27   15    
2   Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä    1MM   25   13    
3   Rautiainen Esko       Kuopion Ks        1MM   25   11    
4   Rautio Rauno          Sauvon Karj.      1MM   24   9    
5   Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä     1MM   23   7    
6   Nissinen Erkki        Kuopion Ks        1MM   23   5    
7   Kautto Ari            Kuusaan Latu      1MM   23   3    
8   Tuutti Antero         Lahden Kyykkäv.   1MM   20   1   
9   Juvonen Veli-Pekka    Imatran Kyykkä    1MM   18      
10  Räsänen Mika          Hels. Suoj.       1MM   18      

1   Lampi Olli            Lahden Kyykkäv.   2MA   24      
2   Rupponen Kauko        Kylmäkosken Ks    2MA   21     
3   Varis Juha            Imatran Kyykkä    2MA   21      
4   Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä     2MA   18     
5   Hotokka Eero          Mikkelin Ks       2MA   18      
6   Kitula Antero         Porvoon s. Koiv.  2MA   17      
7   Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä    2MA   17      
8   Mikkonen Juha         Tammer-Kyykkä     2MA   15      
9   Laitinen Kari         Kuusaan Latu      2MA   12      
10  Pellikka Taisto       Kuusaan Latu      2MA   9      

1   Hirsso Sakari         Kss H.ki          3MB   22      
2   Nenonen Markku        Kuusaan Latu      3MB   20      
3   Peippo Eero           Liedon Karj.      3MB   20      
4   Valli Pekka           Lahden Kyykkäv.   3MB   19      
5   Orava Hannu           Liedon Karj.      3MB   19      
6   Parikka Kari          Kss H.ki          3MB   19      
7   Nikka Jukka           Lahden Kyykkäv.   3MB   17      
8   Suoknuuti Seppo       Kuusaan Latu      3MB   11      
9   Hyvönen Markku        Liedon Karj.      3MB   8      
10  Saarinen Markku       Liedon Karj.      3MB   7      
11  Nousiainen Marko      Kuopion Ks        3MB   5      
12  Keskinen Martti       Lahden Kyykkäv.   3MB   -24      

1   Hotokka Sisko         Mikkelin Ks       5NM   18   15    
2   Metsola Eila          Sauvon Karj.      5NM   14   13    
3   Parkkunen Terttu      Sauvon Karj.      5NM   11   11    

1   Kautto Anu            Kuusaan Latu      6NA   11      
2   Laitinen Merja        Kuusaan Latu      6NA   10      
3   Rokka Leila           Sauvon Karj.      6NA   8      
4   Taskinen Esteri       Kss H.ki          6NA   8      
5   Rautio Tuire          Sauvon Karj.      6NA   7      
6   Aalto Reija           Kylmäkosken Ks    6NA   6      
7   Rautio Tarja          Sauvon Karj.      6NA   4      
8   Melkko Sari           Kuusaan Latu      6NA   -6      
9   Nikkola Hilkka        Kss H.ki          6NA   -11      

1   Rautio Petri          Sauvon Karj.      8J   -6      
2   Melkko Elina          Kuusaan Latu      8J   -14      
3   Kautto Aki            Kuusaan Latu      8J   -15      
4   Joukainen Joonas      Lahden Kyykkäv.   8J   -18      
5   Kautto Ida            Kuusaan Latu      8J   -20      

1   Ehoniemi Pentti       Kylmäkosken Ks   9MV  8,5  30,5   15    
2   Karhunen Juho         Salmin Kyykkä    9MV  5,5  26,5   13    
3   Petjakko Herman       Salmin Kyykkä    9MV  5,5  25,5   11    
4   Karhu Vilho           Oriveden Karj    9MV  5  25   9    
5   Hotokka Keijo         Mikkelin Ks      9MV  2,5  24,5   7    
6   Mauno Reijo           Kuusaan Latu     9MV  6  23   5    
7   Roslund Paavo         Tammer-Kyykkä    9MV  4  23   3    
8   Toivokainen Oskari    Kss H.ki         9MV  6,5  22,5   1    
9   Pulkkinen Voitto      Tupla-0          9MV  2,5  21,5      
10  Karvonen Pentti       Porvoon S Koiv.  9MV  6  21      
11  Taskinen Mauri        Savonlinnan Karj 9MV  1,5  15,5      
12  Viitaluoto Kalevi     Tammer-Kyykkä    9MV  7,5  13,5      
13  Rahikainen Paavo      Kss H.ki         9MV  7,5  8,5                 

Naisten parikilpailu          

1  Kuusaan Latu 1             10    
2  Sauvon Karjalaseura 1       8    
3  KSS Helsinki 1              6    
4  Sauvon Karjalaseura 2       5    
5  Kuusaan Latu 2              4               

Miesten joukkuekilpailu          

1  Imatran Kyykkä             10    
2  Kuopion Ks                  8    
3  Tammer-Kyykkä 1.            6    
4  Lahden Kyykkä-Veikot        5    
5  KSS Helsinki                4    
6  Kuusaan Latu                3    
7  Liedon Karjalaiset          2
Alkuun

SM-viisiottelu ja
Veteraanien SM-parikilpailu Joensuussa

2.8.2003 TULOKSET

MM      

1   Rautiainen Joni      Kuopio         71,0  78    20    
2   Purkunen Timo        Joensuu        70,0  76    18    
3   Peiponen Pentti      Kuopio         76,0  73,5  16    
4   Peiponen Marko       Nurmes         71,0  71    14    
5   Nissinen Erkki       Kuopio         67,0  68    12    
6   Peiponen Mika        Nurmes         76,0  66    10    
7   Peiponen Rauli       Joensuu        67,5  65     8    
8   Juvonen Jyrki        Imatra         70,0  58,5   6    
9   Rautiainen Esko      Kuopio         66,0         4    
10  Kautto Ari           Kuusaan Latu   62,0         2    
11  Halonen Unto         Juuka          51,0     

MA         

1   Tanninen Jukka       Imatra         70,0     
2   Päivinen Hannu       Juuka          69,0     
3   Miettinen Pentti     Juuka          66,5     
4   Kokkonen Kari        Juuka          66,0     
5   Vilhunen Juha        Kuopio         66,0     
6   Lehikoinen Ossi      Juuka          65,0     
7   Valtonen Anssi       Kylmäkoski     62,0     
8   Varis Juha           Imatra         61,0     
9   Peiponen Jaakko      Nurmes         46,0     

MB         

1   Peiponen Raimo       Joensuu        66,0     
2   Katalkin Niilo       Juuka          49,0     

VET        

1   Silventoinen Olavi  Parikkala       71,5  20    
2   Peiponen Keijo      Joensuu         68,5  18    
3   Pulkkinen Voitto    Tupla-O         65,5  16    
4   Juntunen Seppo      Iis-Kar Kyykkä  65,5  14    
5   Parkkinen Viljo     Tupla-0         64,5  12    
6   Hämäläinen Erkki    Iis-Kar Kyykkä  64,0  10    
7   Paajaste Kalle      KSS H.ki        61,0  8    
8   Jokinen Kalevi      Iis-Kar Kyykkä  59,0  6    
9   Saastamoinen Olavi  Iis-Kar Kyykkä  57,5  4    
10  Manninen Erkki      Imatra          57,0  2    
11  Lötjönen Eino       Parikkala       55,5     
12  Karvonen Pentti     Porvoo          54,5     
13  Herneaho Toivo      Äänekoski       54,5     
14  Hirsso Sakari       KSS H.ki        52,0     
15  Toivokainen Oskari  KSS H.ki        45,5     
16  Taskinen Mauri      KSS H.ki        42,0     
17  Onatsu Niilo        Siilinjärvi     31,5     
18  Rahikainen Paavo    KSS H.ki        22,5     

NM         

1   Juntunen Riitta     Juuka           66,0  20    

NV         

1   Nikkola Hilkka      KSS H.ki        24,5    
2   Miettinen Aino      Juuka           22,5     
3   Taskinen Esteri     KSS H.ki         5,0     

NA         

1   Kautto Anu          Kuusaan Latu    58,0     
2   Aalto Reija         Kylmäkoski      47,0     

NB         

1   Willman Rauni       Juuka           32,0     
2   Aalto Sari          Kylmäkoski      26,0     
3   Melkko Sari         Kuusaan Latu    19,5     
4   Nikupeteri Maarit   Joensuu          4,0     

J15         

1   Peiponen Reima      Joensuu         72,0  SE    

J10v        

1   Melkko Sari         Kuusaan Latu   -50,0     

Veteraanien parikilpailu  9-paria       

1   Iis-Kar Kyykkä 1        Jokinen Kalevi, Juntunen Seppo    
2   Karjalan Sivistysseura  Taskinen Mauri, Paajaste Kalle    
3   Iis-Kar Kyykkä 2        Saastamoinen Olavi, Hämäläinen Erkki    
4   Parikkalan Kyykkä       Lötjönen Eino, Silventoinen Olavi
Alkuun

SM-henkilökohtainen kyykkä, Äänekoskella 9.8.2003

Tulokset

Naisten mestaruussarja        

1   Juntunen  Riitta          juuan  kyykkäseura      25     
2   Metsola  Eila             sauvon karjalaisseura    9  16    
3   Hotokka  Sisko            mikkelin karjal:t        9  15    
4   Kiviniemi  Mirja          sauvon karjalaisseura    8     
5   Oksman  Raili             hels:n suojärvel:t       5      

Miesten mestaruussarja        

1   Rautiainen  Joni          kuopion kyykkäseura     26  26     
2   Ehoniemi  Veli-Pekka      tammer-kyykkä           24  24  28    
3   Peiponen  Pentti          kuopion kyykkäseura     24  24  24    
4   Juvonen  Jyrki            imatran kyykkä          26  23     
5   Kononen  Valeri           helsingin suojärv:t     24  23     
6   Rautio  Rauno             sauvon karjalaisseura   24  23     
7   Peiponen  Marko           nurmes suoj ks          25  21     
8   Rautiainen  Esko          kuopion kyykkäseura     23  21     
9   Nissinen  Erkki           kuopion kyykkäseura     23  19     
10  Peiponen  Rauli           joensuun kyykkä         24  15     
11  Tähtinen Pekka            tammer-kyykkä           23     
12  Juvonen  Veli-Pekka       imatran kyykkä          22     
13  Tuutti  Antero            lahden kyykkäveikot     22     
14  Peiponen  Mika            nurmes suoj ks          22     
15  Oksman  Väinö             helsingin suojärv:t     19     
16  Purkunen  Timo            joensuun kyykkä         19     
17  Pikkarainen  Raimo        varkauden k-seura       17     
18  Pöllänen  Marko           varkauden k-seura       15     
19  Halonen  Unto             juuan kyykkäseura       11     
20  Kautto  Ari               kuusaan latu            11      

Naisten A-sarja        

1   Kautto  Anu               kuusaan  latu           12     
2   Aalto  Reija              kylmäkosken kyykkä       5     
3   Talvirinne  Katja         imatran  kyykkä         -8      

Naisten B-sarja        

1   Rautio  Tarja             sauvon karjalaisseura    8     
2   Rautio  Tuire             sauvon karjalaisseura    7     
3   Aalto  Sari               kylmäkosken kyykkä       5     
4   Melkko  Sari              kuusaan  latu          -14     
5   Nikupeteri  Maarit        joensuun  kyykkä       -36      

Nuorten sarja 15v. pojat        

1   Peiponen  Reima           joensuun  kyykkä        14     
2   Rautio  Petri             sauvon karjalaiss.      11      

Nuorten sarja 15v. tytöt        

1  Melkko Elina               kuusaan  latu          -72      

Miesten A-sarja        

1   Päivinen  Hannu           juuan  kyykkäseura      25     
2   Vilhunen  Juha            kuopion  kyykkäseura    25  k    
3   Tanninen  Jukka           imatran  kyykkä         24     
4   Valtonen  Anssi           kylmäkosken kyykkä      23     
5   Vedenpää  Juha            kylmäkosken  kyykkä     22     
6   Rupponen  Kauko           kylmäkosken kyykkä      21     
7   Lehikoinen  Ossi          juuan  kyykkäseura      21     
8   Mikkonen Juha             tammer-kyykkä           21     
9   Pentikäinen  Jari         liedon karjalaseura     21     
10  Vepsä  Jouko              nakkilan karjal:t       18     
11  Pikkarainen  Kalevi       varkauden k-seura       17     
12  Säppi  Raimo              hels:n  suojärvel:t     17     
13  Haliseva Esa              liedon karjalaseura     17     
14  Finnholm Kenneth          sauvon karjalaisseura   16     
15  Hotokka  Eero             mikkelin karjal:t       16     
16  Kivistö  Tero             kylmäkosken kyykkä      15     
17  Nissinen  Tuomo           tammer-kyykkä           14     
18  Koikkalainen  Ari         varkauden k-seura       11     
19  Haliseva  Tapio           liedon karjalaseura     11     
20  Laitinen  Kari            tupla-o  laukaa         11     
21  Valkonen  Jarkko          tupla-o  laukaa         11     
22  Kinnunen  Jorma           tupla-o  laukaa          7     
23  Vainikainen  Juha         pielaveden  karjal:t     6     
24  Kononen  Raimo            hels:n  suojärvel:t      4      

Miesten B-sarja        

1   Harju  Pentti             kauhavan karjalaiset    22     
2   Peiponen  Raimo           joensuun  kyykkä        20  11    
3   Orava  Hannu              liedon  karjalaseura    20  8    
4   Rosnell  Altti            nakkilan karjalaiset    18     
5   Saarinen  Markku          liedon  karjalaseura    17     
6   Laukkarinen  Pertti       tupla-o  laukaa         17     
7   Allinen  Sauli            kauhavan karjalaiset    16     
8   Kotilainen  Erkki         tupla-o  laukaa         16     
9   Pöllänen  Jussi           kauhavan karjalaiset    16     
10  Oinonen  Ari              lieksan suojärvel.      16     
11  Hyvönen Juha (p)          raision  karjalaiset    15     
12  Honkamäki  Eero           ruukin  kyykkä  isku    15     
13  Niskanen  Jyri            pielaveden  karjal:t    11     
14  Kuikka  Kimmo             kss  h:ki               11     
15  Peippo  Eero              liedon  karjalaseura    10     
16  Parikka  Kari             kss  h:ki                9     
17  Katalkin  Niilo           juuan  kyykkäseura       6     
18  Nuutinen  Jari            juuan  kyykkäseura       5     
19  Hakkarainen  Leif         ääneseudun kyykkä       -6     
20  Hyvönen  Markku           liedon  karjalaseura    -8     
21  Nousiainen  Marko         kuopion  kyykkäseura   -13      

Naisten veteraanisarja        

1   Parkkunen  Terttu         sauvon karjalaiss.      18,5     
2   Rokka  Leila              sauvon karjalaiss.      11,5     
3   Taskinen  Esteri          karj.siv.seura  hki     10     
4   Miettinen  Aino           juuan kyykkäseura        0     
5   Nikkola  Hilkka           karj.siv.seura  hki     -8,5     

Miesten veteraanisarja        

1   Herneaho  Toivo           ääneseudun kyykkä       24,5     
2   Ehoniemi  Pentti          kylmäkosken  kyykkä     23,5     
3   Karvonen  Pentti          porvoon seudun koiv.    23     
4   Karhunen  Juho            salmin  kyykkä          22,5     
5   Toivokainen  Oskari       kss  h:ki               20,5     
6   Karioja  Veikko           ääneseudun kyykkä       20,5     
7   Paajaste  Kalle           kss  h:ki               20     
8   Hotokka  Keijo            mikkelin  karjal:t      19,5     
9   Peiponen  Keijo           joensuun  kyykkä        17,5     
10  Hämäläinen  Erkki         iis-kar  kyykkä         17    
11  Ahola  Markku             kuusaan  latu           16,5     
12  Saastamoinen  Olavi       iis-kar  kyykkä         16,5    
13  Hirsso  Sakari            kss  h:ki               16     
14  Juntunen  Seppo           iis-kar  kyykkä         16     
15  Petjakko  Herman          salmin  kyykkä          15,5     
16  Parkkinen  Viljo          tupla-o  laukaa         15,5    
17  Taskinen  Mauri           kss  h:ki               14,5     
18  Karhu  Vilho              oriveden  karjalaiset   12    
19  Pulkkinen  Voitto         tupla-o  laukaa         11,5   
20  Jokinen  Kalevi           iis-kar  kyykkä          8     
21  Onatsu  Niilo             siilin  kyykkä           9,5    
22  Juutilainen  Jorma        tammer-kyykkä            7    
23  Rahikainen  Paavo         kss  h:ki                2,5  
Alkuun

Varkaus, Elokyykkä 16.8.2003

TULOKSET

1   Rautiainen Esko        Kuopion Ks        1MM  27    
2   Rautiainen Joni        Kuopion Ks        1MM  25    
3   Halonen Unto           Juuan Kyykkäs.    1MM  21    
4   Kautto Ari             Kuusaan Latu      1MM  21    
5   Pikkarainen Raimo      Varkauden Ks      1MM  20    
6   Pöllänen Marko         Varkauden Ks      1MM  14    

1   Päivinen Hannu         Juuan Kyykkäs.    2MA  25    
2   Kokkonen Kari          Juuan Kyykkäs.    2MA  23    
3   Kiviniemi Erkki        Sauvon Karj.      2MA  20    
4   Laitinen Kari          Kuusaan Latu      2MA  19    
5   Vilhunen Juha          Kuopion Ks        2MA  19    
6   Lipsanen Tapani        Savonlinnan Karj  2MA  18    
7   Kinnunen Jorma         Tupla-O           2MA  15    
8   Joru Erkki             Iis-Kar Kyykkä    2MA  15    
9   Räsänen Seppo          Kuopion Ks        2MA  14    
10  Koikkalainen Ari       Varkauden Ks      2MA  14    
11  Ahonen Erkki           Suonenjoen Latu   2MA  13    
12  Laitinen Kari          Tupla-O           2MA  13    
13  Hotokka Eero           Mikkelin Karj     2MA  12    
14  Pikkarainen Kalevi     Varkauden Ks      2MA  10    

1   Nuutinen Jari          Juuan Kyykkäs.    3MB  21    
2   Tiainen Juha           Varkauden Ks      3MB  17    
3   Laukkarinen Pertti     Tupla-O           3MB  16    
4   Hautamäki Martti       Varkauden Ks      3MB  15    
5   Katalkin Niilo         Juuan Kyykkäs.    3MB  15    
6   Nenonen Markku         Kuusaan Latu      3MB  10    
7   Suoknuuti Seppo        Kuusaan Latu      3MB   6    
8   Nousiainen Marko       Kuopion Ks        3MB   3    

1   Silventoinen Olavi    Parikkalan Ks      4MV  26,5    
2   Juntunen Seppo        Iis-Kar Kyykkä     4MV  23    
3   Hotokka Keijo         Mikkelin Karj      4MV  22,5    
4   Pulkkinen Voitto      Tupla-O            4MV  21,5    
5   Herneaho Toivo        Ääneseudun Ks      4MV  19,5    
6   Jokinen Kalevi        Iis-Kar Kyykkä     4MV  18    
7   Parkkinen Viljo       Ääneseudun Ks      4MV  17,5    
8   Ahola Markku          Kuusaan Latu       4MV  15,5    
9   Lötjönen Eino         Parikkalan Ks      4MV  10    
10  Karioja Veikko        Ääneseudun Ks      4MV  k    

1  Juntunen Riitta        Juuan Kyykkäs.     5NM  24    
2  Hotokka Sisko          Mikkelin Karj      5NM  20    

1  Kautto Anu             Kuusaan Latu       6NA  15    
2  Miettinen Aino         Juuan Kyykkäs.     6NA  6    
3  Laitinen Merja         Kuusaan Latu       6NA  6    

1  Siippainen Aira        Varkauden Ks       7NB  -16    
2  Sillanpää Tuija        Kuusaan Latu       7NB  -39           

Naisten parikilpailu       

1  Juuan Kyykkäseura      
2  Kuusaan Latu       
3  Varkauden Kyykkäseura              

Miesten joukkuekilpailu

1  Kuusaan Latu       
2  Juuan Kyykkäseura      
3  Tupla-0       
4  Kuopion Kyykkäseura      
5  Varkauden Kyykkäseura  
Alkuun

Santun seiska, Kuopio. Pelitulokset  	23.08.2003.  	 	 	 	
								
Sij Nimi                Seura                 srj03ih03 HK    VO    KK    YHT
1   Juvonen Jyrki       Imatran Kyykkä        1MM       23    75    54    152
2   Peiponen Mika       Nurmeksen Kyykkäseura 1MM       28    67    54    149
3   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä         1MM       22    70    54    146
4   Peiponen Marko      Nurmeksen Kyykkäseura 1MM       25    68    47    140
5   Peiponen Pentti     Kuopion Ks            1MM       23    67    50    140
6   Rautiainen Esko     Kuopion Ks            1MM       23    65    51    139
7   Halonen Unto        Juuan Kyykkäs.        1MM       18    67    54    139
8   Tuutti Antero       Lahden Kyykkäv.       1MM       22    68    47    137
9   Nissinen Erkki      Kuopion Ks            1MM       20    63    53    136
10  Oksman Väinö        Hels. Suoj.           1MM       20    64    50    134
11  Kautto Ari          Kuusaan Latu          1MM       14    69,5  43    126,5
12  Räsänen Mika        Hels. Suoj.           1MM       18    57    48    123
13  Pikkarainen Raimo   Varkauden Ks          1MM       23    58    38    119
1   Päivinen Hannu      Juuan Kyykkäs.        2MA       26    63    46    135
2   Lipsanen Tapani     Savonlinnan Karj      2MA       18    63    53    134
3   Miettinen Pentti    Juuan Kyykkäs.        2MA       17    67,5  49    133,5
4   Vilhunen Juha       Kuopion Ks            2MA       21    62    49    132
5   Koikkalainen Ari    Varkauden Ks          2MA       22    65    44    131
6   Lehikoinen Ossi     Juuan Kyykkäs.        2MA       22    62    47    131
7   Varis Juha          Imatran Kyykkä        2MA       16    68    46    130
8   Nissinen Tuomo      Tammer-Kyykkä         2MA       21    61    47    129
9   Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä        2MA       19    68    40    127
10  Valkonen Jarkko     Tupla-O               2MA       21    62    42    125
11  Joru Erkki          Iis-Kar Kyykkä        2MA       18    61,5  45    124,5
12  Räsänen Seppo       Kuopion Ks            2MA       16    63    36    115
13  Pikkarainen Kalevi  Varkauden Ks          2MA       19    55    37    111
14  Peiponen Jaakko     Nurmeksen Kyykkäseura 2MA       11    63    28    102
15  Karhu Aleksi        Nurmeksen Kyykkäseura 2MA       11    50    41    102
16  Laitinen Kari       Tupla-O               2MA       17    49,5  32     98,5
17  Laitinen Kari       Kuusaan Latu          2MA       11    50    31     92
18  Härkin Erkki        Nurmeksen Kyykkäseura 2MA       6     48    37     91
1   Parikka Kari        Kss H.ki              3MB       17    59    38    114
2   Katalkin Niilo      Juuan Kyykkäs.        3MB       13    59    41    113
3   Niskanen Jyri       Pielaveden Ks         3MB       16    54    40    110
4   Honkamäki Eero      Ruukin Kyykkä Isku    3MB       17    54,5  34    105,5
5   Hirsso Sakari       Kss H.ki              3MB   0   16    45    42    103
6   Hautamäki Martti    Varkauden Ks          3MB        4    53    35     92
7   Kuusio Mikko        Imatran Kyykkä        3MB       17    39    35     91
8   Ruutala Juha        Pielaveden Ks         3MB        4    47,5  27     78,5
9   Jalassalo Jarno     Siilin Kyykkä         3MB        1    26    18     45
10  Honkamäki Antti     Ruukin Kyykkä Isku    3MB        4    16    13     33
11  Pietarila Anssi     Ruukin Kyykkä Isku    3MB       -18    5    -5    -18
1   Paajaste Kalle      Kss H.ki              4MV   4   23    59    49    135
2   Juntunen Seppo      Iis-Kar Kyykkä        4MV   0   20    61    50    131
3   Tanskanen Viljo     Juuan Kyykkäs.        4MV   0   22    60    48    130
4   Karioja Veikko      Ääneseudun Ks         4MV   2,5 18    61    38    119,5
5   Herneaho Toivo      Ääneseudun Ks         4MV   6,5 13    57    42    118,5
6   Pulkkinen Voitto    Tupla-O               4MV   3,5 17    60    28    108,5
7   Karhu Vilho         Oriveden Karjal       4MV   5   14    50    39    108
8   Onatsu Niilo        Siilin Kyykkä         4MV   1,5 10    51    41    103,5
9   Jokinen Kalevi      Iis-Kar Kyykkä        4MV   2   12    56    27     97
10  Taskinen Mauri      Kss H:ki              4MV   1,5 14    54    25     94,5
11  Manninen Erkki      Imatran Kyykkä        4MV   4    9    46    35     94
12  Rahikainen Paavo    Kss H.ki              4MV   7,5 -2    35,5  12     53
1   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäs.        5NM       22    64    44    130
2   Oksman Raili        Hels. Suoj.           5NM        6    31    27     64
1   Kautto Anu          Kuusaan Latu          6NA       19    58    37    114
2   Zimaldina Marita    Kss H.ki              6NA        2    52    26     80
1   Melkko Sari         Kuusaan Latu          7NB      -41    -4     8    -37
1   Rokka Leila         Sauvon Karj.          8NV   3,5  6    55    33     97,5
1   Melkko Elina        Kuusaan Latu          9JT            -21          -21

Alkuun


Vitospari, Kuopio  	24.08.2003  	 	 	
		TULOKSET 			
sij. 	Nimi 	Seura 	sarja 	ihy 	tulos
1 	Peiponen Pentti 	Kuopion Ks 	1MM 		75
2 	Oksman Väinö 	Hels. Suoj. 	1MM 		70,5
3 	Halonen Unto 	Juuan Kyykkäs. 	1MM 		70
4 	Ehoniemi Veli-Pekka 	Tammer-Kyykkä 	1MM 		70
5 	Juvonen Jyrki 	Imatran Kyykkä 	1MM 		66
6 	Nissinen Erkki 	Kuopion Ks 	1MM 		63
7 	Tuutti Antero 	Lahden Kyykkäv. 	1MM 		63
8 	Pöllänen Marko 	Varkauden Ks 	1MM 		61
9 	Kautto Ari 	Kuusaan Latu 	1MM 		60
10 	Räsänen Mika 	Hels. Suoj. 	1MM 		51
11 	Pikkarainen Raimo 	Varkauden Ks 	1MM 		51
1 	Tanninen Jukka 	Imatran Kyykkä 	2MA 		64
2 	Vilhunen Juha 	Kuopion Ks 	2MA 		64
3 	Päivinen Hannu 	Juuan Kyykkäs. 	2MA 		62
4 	Koikkalainen Ari 	Varkauden Ks 	2MA 		60
5 	Varis Juha 	Imatran Kyykkä 	2MA 		60
6 	Pikkarainen Kalevi 	Varkauden Ks 	2MA 		59
7 	Nissinen Tuomo 	Tammer-Kyykkä 	2MA 		58
8 	Räsänen Seppo 	Kuopion Ks 	2MA 		55
9 	Miettinen Pentti 	Juuan Kyykkäs. 	2MA 		53
10 	Valkonen Jarkko 	Tupla-O 	2MA 		53
11 	Laitinen Kari 	Tupla-O 	2MA 		43
12 	Laitinen Kari 	Kuusaan Latu 	2MA 		42,5
1 	Niskanen Jyri 	Pielaveden Ks 	3MB 		54
2 	Honkamäki Eero 	Ruukin Kyykkä Isku 	3MB 		50,5
3 	Hirsso Sakari 	Kss H.ki 	3MB 		50
4 	Parikka Kari 	Kss H.ki 	3MB 		50
5 	Ruutala Juha 	Pielaveden Ks 	3MB 		49
6 	Kuusio Mikko 	Imatran Kyykkä 	3MB 		35
7 	Honkamäki Antti 	Ruukin Kyykkä Isku 	3MB 		8
1 	Karhu Vilho 	Oriveden Karjal 	4MV 	5 	65
2 	Juntunen Seppo 	Iis-Kar Kyykkä 	4MV 	0 	65
3 	Karioja Veikko 	Ääneseudun Ks 	4MV 	3 	56,5
4 	Paajaste Kalle 	Kss H.ki 	4MV 	4 	55
5 	Herneaho Toivo 	Ääneseudun Ks 	4MV 	7 	53,5
6 	Jokinen Kalevi 	Iis-Kar Kyykkä 	4MV 	2 	52
7 	Manninen Erkki 	Imatran Kyykkä 	4MV 	4 	51
8 	Saastamoinen Olavi 	Iis-Kar Kyykkä 	4MV 	4 	50,5
9 	Onatsu Niilo 	SIILIN ks 	4MV 	2 	49,5
10 	Taskinen Mauri 	Kss H:ki 	4MV 	2 	47,5
11 	Hämäläinen Erkki 	Iis-Kar Kyykkä 	4MV 	3 	44
12 	Rahikainen Paavo 	Kss H.ki 	4MV 	8 	11,5
1 	Juntunen Riitta 	Juuan Kyykkäs. 	5NM 		68
2 	Oksman Raili 	Hels. Suoj. 	5NM 		17
1 	Nousiainen Liisa 	Hels. Suoj. 	6NA 		47,5
2 	Kautto Anu 	Kuusaan Latu 	6NA 		46,5
3 	Zimaldina Marita 	Kss H.ki 	6NA 		37
1 	Melkko Sari 	Kuusaan Latu 	7NB 		6
1 	Melkko Elina 	Kuusaan Latu 	9JUN 		-31
1 	Taskinen Esteri 	Kss H:ki 	9NV 	1 	21,5
2 	Miettinen Aino 	Juuan Kyykkäs. 	9NV 		17
					
Vitospari parikilpailu 				
1 	Imatran Kyykkä 1 	Juvonen Jyrki, Tanninen Jukka 	
2 	Kuopion Kyykkäseura 1 	Peiponen Pentti, Räsänen Seppo
3 	Tammer-Kyykkä 	Ehoniemi Veli-Pekka, Nissinen Tuomo
4 	Juuan Kyykkäseura 2 	Halonen Unto, Miettinen Pentti 	

Alkuun

UKK 2003, NURMES

Edellisvuoden UKK-mestariseura, Nurmeksen kyykkäseura järjesti
hyvät joukkuekilpailut piirien mestarijoukkueille. Valitettavasti
vain kolme mestarijoukkuetta järjestäjien lisäksi uskaltautui mukaan
perinteiseen UKK (Urho Kaleva Kekkonen)- kilpailuun. Tammer-Kyykkä
oli paras tänä vuonna ja järjestelyvastuu siirtyy ensi vuodeksi Tampereelle.

1. Tammer-Kyykkä

(seuraavat sijoitukset julkaistaan myöhemmin)

Alkuun


Savonlinna 7.9.2003  	 	
	TULOKSET 		
				
	NIMI 	SEURA 	srj 	tulos
1 	OKSMAN  VÄINÖ 	HELSINGIN  SUOJÄRV:T 	1MM 	26
2 	PEIPONEN  PENTTI 	KUOPION  KYYKKÄSEURA 	1MM 	26
3 	KAUTTO  ARI 	KUUSAAN LATU 	1MM 	26
4 	RAUTIAINEN  ESKO 	KUOPION  KYYKKÄSEURA 	1MM 	24
5 	HALONEN  UNTO 	JUUAN  KYYKKÄSEURA 	1MM 	21
6 	PIKKARAINEN  RAIMO 	VARKAUDEN K-SEURA 	1MM 	20
1 	Varis Juha 	IMATRAN  KYYKKÄ 	2MA 	23
2 	Räsänen Seppo 	KUOPION  KYYKKÄSEURA 	2MA 	22
3 	PÄIVINEN  HANNU 	JUUAN  KYYKKÄSEURA 	2MA 	20
4 	TANNINEN  JUKKA 	IMATRAN  KYYKKÄ 	2MA 	19
5 	VILHUNEN  JUHA 	KUOPION  KYYKKÄSEURA 	2MA 	19
6 	PIKKARAINEN  KALEVI 	VARKAUDEN K-SEURA 	2MA 	18
7 	Lipsanen Tapani 	Savonlinnan S. karj. 	2MA 	18
8 	KOIKKALAINEN  ARI 	VARKAUDEN K-SEURA 	2MA 	17
9 	Laitinen Kari 	KUUSAAN LATU 	2MA 	13
1 	Suoknuuti Seppo 	KUUSAAN LATU 	3MB 	21
2 	Nuutinen Jari 	JUUAN KYYKKÄSEURA 	3MB 	14
3 	Hautamäki Martti 	VARKAUDEN K-SEURA 	3MB 	13
4 	Mustonen Olavi 	Savonlinnan S. karj. 	3MB 	9
5 	Katalkin Niilo 	JUUAN KYYKKÄSEURA 	3MB 	3
1 	Silventoinen Olavi 	Parikkalan Kyykkä 	4MV 	27,5
2 	AHOLA  MARKKU 	KUUSAAN  LATU 	4MV 	25,5
3 	KARVONEN  PENTTI 	PORVOON SEUDUN KOIV. 	4MV 	23
4 	Juntunen Seppo 	IIS-KAR  KYYKKÄ 	4MV 	21
5 	Manninen Erkki 	IMATRAN  KYYKKÄ 	4MV 	20
6 	JOKINEN  KALEVI 	IIS-KAR  KYYKKÄ 	4MV 	16
7 	Lötjönen Eino 	Parikkalan Kyykkä 	4MV 	15
8 	Taskinen Mauri 	KSS  H:KI 	4MV 	12,5
9 	Vepsäläinen Pentti 	IMATRAN  KYYKKÄ 	4MV 	5
1 	JUNTUNEN  RIITTA 	JUUAN  KYYKKÄSEURA 	5NM 	18
2 	OKSMAN  RAILI 	HELS:N SUOJÄRVEL:T 	5NM 	3
1 	KAUTTO  ANU 	KUUSAAN  LATU 	6NA 	12
2 	TALVIRINNE  KATJA 	IMATRAN  KYYKKÄ 	6NA 	9
3 	MIETTINEN  AINO 	JUUAN KYYKKÄSEURA 	6NA 	8
4 	Silvennoinen Leena 	Savonlinnan S. karj. 	6NA 	8
5 	TASKINEN  ESTERI 	KARJ.SIV.SEURA  HKI 	6NA 	5
6 	Vilman Rauni 	JUUAN KYYKKÄSEURA 	6NA 	2
7 	Lipsanen Leena 	Savonlinnan S. karj. 	6NA 	-12
8 	Sillanpää Tuija 	KUUSAAN LATU 	6NA 	-41
1 	Kautto Ida 	KUUSAAN LATU 	7JUN 	-40
2 	Kautto Aki 	KUUSAAN LATU 	7JUN 	-64
				
	Naisten parikilpailu 			
1 	Kuusaan Latu 			
2 	Savonlinnan Seudun Karjalaiset 		
				
	Miesten joukkuekilpailu 		
1 	Kuusaan Latu 			
2 	Varkauden Kyykkäseura 		
3 	Juuan Kyykkäseura 			
4 	Kuopion Kyykkäseura 		
5 	Imatran Kyykkä 

Alkuun


 	Laukaa 20.9.2003  	 	 	
	TULOKSET 				
					
	NIMI 				SEURA 		srj 	tulos 	

1 	Juvonen Veli-Pekka 	IMATRAN  KYYKKÄ 	1MM 	30 	SE
2 	RAUTIAINEN  ESKO 	KUOPION  KYYKKÄSEURA 	1MM 	24 	
3 	PEIPONEN  PENTTI 	KUOPION  KYYKKÄSEURA 	1MM 	24 	
4 	Ehoniemi Veli-Pekka 	Tammer-Kyykkä 		1MM 	24 	
5 	Juvonen Jyrki 		IMATRAN  KYYKKÄ 	1MM 	24 	
6 	Tähtinen Pekka 		Tammer-Kyykkä		1MM 	21 	
7 	Pikkarainen Raimo 	VARKAUDEN K-SEURA 	1MM 	19 	
1 	Rupponen Kauko 		Kylmäkosken Ks 		2MA 	23 	
2 	Mikkonen Kari 		Tammer-Kyykkä 		2MA 	22 	
3 	Kinnunen Jorma 		Tupla-0 		2MA 	21 	
4 	Juntunen Seppo 		IIS-KAR  KYYKKÄ 	2MA 	20 	
5 	Laitinen Kari 		Tupla-0 		2MA 	19 	
6 	KOIKKALAINEN  ARI 	VARKAUDEN K-SEURA 	2MA 	19 	
7 	TANNINEN  JUKKA 	IMATRAN  KYYKKÄ 	2MA 	19 	
8 	Päivinen Hannu 		JUUAN KYYKKÄSEURA 	2MA 	18 	
9 	Laitinen Kari 		KUUSAAN LATU 		2MA 	13 	
10 	PIKKARAINEN  KALEVI 	VARKAUDEN K-SEURA 	2MA 	16 	
1 	Kotilainen Erkki 	Tupla-0 		3MB 	23 	
2 	Wessman Reijo 		Tupla-0 		3MB 	19 	
3 	Hautamäki Martti 	VARKAUDEN K-SEURA 	3MB 	19 	
4 	Kuikka Kimmo 		KSS  H:KI 		3MB 	17 	
5 	Laukkarinen Pertti 	Tupla-0 		3MB 	17 	
6 	Saastamoinen Olavi 	IIS-KAR  KYYKKÄ 	3MB 	15 	
7 	Oinonen Ari 		Lieksan Suoj. 		3MB 	15 	
8 	Jutila Markku 		Oriveden Karj. 		3MB 	14 	
9 	Katalkin Niilo 		JUUAN KYYKKÄSEURA 	3MB 	10 	
10 	Parikka Kari 		KSS  H:KI 		3MB 	10 	
11 	Räihä Aimo 		KUOPION	KYYKKÄSEURA 	3MB 	9 	
12 	Tanskanen Juhani 	Eskilstuna 		3MB 	9 	
13 	Jutila Mikko 		Oriveden Karj. 		3MB 	6 	
1 	Ehoniemi Pentti 	Kylmäkosken Ks 		4MV 	28,5 	
2 	Karhu Vilho 		Oriveden Karj. 		4MV 	27 	
3 	Paajaste Kalle 		KSS  H:KI 		4MV 	27 	
4 	KARVONEN  PENTTI 	PORVOON SEUDUN KOIV. 	4MV 	26 	
5 	Suoknuuti Seppo 	KUUSAAN LATU 		4MV 	25,5 	
6 	Hotokka Keijo 		Mikkelin Karj. 		4MV 	25,5 	
7 	lampinen Oiva 		JUUAN KYYKKÄSEURA 	4MV 	23,5 	
8 	Herneaho Toivo 		Ääneseudun Ks 		4MV 	22,5 	
9 	Parkkinen Viljo 	Tupla-0 		4MV 	22,5 	
10 	Hämäläinen Erkki 	IIS-KAR  KYYKKÄ 	4MV 	22 	
11 	Jokinen Kalevi 		IIS-KAR  KYYKKÄ 	4MV 	22 	
12 	Karioja Veikko 		Ääneseudun Ks 		4MV 	21,5 	
13 	Taskinen Mauri		KSS  H:KI 		4MV 	17,5 	
14 	Manninen Erkki 		IMATRAN  KYYKKÄ 	4MV 	17,5 	
15 	Pulkkinen Voitto 	Tupla-0 		4MV 	16,5 	
16 	Hakkarainen Erkki 	IIS-KAR  KYYKKÄ 	4MV 	15 	
17 	Kajarinne Arvo 		Oriveden Karj.		4MV 	10 	
18 	Patronen Matti 		IIS-KAR  KYYKKÄ 	4MV 	5,5 	
1 	JUNTUNEN  RIITTA 	JUUAN  KYYKKÄSEURA 	5NM 	22 	
2 	Hotokka Sisko 		Mikkelin Karj. 		5NM 	13 	
1 	Taskinen Esteri 	KSS  H:KI 		6NA 	12 	
2 	Zimaldina Marita 	KSS  H:KI 		6NA 	9 	
3 	TALVIRINNE  KATJA 	IMATRAN  KYYKKÄ 	6NA 	3 	
1 	Sipponen Anu 		Tupla-0 		7NB 	-6 	
2 	Sillanpää Tuija 	KUUSAAN LATU 		7NB 	-14 	
					
	Naisten parikilpailu
	
1 	Karjalan Sivistysseura 				
2 	Kuusaan Latu 				
					
	Miesten joukkuekilpailu 	
	
1 	Tammer-Kyykkä 				
2 	Imatran Kyykkä 				
3 	Varkauden Kyykkäseura 				
4 	Juuan Kyykkäseura
Alkuun


Ruokolahden markkinakyykkäkilpailut 11.10.2003

Miehet Mestaruussarja 1. Jyrki Juvonen Imatran Kyykkä 28 2. Marko Pöllänen Varkauden kyykkäseura 26 3. Marko Peiponen Nurmeksen kyykkäseura 25 4. Veli-Pekka Ehoniemi Tammer-Kyykkä 25 5. Pentti Peiponen Kuopion kyykkäseura 24 6. Esko Rautiainen Kuopion kyykkäseura 23 7. Väinö Oksman Hki Suojärvi 23 8. Marko Peiponen Nurmeksen kyykkäseura 22 9. Veli-Pekka Juvonen Imatran Kyykkä 22 10. Pekka Tähtinen Tammer-Kyykkä 21 11. Raimo Pikkarainen Varkauden kyykkäseura 21 12. Ari Kautto Kuusaa Latu 21 Miehet A-sarja 1. Eero Hotokka Mikkelin Karjalaiset 22 2. Kalevi Pikkarainen Varkauden kyykkäseura 20 3. Juha Mikkonen Tammer-Kyykkä 20 4. Antero Kitula Porvoon seud. Koivistol. 19 5. Jukka Tanninen Imatran Kyykkä 18 6. Raimo Kononen Hki Suojärvi 17 7. Kari Mikkonen Tammer-Kyykkä 16 8. Jaakko Peiponen Nurmeksen kyykkäseura 14 9. Juha Varis Imatran Kyykkä 13 10. Kari Laitinen Kuusaan Latu 12 Miehet B-sarja 1. Martti Hautamäki Varkauden kyykkäseura 18 2. Aimo Räihä Kuopion kyykkässeura 16 3. Reino Purmonen Porvoon seud. Koivistol. 16 4. Kari Apell Nurmeksen kyykkäseura -4 Miehet Veteraanisarja 1. Eino Lötjönen Parikkalan Kyykkä 23 2. Olavi Silventoinen Parikkalan Kyykkä 20,5 3. Seppo Suoknuuti Kuusaan Latu 20,5 4. Keijo Hotokka Mikkelin Karjalaiset 20,5 5. Mauri Taskinen Karjalan Sivistysseura 20,5 6. Erkki Manninen Imatran Kyykkä 19 7. Heimo Hotokka Mikkelin Karjalaiset 18,5 8. Pentti Vepsäläinen Imatran Kyykkä 13 9. Jorma Juutilainen Tammer-Kyykkä 13 10. Paavo Roslund Tammer-Kyykkä 8 Naiset Mestaruussarja 1. Riitta Juntunen Juuan Kyykkäseura 21 2. Sisko Hotokka Mikkelin Karjalaiset 16 3. Raili Oksman Hki Suojärvi 2 Naiset A-sarja 1. Anu Kautto Kuusaan Latu 12 2. Katja Talvirinne Imatran Kyykkä 10 3. Merja Laitinen Kuusaan Latu 5 Naiset B-sarja 1. Rauni Vilman Juuan Kyykkäseura 14 2. Kirsi Rajala Kuusaan Latu 2 3. Tuija Sillanpää Kuusaan Latu -14 Juniorit 10 v. 1. Aki Kautto Kuusaa Latu -13 2. Iida Kautto Kuusaa Latu -29 Miehet Parikilpailu 1. Kuopion kyykkäseura (Esko Rautiainen, Pentti Peiponen ) 2. Imatran Kyykkä (Jyrki ja Veli-Pekka Juvonen ) 3. Tammer-Kyykkä (Veli-Pekka Ehoniemi, Pekka Tähtinen ) 4. Nurmeksen kyykkäseura (Mika ja Marko Peiponen ) Naiset Parikilpailu 1. Juuan Kyykkäseura (Riitta Juntunen, Rauni Vilman) 2. Kuusaan Latu I (Anu Kautto, Merja Laitinen) 3. Kuusaan Latu II (Kirsi Rajala, Tuija Sillanpää)
Alkuun
Etusivulle